Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Nagyon nyomasztó filmek?

Nagyon nyomasztó filmek?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Valami igazán félelmeteset keresek. Körülbelül olyasmi érdekelne, mint a Dead End. Nem igazán véres, viszont nyomasztó. Nem Paranormal Activity félékre gondolok. Nem is valami nagyon elrugaszkodott filmre. Aki látta a Dead End-et, az tudja mire gondolok. :) Nem szeretem a szellemes filmeket, de ezt az egyet akárhányszor meg tudnám nézni. Tehát olyan horror érdekelne, amiben van valami nagyon jó ötlet, amivel megfog, hogy izguljak végig.

Tudom, hogy nehéz, de érdekelne, hogy létezik-e a Dead End-hez hasonló hangulatú film. Átnéztem sok kérdést az oldalon, úgyhogy az ilyenek, hogy Kör, Átok, Másvilág, sok ázsiai horror, amiket láttam, azok kiesnek. Szóval tényleg valami nagyon különlegeset keresek, amiben van valami igazán nyomasztó gondolat. Előre is köszönöm!



2013. jan. 8. 20:57
1 2 3 4 5
 41/48 A kérdező kommentje:

tegnapelőtt 19:46

Kicsit elfogult vagyok az amerikai filmekkel, viszont elismerem, hogy tényleg vannak onnan is nagyon jó filmek. Már elhangzott a kérdésben is több, vagy még ott van az Amerikai szépség is, Minden héten háború, stb. De!, szerintem sokkal kevesebb onnan a jó remake. Írtad, hogy azt dolgozzák fel, amit tudnak überelni. Lehet, hogy ők tényleg így gondolják. :) Jó remake lett a Tégla is, az például tetszett. Viszont, feldolgozták a Két nővért is, ami nem lett jobb az eredetinél, ugyanez a helyzet a Das Experiment-tel is, és még sorolhatnám tovább. Sajnos sokkal több rossz remake van onnan, mint jó, szerintem.

2013-ban adják ki az Oldboy amerikai feldolgozását. Azt a filmet többször megnéztem, még meg is fogom, mert annyira tetszik. De egyszerűen annál jobbat már nem lehet csinálni. :) A dél-koreaiak nagyon értenek a drámákhoz, nem tudnának az amerikaiak nyomasztóbbat csinálni. Azt olvastam róla, hogy teljesen ugyanaz lesz az egész történet, meg minden, csak amerikaiak lesznek benne, amerikai rendezővel. (Szerintem így eleve fölösleges belekezdeni, ha csak a helyszín és a szereplők mások.) Nagyon kíváncsi leszek én erre a filmre. De ha tényleg jobb lesz, akkor elnézést kérek.


A Sziklák szeméhez meg csak annyit tennék még hozzá, hogy egyáltalán nem baj, hogy eltér a véleményünk, nem tetszhet ugyanaz. :) Úgyhogy csak elmondanám nagyon zárójelben az utolsó gondolatomat róla a válaszod alapján: (( Az való igaz, hogy a pszichopaták képesek lennének ilyenre, de ez az ember nem az. :) Láttam egy gusztustalan filmet, az Emberi százlábú második részét. Nem tudom, hogy miért, de az jutott most először eszembe. Ott a főszereplő tényleg az, sugárzik belőle. A szemüveges arcnál semmi nem volt. De ez már nagyon részletkérdés. Ne is válaszolj rá, ez inkább csak szőrszálhasogatás. :) Tudom, hogy ebben a filmben nem ezt kell nézni, hanem a kifordult beleket. :) ))


tegnap 12:52

A rózsa vére nagyon tetszett, jól feldolgozták a könyvet. A Pillangóhatást is láttam, az is bejött. :)

A Re-cycle című filmet viszont még nem láttam. Felírom, köszönöm a választ.

2013. jan. 15. 18:51
 42/48 A kérdező kommentje:

Jaj, rosszul emlékeztem a címére. A rózsa nevét láttam, arra értettem.

A rózsa vérét nem ismerem, de legalább plusz egy megnézendő film. :)

2013. jan. 15. 18:57
 43/48 anonim ***** válasza:

Hát igen Ők hiszik azt :D Az amerikai kör szerintem igényes lett,nekem tetszett.Lényeg az hogy Hollywoodban nincs nagyon eredeti ötlet,általában könyv,képregény,videojáték,megtörtént esemény,sorozat,régi film,európai,ázsiai film alapján csinálnak filmeket.Ha van egy eredeti ötlet akkor az vagy koppintott,vagy kreatív és sikeres,ezért 40 részt csinálnak neki,hogy még több bőrt és pénzt lehúzzanak róla (pl:Fűrész,régi Rémálom az Elm utcában) :D


Az emberi százlábút már régóta megakarom nézni,azóta tudom már van második része is :D Azt is tudom,hogy nem annyira durva inkább beteges és gusztustalan.

Láttam az előzetest,ott a gyilkos valóban pszichopata volt,le sem tagadhatta,röhögtem is rajta,hogy milyen fejeket vágott :D De épp ezt akartam mondani,hogy sok pszichopatán nem látszik,hogy az,egy tök gyámoltalan ember is lehet az,akiből senki nem nézi ki.Ilyen a Sziklák szeméből a főszereplő is :D

2013. jan. 15. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/48 FAKESZmester ***** válasza:
Requiem for a dream
2013. márc. 4. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/48 anonim válasza:
Egyébként ha a Girl Next Door-t megnézted és tetszett,tudom ajánlani az An American Crime-ot.Ugyan azt az igaz történetet dolgozza fel mind ketõ.A Külömbség az,hogy a Girl Next Door-t Jack Katchum könyve alapján készítették,de a téma ugyan az.Nekem az An American Crime jbban tetszett,mert sokkal jobban meghatott,már azért is mert ebben az eredeti nevek szerepelnek,pontosan ahogy megtörtént.He esetleg megnézted valamelyiket is jelezd :)
2013. márc. 10. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/48 anonim ***** válasza:
Nem láttam még a Crime-ot,de nem tudtam h ugyanazt a sztorit dolgozzák fel. :D
2013. márc. 10. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/48 ifjúvándor válasza:
"It Follows" ;) Csak ajanlani tudom
2016. márc. 16. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/48 BusaPisti válasza:
NÉZD MEG EZT: FOGSÁGBAN
2017. szept. 19. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!