Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » 3D HFR vagy IMAX 3D -ben...

PizzaAlice kérdése:

3D HFR vagy IMAX 3D -ben nézzem meg A Hobbit-ot?

Figyelt kérdés
Az IMAX-ben nem 48 képkocka/másodpercben fogják adni? És most akkor,ha HFR-re ülök be,ott kisebb lesz a képernyő? Akkor melyikben lesz élvezetesebb?

2012. dec. 6. 17:42
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:
60%

nemrég néztem meg ott én is a hobbitot, hozzád hasonlóan sokat vaciláltam, de IMAX-ben még nem voltam ezért az melett döntöttem

NAGYON ROSSZ DÖNTÉS VOLT!

ezt indokolnám:

1. a polárszemüveges 3D miatt a kép sötét, a színek rettentő fakóak

2. az itteni vetítő digitális, és csak 2K felbontású DLP projektor, aminek egy ekkora vásznon pixeles kép az eredménye(komolyan, néhány helyen látszottak a pixelek, ez egyébként ellentmond a marketingnek, amely szerint ez a vetítő is 70mmes filmmel dolgozik)

3. szintén a 3D-re fognám, hogy a mozgalmasabb jeleneteknél a kép teljesen elmosódott, nézése fárasztó volt (azelőtt csak aktív szemüveges 3d-t láttam, ott szintén jelen volt a probléma, de azt hittem a passzív technika ezt javítja)

összegezve nekem hatalmas csalódás volt, egy másik digitális normál 3D mozinál(nagyjanizsa, 2k vetítő RealD aktív 3d) a nagyobb képet leszámítva semmivel se volt jobb


egy kis pozitívum, hogy a film előtt levetítettek kb 9 percet az új star trekből :)


na azt biztos nem itt, hanem inkább egy 4k-s moziba nézem meg, természetesen 2D-ben! (mi mozink, eurocenter)

2013. jan. 22. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!