Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » 3D HFR vagy IMAX 3D -ben...

PizzaAlice kérdése:

3D HFR vagy IMAX 3D -ben nézzem meg A Hobbit-ot?

Figyelt kérdés
Az IMAX-ben nem 48 képkocka/másodpercben fogják adni? És most akkor,ha HFR-re ülök be,ott kisebb lesz a képernyő? Akkor melyikben lesz élvezetesebb?

2012. dec. 6. 17:42
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
59%

IMAX nem 48 FPS-es, viszont mégis ez az ajánlottabb.

A hatalmas képernyő és felbontás pótolni tudja a kisebb FPS számot, illetve sokan veszekednek, hogy van-e értelme a 48 FPS-nek vagy sem, azzal senki sem veszekszik, hogy az IMAX nagyon durván jó, ha csak egyik helyen nézed meg akkor IMAX.

2012. dec. 6. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
És a felbontás? hogy alakul egyiknél, ill. másiknál? Tudtommal 5k-ban vették fel
2012. dec. 6. 17:59
 3/21 anonim ***** válasza:
35%
Ugye az IMAX már jó ideje digitális, szóval visszavettek a minőségből. És én azt olvastam róla még régebben, h 2K-val játszanak, de képesek lennének 4K-ra is. Viszont én egyetlen egy filmcímről sem tudok, amit így játszottak volna. Jól tudod, a Hobbitot 5K-ban forgatták ebből max 4-et láthatsz az országban. Én HFR jegyet vettem, de nem tudták megmondani a pultnál h mekkora felbontással vetítenek. Amúgy én is kíváncsi lennék a felbontásra. Majd még érdeklődök valahol. Én nagyon kíváncsi vok erre a HFR-re, nagy változás a 24fps-fez képest. Majd megírom milyen ha megnéztem. :D
2012. dec. 6. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
17%
37 méter magas vászon!! :DD
2012. dec. 7. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
61%

Azért ne túlozzunk! :D 18 méter magas az budapesti IMAX vászon. Honnan szedted ezt?

A Google a barátod

2012. dec. 7. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
az angol tájékoztató füzetben volt amúgy :D 7 elefánt egymás felett és oda azt irta 37m :p :D de amúgy 8 emelet magas azt írta egy oldal :o de akkor csak 18m de az original vászon helyett O__O még az is hatalmas *--*
2012. dec. 7. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
59%

A legnagyobb IMAX vászon Sydney-ben van és ekkora: 29.42 x 35.73 méter.

A szabványos IMAX vetítővászon pedig 16 méter magas és 22 méter széles. A bp-i ettől valamivel nagyobb: 18x24 méter.

2012. dec. 7. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 Metemer válasza:
0%

szóval... már KB fél órája keresgélek és erre jutottam:

IMAX 3D 4K-ban, ahogyan TALÁN van is értelme tudod megnézni Pesten illetve Siófokon

IMAX 3D 2K-ban sok más helyen, de szerintem az rossz üzlet, nem hinném, hogy ez közelébe érne a dupla FPS-nek.

HFR 3D-ben Budapesten.

ami engem izgat viszont az, hogy angolul, magyar felirattal, vagy anélkül hol tudnám megnézni HFR 3D-ben, vagy rosszabb esetben IMAX 3D 4K-ban. A cinemacity-ben van egy olyan, hogy A Hobbit - feliratos verzió, VISZONT! nem írja, hogy ez most mégis miféle.. 3D egyáltalán? és ha igen, hát HFR vagy IMAX? és ha IMAX akkor 2K vagy 4K??? hjaj.. nagyon jó lenne tudni. Valaki valahol máshol, azt hiszem SG fórumon azt írta, megkérdezte valahol a pénztárban és még ott sem tudtak ilyesmi információkat.. úgy érzem kissé rossz a rendszerük..

2012. dec. 7. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
66%

Metemer! csak szólok, hogy egész Magyarországon egyetlen egy IMAX terem van, ez Bp-n az Arénába Plázában található. Illetve két teremben (aréna 16os terem és Westend 4es terem) vetítenek HFR-ben. A "dupla fps", amiről beszéltél, annak semmi köze ahhoz hogy 2 vagy 4K-ban vetítik, mert az a felbontást jelenti és az a bizonyos HFR (high frame rate) jelenti, hogy 48 fps-sel (a megszokott duplájával) vetítik.

Tehát van:

1 IMAX 3D

2 HFR 3D

aztán lesz még közönséges:

3D

2D

2D feliratos

2012. dec. 7. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 Metemer válasza:
ó, azt valóban nem tudtam, hogy csak az az egy IMAXünk van, azt hittem csak BP-n van kettő meg még siófokon is van 1.. meg hogy még szegeden is van.. akkor ezzel kicsit eltájolódtam, viszont a HFR-rel és IMAX-el tisztában voltam, talán összekavartan fogalmaztam :D és amúgy az annyira nem is probléma, a fő bajom az lenne, hogy a cinemacity honlapja annyit ír, hogy "feliratos verzió", és mivel nem az arenaban adják, ezek szerint akkor nem IMAX, na de vajon HFR-e vagy sem? mi van, ha csak egyszerű 3D, vagy.. esetleg csak 2D..
2012. dec. 7. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!