Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » 3D HFR vagy IMAX 3D -ben...

PizzaAlice kérdése:

3D HFR vagy IMAX 3D -ben nézzem meg A Hobbit-ot?

Figyelt kérdés
Az IMAX-ben nem 48 képkocka/másodpercben fogják adni? És most akkor,ha HFR-re ülök be,ott kisebb lesz a képernyő? Akkor melyikben lesz élvezetesebb?

2012. dec. 6. 17:42
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:

HFR 3D: 48fps kisebb vásznon (lehet nem akkora felbontásban, mint az imax)

VS

IMAX 3D: 24fps nagyobb vásznon (lehet, hogy 4K felbontásban)

??????????????

nem bííííírok választani, ha vki tud biztosat a felbontásokról, írjon!

2012. dec. 8. 13:14
 12/21 A kérdező kommentje:
És a hang? az egyértelműen az imax-ben a legjobb,nem?
2012. dec. 8. 14:38
 13/21 anonim ***** válasza:
38%

Mielött hamis infókat terjesztenétek

HFR 3D Nem csak az Arénában meg a Westendben lesz.

Több nem cinemacity-s mozi is vetíti.


Itt egy példa:


[link]

2012. dec. 11. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:
Köszi az infót! De nem ezt kérdeztem...
2012. dec. 11. 22:17
Kvízjáték online és ingyenes
 15/21 anonim válasza:
65%

# 13: nem értem a linkedet, azon a honlapon nincs egy HFR adás sem (vagyis én nem látom).


Én mindenképp a HFR 3Dre szavaznék, főleg hogy az az újdonság (és állítólag nagyon szép). Aki volt már IMAX vetítésen az tudja mekkora élmény, tehát biztos vagyok benne hogy az is remek lehet, de én elsőre a HFR-t ajánlom. Ha nagyon tetszett a film és megnéznéd még egyszer moziban, akkor IMAX.

2012. dec. 13. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

a Port.hu-ra írt kommentemet beposztolom ide:


Én is megnéztem az éjjel HFR 3D-ben. Nos nekem összességében nagyon tetszett. Én olvastam 2szer is a könyvet, így nekem többet mondhatott, mint aki úgy ült be a filmre, hogy "LOTR előzmény, nézzük meg". Radagast viszont nem tetszett, nagyon elviccelték a karakterét, plusz még egy két megszólalást is kivágtam volna, és volt még benne néhány jelenet, ami nem igazán tetszett, de szerencsére nem volt sok belőle. A képvilága nagyon szép, a CGI nagyon profi, a maszkok is. A 3D teljesen élvezhető, szerintem ad a filmhez, és nem zavaró nem tereli el a figyelmedet, nem dobálnak folyton a képedbe dolgokat.

És a HFR-ről. Nos az elején én is megijedtem, hogy "ez meg ugyan mi?". Az első 10 perceben azt a hatást keltette mintha fel lenne gyorsítva a kép, de még utána is hosszú ideig nagyon furcsa volt. De mostmár tudom hogy az egész csak azért volt mert rendkívül szokatlan a látvány a normál 24 fps-hez képest. Amikor Bilbó találkozott Gollammal, tehát kb a 100 percnél kezdett már természetessé válni a látvány és az után is szépen fokozatosan javult az élmény. A mozgások tényleg sokkal simábbak, és realisztikusabb az egész képvilág, szóval tényleg jobb, az egyetlen probléma vele, hogy meg kell szokni. Igazából komoly fejlődés lenne magasabb fps-sel forgatni és lejátszani, mert javít az összélményen (miután megszoktad, amihez lehet hogy nem elég 166 perc)...

A szinkronnak a szövege, az jó volt. Gandalf, Bilbó, Gollam, Galadriel, Elrond, szinkronja teljesen jó volt, Thorin magyar hangja is, de nem igazán illik a karakterhez és a színészhez. A többi törp viszont mondjuk Gloint leszámítva, élvezhetetlen volt a számomra, ami kizökkentett. Még annyi a HFR-rel kapcsolatban, hogy jobban feltűnik a hogy a szöveg nem illik a száj mozgásához.

Én nem tartottam vontatottnak egy kicsit sem. Tolkien is gyakran írt több oldalt csak a tájról, erdőről (különösen a Gyűrűk Urában).



délután:

Megnéztem felirattal is délután és azt kell mondjam, hogy nagyságrendekkel jobb az eredeti hanggal, sokkal de sokkal!!!

És figyeltem, hogy tényleg ráférne erre a 24 fps-re a frissítés, mert észre lehet venni, hogy darabos a mozgás pl akkor amikor a kamera pásztázza a tájat, vagy szaladnak. Amikor pl a egy kardot gyorsan megforgatnak HFR-ben sokkal többet látsz. Szóval a HFR-től tényleg reálisabb a kép, de még énnekem is -akinek semmi ellen érzete nem volt ezzel kapcsolatban- csak kezdtem megszokni a film végére. Jó dolognak és szükségesnek (nem ennél a filmnél, hanem általánosságban) is tartom ezt, csak meg kell nézni egy jó pár filmet, mire természetessé válik.

2012. dec. 13. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:
megőrülök, sok barátommal együtt mennénk el, de csak egyszer, és imax-ben sem voltunk még... lehet,h az nagyobb élményt nyújtana? Istenem, segíts! :D
2012. dec. 14. 10:51
 18/21 anonim ***** válasza:
Azt mondom menjetek IMAX-be az jó buli.
2012. dec. 14. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 Lipp válasza:
Sziasztok! Egy nagyon jó barátom írta üzenetben, hogy most látta a Hobbitot IMAX 3D HFR-ben. Persze mondtuk neki, hogy vagy IMAXben vagy HFRben láttad, mert a kettő együtt nem megy, de ő erősködött, hogy márpedig IMAX HFR-Ben volt. És kiderült, hogy igaza van. A történethez tartozik, hogy ő Ír országban lakik, és ott valóban HFR-t vetítenek az IMAX-ben is. Utánanéztem és sajnos a budapesti IMAX nincs a listán, de legközelebb Bécsben lehet megtekinteni így. Állítólag felejthetetlen élmény. Az IMAX hivatalos weboldalán fent van a lista, hogy a világon mely terveikben lehet, az amúgy IMAX szabványtól eltérő módon megnézni a Hobbitot: [link]
2013. jan. 6. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim válasza:
65%

Eloszor IMAX 3dben lattam, majd HFR sima 3d-ben, nos, utobbi veri az imaxot latvanyban... elozoben oke, hogy nagy, de ha gyorsan mozog a kamera, kb semmit se latsz, csak azt, hogy mozog, utobbiban mindig mindent tokeletesen lattal... szoval rajtatok all, nagyfelbontasu elmosodottsag nagy vasznon, vagy tokeletes eles kep kisebben? :)

El sem tudom kepzelni ez imaxben hogy nezhet ki..

2013. jan. 11. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!