Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Van valami különbség az...

Van valami különbség az Alkonyat és egy brazil szappanopera között?

Figyelt kérdés
2011. nov. 23. 20:56
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
84%
Igen. Az Alkonyat amerikai, a brazil szappanopera meg brazil. És más a nyelve is... :P
2011. nov. 23. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 szamiadri válasza:
47%

a szappanopeerák arról szólnak, hogy ki,kivel és mikor hogyan milyen körülmények között csinált valamit ami másoknak nem tetszik. Ezeknek a brazil sorozatoknak semmi alaptörténetünk nincsen.. vagy ha van is elég gyér ezzel szemben az alkonyaté nem. Még azt tudom felhozni különbségként, hogy az alkonyatba karakteres személyek szerepelnek, akiknek tényleg meg van a sajátos viselkedésük, míg ezekbe a szenny sorikba mindenki csak sír-rí, pletykálkodik, keveri a kakit stb.

Elnézést az utóbbi kifejezésért, de én belenéztem, néhány ilyen sorozatba és tényleg csak az ment... meg milyen már hogy még a pasik is könnyet fakasztanak, ez annyira mű. A valóságba minden pasi kőkeményen tartja magát. (szerintem)... ellenérv?

2011. nov. 23. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
94%

Te tényleg használni merted a "kaki" szót?

Minimum három hónap kötél általi halál!

2011. nov. 23. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
43%

Szamiadri, a tvájlájt ugya az... Bella, Edward, nem bíííííírnak élni egymás nélkül. Ez másoknak nem tetszik. Bella bár marha ostoba és nincs semmi személyisége, mégis minden pasi belé szerelmes, még az is, aki nem. Aztán ott van a félmeztelen indián vérfarkas (tök furcsa ezt így egyben leírni XD), akinek nem tudom, mi a funkciója, de szerintem csak hiányzik neki a szex. Edward bár csodapasi, nem szexel házasság előtt, mert 150 év alatt sem sikerült leküzdenie a nyomorát. Ráadásul csillog is.


A végén Bella hozzámegy és tizenévesen mutáns gyereket szül. Aztán vámpírt csinálnak belőle, amit ha megtesznek már korábban, akkor sok sz*rtól megkímélték volna az emberiséget. VÉGE


Szerintem igenis olyan, mint egy tipikus gagyi szappanopera. Arról ne is beszéljünk, hogy a nő borzalmasan bénán ír.

2011. nov. 24. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Na. Azonos alapon gondolkodunk. Mert szerintem is olyan, mint egy szappanopera.
2011. nov. 24. 14:50
 6/19 anonim ***** válasza:
63%

Ha ez a véleményed, akkor minek kérdezted??!!

Az előtted írótól pedig kérdezném, hogy ha ennyire sz*rnak tartod, akkor minek nézted meg a filmeket és miért olvastad el a könyveket?? Annyira rossz mégse lehet, ha az eddigi összes részét olvastad/láttad (az ismertetődből ezt szűrtem le), mert mondjuk én speciel nem szoktam olyanokat nézni/olvasni, amik nem tetszenek, de úgy látom Te igen... fura vagy...

2011. nov. 24. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
74%

Az elsőt elkezdtem olvasni, a többi infót az előzetesekből szűrtem le, vagy a twilightos ismerősök elmondásából. Hidd el nekem, én nagyon sok könyvet olvastam más, anglisztika szakos egyetemista vagyok, ami azt jelenti, hogy rengeteg angol irodalmat tanulok (értelem szerűen angol nyelven). Egyszerűen borzalmasan lebutítottnak érzem a könyv írásmódját. A mondatok olyanok, amit egy gyerek is meg tud fogalmazni ilyen szinten, ahogy itt történt. Nem beszélve arról, hogy mennyire el van nyújtva, hosszú oldalakon keresztül nem történik semmi, csak átvezetés a következő Edwardos jelenethez, amikor Bella egyedül van, semmi nem történik.


Az üzenete a könyvnek meg teljesen elszállt : ha nincs pasid, senki nem vagy, de egyébként is, legyél tehetetlen, béna és egyáltalán nem életre való, a fiúk azt szeretik. Mondhatnád, hogy nem, itt az igaz szerelemről van szó, de én speciel betegesnek érzem a dolgot. (Bella függ Edwardtól, aki pedig birtokolja.)

2011. nov. 24. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
40%

Hét én.. hogy is mondjam... mindet olvastam! Van amit többször is!

Nem a kedvencem, de egynek jó, és nem értek egyet, nem szappanoperás szerintem :D Csalt már meg akárki akárkit akárkivel? Amúgy igen, Bella Edwardot Jacobbal, de hát az a drága csillogó-villogó személyiségű edwördkénk nem vette rossz néven a csókocskát, amiről egyenes közvetítést kapott Jacob gondolatain át.

Amúgy minap megnéztük az összes részt egybe, és a második végétől a harmadik végéig azon röhögtünk, hogy eddig mi a francért nem bírták átváltoztatni belluska drágát. Ha edward annyira félti, akkor minek hagyja meg védtelen kis embernek? Oké, hogy megvan az erkölcse meg minden, de hát.. úgyis tudta mindenki, szerintem még ők is, hogy ze lesz a vége :P

14/L

2011. nov. 24. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Lucyka, az ilyennel nincs is probléma, aki mondjuk elolvassa, megnézi, de azért szelektál. Csak sok lány teljesen beleéli magát, hogy jajj, micsoda tökéletes kapcsolat, pedig nem az. Parasztságnak fog tűnni, de úgy tudom, a nő, aki írta, erősen vallásos, azt hiszem mormon. Ott neki az a szerepe a családban, hogy szül meg rendben tartja a családot és a férje a "főnök". Idáig oké, de nem kellene a fiatal lányokat erre nevelni.
2011. nov. 24. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Jaja. Szektás banya az a nő.
2011. nov. 24. 18:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!