Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Menyire számít a HD és Full...

Menyire számít a HD és Full HD különbsége?

Figyelt kérdés

Sziasztok,

hülyén tettem fel a kérdést, tv-t szeretnék venni, és azt kérdezném, h egy tv készülék esetén mennyire számít az, hogy a tv hd ready vagy full hd?

én csak anyit vettem észre, h a full hd jóval drágább, de ha ettől szebb lesz a kép akkor rááldozok.

tudtok segíteni?


2011. jún. 28. 12:54
 1/7 anonim válasza:
A Full Hd birja az 1080p felbontást, de a hd adások úgy se sugároznak olyan jó minőségben, 720p vagy legfeljebb 1080i-be sugározzák a müsort.A HD ready a 720p-nek felel meg.Lényegében a hd ready rosszabb minőségben adja vissza a full hd filmeket igy inkább a full hd tv-t ajánlanám.
2011. jún. 28. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A FullHD felbontása -ebből adódóan a képminősége is- jobb.
2011. jún. 28. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Falko válasza:

Ha a tévén televíziós adást nézel, nem fog feltűnni a különbség, mert valószínű úgy se lesz full hd-s a vétel.

DVD-nél azonban már észre fogod venni a különbséget.

2011. jún. 28. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
Vagyis BlueRay-nál, nem DVD-nél.
2011. jún. 28. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
mi novemberben vettünk tv-t. full hd, és szerintem nagyon megérte. a tvs adáson tényleg nincs különbség, de ha van egy-két hd-s filmed, az nagyon szép lesz a tv-n.
2011. jún. 28. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
köszönöm a segítségeteket. Azt hiszem meggyőztetek, egyébként a samsung UE26C4000 hd ready és a samsung UE27D5000 full hd tv-k között vacillálok.
2011. jún. 28. 14:52
 7/7 anonim ***** válasza:

A fullHD is HD ready, viszont nem minden HD ready fullHD.


A HD ready egy szabvány, ami azt jelenti, hogy a tévé megfelel a HD-szabvány követelményeinek.


A fullHD annyival tud többet, hogy nagyobb a felbontása az alap HD-nél, de ezt csak akkor fogod észrevenni, ha olyan minőségű tartalmat nézel rajta, ami ki is használja ezt, pl. bluray-t.

2011. jún. 28. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!