Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Miért utálják sokan a Csillagk...

Miért utálják sokan a Csillagkapu: Cathrinet?

Figyelt kérdés
Oké, nem tesz hozzá sokat. De nem rosszabb, mint mondjuk egy 4. évad 16. rész, amikor szintén nem történt semmi és eltelt egy epizód.

szept. 2. 17:04
 1/7 anonim ***** válasza:
Mire alapozod az kérdésed? Nekem például mindkét említett film tetszett. Most is az ismétléseket nézem.
szept. 2. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Pl. az imdb pontozásra.
szept. 2. 17:25
 3/7 A kérdező kommentje:

[link]


Nagyon le van húzva, pedig szerintem nem rosszabb, mint egy tipikus "egyéb" rész a sorozatban, mint amikor időben utaznak, alternatív világba kerülnek vagy hasonló és közben a sztori visszajut a rész kiindulási pontjához.

Csak itt Catherine volt a középpontban. Oké, nem tett semmit hozzá a sztorijához, mert kitörlik az emlékeit, de ez sokszor volt így a sorozatban is más karakterrel.

szept. 2. 17:29
 4/7 anonim ***** válasza:
Na, akkor gyorsan adtam hozzá egy tízest. Igaz, ez az átlagon még nem változtatott.
szept. 2. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
xD
szept. 2. 17:31
 6/7 anonim ***** válasza:
# Igen, szépen elvarrták a szálakat, de teljes lett a kép.
szept. 2. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én nem utálom, de egy eléggé erőltetett prequel, főleg tartalmilag:

(spoiler)


A nácik egy pálcikaemberes gyerekrajzról rájönnek, hogy az micsoda és persze azonnal be tudják indítani a Csillagkaput egy terepjáró generátora segítségével, egyből tudják, hogyan kell kézzel tárcsázni stb., míg a CSK-1-ben ehhez évek kellettek, nagy tudású fizikusokkal, meg sokkal nagyobb mennyiségű energiával.


Mindenki egyből feltalálja magát az Abydos-on, mintha csak a szomszédba ugranának át. Nyelvproblémáik sincsenek, hiszen az egyik katona hallott pár kopt szót gyerekkorában a nagymamájától, így már elég jól elkommunikálnak óegyiptomiul, ami még Daniel Jackson-nak sem ment egykönnyen.


És akkor sorolhatnám a többi hülyeséget. Míg a CSK1-ben meg az Atlantis-ban legalább többé-kevésbé logikusan építették fel a tudományos hátteret, itt ennek nyoma sincs.


A végén persze mindenki elfelejt mindent (kb. Man In Black koppintás), a film emiatt semmit sem ad a kánonhoz. De akkor az egésznek mi értelme volt?

szept. 5. 03:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!