Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » Vissza a jövőben 2-ben miért...

Vissza a jövőben 2-ben miért kellett elmenniük a jövőbe? ennek mi értelme volt?

Figyelt kérdés

Szóval a film elején megjön a doki a jövő járgánnyal, és mondja hogy a jövőbe kell menniük nagyon gyorsan, mikor megérkeztek a jövőbe, akkor mutat egy újság cikket, és közben magyarázza hogy a fia börtönbe fog kerülni, utána meg a lánya is.


Ezt akarják megakadályozni, ez volt az oka a dolognak, hogy a doki el ment Marty-ér a film elején, de ennek mi az értelme?


Attól még hogy a jövőben változtatnak valamit a jelen ugyan az marad.


A Biff-es dolgot értem, de a film elejének mi volt az értelme?



jún. 2. 16:33
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Úgy lett megírva a film 🙃
jún. 2. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
96%

Mivel Marty jövőbeli fia kiköpött mása magának a jelenbéli fiatal Martynak, ezért a fiatal Martyra volt szükség, hogy ideiglenesen helyet cseréljen vele és a fiának tettesse magát. Így megakadályozták, hogy a fia a jövőben börtönbe jusson. A jelen ugyanaz maradt, de elkerülték a jövőbeli családi katasztrófát.

A valódi ok egész egyszerűen az, hogy a készítők nem számítottak arra, hogy lesz 2. és 3. rész is, így az első film végét poénból úgy zárták le, hogy a Doki Martyval és Jenniferrel a jövőbe utazik, hogy megmentsék a gyerekeiket. Akkor még nem tervezték, hogy erre a befejezésre két teljes filmet kell alapozniuk, ezért nem is gondolkodtak el rajta, hogy ennek az egésznek lesz-e értelme.

jún. 2. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
85%
Én nem értem mi a probléma?
jún. 2. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Én csak azt furcsáltam mindig, hogy a doki mindenképp meg akarja menteni Marty fiát a börtöntől, de Martyt az autóbalesettől nem. Pedig az utóbbi két legyet egy csapásra megoldaná a másik gondot is és nem lenne nagyobb beavatkozás a történelembe.
jún. 3. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

4.


Emögött viszont az van, hogy azzal nem mentette volna meg. Martynak magának kellett belátnia, hogy az ego-t le kell fojtani. Ha nem akkor, később úgy is bajba került volna az ego-ja miatt.

jún. 3. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Pofon egyszerű barátom. El mentek a jövőbe, hogy megakadályozzák, Marty családjának tragédiáját, és mivel megtették az időutazást, a jelen hiába nem változott, ha elérkezik a jelen arra a pontra, amikorra előre utaztak a Doikék a jövőbe, akkor ugyan úgy megtörténik, hogy Marty a jövőben megakadájozza a családi katasztrófát, mert már egyszer előre utazott a jövőbe a dokival,. és az idő paradoxon elméletnek köszönhetően így ez folyamatosan ismétlődik, ismétlődik, és ismétlődik. Tehát ha a jelen Marty családot alapít Jennifer-el, és eljutnak 2015-ig, akkor A múlt az-az a történet kezdetén lévő jelen Marty, és Doki megjelennek a jövőben, 2015-ben és teszik a dolgukat. Ez ilyen egyszerű.
jún. 3. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
6os ez az eddigi leglogikusabb válasz, így már tényleg látom az értelmét:D
jún. 3. 18:46
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Én még mindig nem értem, hogy ezen mit nem értesz 🤣

Ez tökre adja magát.

jún. 4. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A doki megakadályozta Marty balesetét, azért utazott akkorra vissza a jövőből, amikor Jenniferrel épp ki készültek próbálni a Toyotát. Valamint szerintem a végén is azért utazott arra az időpontra a mozdony időgéppel, hogy lássa, hogy sikerült-e hatnia Martyra, és elmaradt-e a baleset. Ha azt látja, hogy megint csak karambolózott, szerintem visszament volna pár percet, hogy direktben megakadályozza.


A jövőbe utazás azért fura, mert nem lett volna egyszerűbb, ha Marty fejben tartja a dátumot, amikor a fia bajba keveredne, és életében időben odaérve tesz róla, hogy ne történhessen meg?

Másfelől, az lehetetlen, hogy valaki előreutazzon, és lássa a saját jövőbeli énjét. Hiszen onnantól, hogy beszáll az időgépbe, kilép a saját idővonalából, és az átugrott szakasz nélküle telik. Tehát ha előremegy 30 évet, akkor egy olyan jövőbe kell megérkeznie, melynek szemszöge szerint ő harminc éve teljesen váratlanul eltűnt. (Például akkor ennyi erővel az első reszben Einstein, a kutya miért nem találkozott az 1 perccel későbbi énjével?) A másik: Amikor Marty bemegy a "80-as évek"-bisztróba, akkor nem kellene ott lennie a doki azon példányának, aki korábban végignézte, ahogy Griff bajba sodorja az ifjabb Martyt?🤔

júl. 13. 04:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!