Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » A világhírű magyar szinkron...

A világhírű magyar szinkron mitől az?

Figyelt kérdés
2023. nov. 30. 09:20
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
25%
Most a hangalámondásos kalóz videókazettákra gondolsz? Nem tudtam, hogy azok világhírűek...
2023. nov. 30. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
79%
A módszer 'világhírű', nem a minősége. A legtöbb helyen a szinkronizálás egyáltalán nincs; vagy feliratoznak, vagy csak az eredeti lehalkított hangsávra rámondás van. Amit nálunk csinálnak, az egyedi és ettől érdekes vagy figyelemfelkeltő. Hogy vannak szinkronszínészek, szinkronrendező, hogy szájra illesztik a felmondott szöveget és ehhez igazodóan fordítanak, hogy ennyi energiát fektetnek bele, hogy minél igényesebb legyen a végeredmény.
2023. nov. 30. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
77%
Annyira nem egyedi. Nyugaton is divat a szinkron. Németek, franciák, spanyolok is szinkronizálnak kb mindent, de az olaszoknál is jellemző. Hangalámondást a lengyelek csinálnak.
2023. nov. 30. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Máshol nem illesztik szájra a szinkront?
2023. nov. 30. 11:32
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

De igen, ahogy írtam például a német, francia, spanyol szinkronok is ugyanúgy szájra illesztettek mint a magyar.

Akik alámondással szinkronizálnak azok például a lengyelek, oroszok.

2023. nov. 30. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Kapcsolj át bármilyen nyelvre a Netflixen. Kíváncsiságból megnéztem pár nyelv szinkronját, és messze a magyar tűnt a legjobbnak. Szerintem természetesebb, mint a többi. Talán kicsit azért, mert azt a nyelvet értem a legjobban, meg ezt szoktam meg, de a többin szerintem nagyon látszik, hogy szinkron. Nincsenek annyira szájra illesztve a többi nyelv szinkronjai, és kevésbé tűnnek természetesnek. Nincs meg az az érzés, hogy valóban a színész mondja, míg a magyarban nem feltűnő, hogy szinkront nézek.
2023. nov. 30. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:
100%
Nézd meg pl a Frédi és Béni egy részét magyarul, egyet pedig eredetiben. Az ilyen szinkronok miatt mondták, hogy világhírű. A mostaniak már kevésbé.
2023. dec. 7. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Tejinashi ***** válasza:
100%
7/7: Gondolom az eredeti Romhányi-féle szinkronra gondoltál.
2023. dec. 7. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

"Máshol nem illesztik szájra a szinkront?"


Hangalámondás jellemző az oroszoknál, és a horvátoknál például, kivéve rajzfilmek esetén azért, hogy gyerekeknek élményszerűbb legyen, ne hangalámondás, és ne felirat.


Sajnos azt például nem tudom, a japánok más nyelvű élőszereplőseket szinkronizálnak-e, de a rajzfilmjeik szinkronizálása világhírű szintén, és rengeteg animés véleménye (velem együtt), hogy a japán szinkron a legminőségibb a viágon, legalábbis animék tekintetében.


Nagyon kifejező, nagyon magas művészi színvonallal és állandó versenyhelyzettel a szinkronszakmában. Japánban külön képzés van szinkronszínészetre, hatalmas pénzt ölnek bele, és a szinkronszínészeik egy része kifejezett sztár státuszban van, akár évtizedeken át.


Természetesen a magyar szinkron is remek, habár rajzfilmek terén a szinkronrendezést kritizálnám a 80-as évek végétől, többségében.

2023. dec. 16. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Tejinashi ***** válasza:
9: Való igaz, amikor elkezdtek bejönni a kereskedelmi adók, akkor ők is szinkronizáltak, de náluk nem a minőség volt a fontos, hanem hogy minél kevesebbe kerüljön. Emiatt a legolcsóbb szinkronszínészeket vették fel és az nem biztos, hogy a legjobb volt. Emiatt lettek aztán olyanok is, hogy nem illett össze a szinkronizált színész a magyar hanggal, vagy olyan, hogy a színkronizáló színész nem tudott rendesen beszélni, illetve túljátszotta a szinkronizálást. Ez utóbbi főleg fiatalabb színészeknél volt, mert nem tanították meg őket rendesen szinkronizálni. Ekkor már nem a minőség volt a fontos, hanem a mennyiség. Minél többet, minél olcsóbban.
2023. dec. 17. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!