Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » A légy című horror szerintetek...

A légy című horror szerintetek mennyire durva?

Figyelt kérdés
Nem vagyok valami nagy horrorfan, nem is láttam túl sokat, de azt hallottam, hogy ez kultfilm (2 részes) és elvileg profi. Mennyire ijesztő látvány szempontjából?

2023. okt. 4. 21:03
 1/5 TR75 ***** válasza:
100%

Nem kifejezetten ijesztő, inkább visszataszító. David Cronenberg filmjei inkább az elgondolkodtató és undorító kategóriába tartoznak, mint az ijesztgetős hentelésbe.

(A második részt már nem Cronenberg rendezte)

2023. okt. 4. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Ez nagy mértékben függ attól, hogy mennyire vagy érzékeny.


Ijesztőenek találod annak a gondolatát, hogy a saját vagy a párod személyisége és külseje nagy mértékben torzul egy (halálos) betegség hatására?


Amennyiben igen a válaszod (feltételezem az), akkor nagy valószínűséggel ijesztőnek fogod találni, mert a film többek között ezzel a helyzettel foglalkozik.


Az #1-es válaszoló által használt visszataszító és undorító jelzők is helytállóak. A főhős átalakulása egyszerre gyomorforgató és szívszorító látvány.


Attól nem kell tartani, hogy jump scare jön jump scare után, ez nem az a típusú horror, sőt nem is vegytiszta horror, bőven tartalmaz drámai elemeket is.


A témája félelmetes és nyomasztó, vizuálisan undorító. Ugyanakkor nem annyira brutális, hogy az átlag nézőnek ne lehetne ajánlani.


Szerintem adj neki egy esélyt. :)

2023. okt. 4. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Inkább gusztustalan.
2023. okt. 5. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, jókat írtatok!

Megnéztem azóta mindkét részt, nekem személy szerint - a valóban sok gusztustalankodás ellenére is -nagyon tetszettek.

Valóban inkább nyomasztó/undorító, félelmet nem éreztem közben. Egy jelentsor viselt meg csak, a 2.rész "kutyás"jelenete (aki látta, sztem sejti, melyikre gondolok).

2023. okt. 5. 13:05
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek az előzőkkel. Egyébként a 2. részt az eredeti maszkmestere rendezte, látszik is a végeredményen:)
2023. okt. 5. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!