Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » A filmeknél a zenét és magát...

A filmeknél a zenét és magát a filmet hogyan hozzák szinkronba? Melyiket igazítják a másikhoz?

Figyelt kérdés
Az érdekelne, hogy először leforgatják és megvágják a filmet, majd utána kapja meg a zeneszerző az utasításokat hogy X jelenet ennyi idő, ilyen hosszú zene kell rá, stb., vagy pedig a zene készül el elősz9ör, és a vágók igazítják hozzá a kész filmanyagot?

2020. dec. 22. 13:30
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
A zene készül először és amikor a filmet vágják, hozzá vágják a zenét is. Ha meghallgatod a filmzenét, ott a teljes verzió szokott lenni, a filmből hiányzó részekkel.
2020. dec. 22. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
De zenét hogy lehet vágni? Úgy értem, ott feltűnő lenne ha darabos lenne és úgy váltana mint a képeken a vágás, nem?
2020. dec. 22. 13:43
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nehezebben lehet zenét vágni, de nem lehetetlen. Már én is vágtam zenét, nem lesz darabos ha jól csinálod. Bár mondjuk én kicsit szoktam csalni, és hangosítom, halkítom.
2020. dec. 22. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem a kész zenét vágják, hanem a nyersanyagot. Ott sávonként lehet vágni, így nem lesz darabos.
2020. dec. 22. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Á oké, nem értek ehhez sajnos. Köszönöm mindenkinek a választ!
2020. dec. 22. 13:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!