Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Mi az oka a bronyk kialakulásá...

Mi az oka a bronyk kialakulásának? Most nem a szubkultúra (ha nevezhetjük úgy) történelme érdekel, hanem annak kiváltó pszihológiai- és szociális okai.

Figyelt kérdés

Képtelen vagyok felfogni, hogy egy elsősorban lányokat készült műsor hogy tud egy "felnőtt" rakás férfit megfogni. Persze legfőképpen a 3-6 éve korosztály nézi, ahol a nemek még nem különültek el, így abban a korban a fiúk is nézik. Én is láttam még egészen kiskoromban, de mostanában kíváncsiságból megnéztem néhány Én kicsi pónim epizódot, és a "kérem vissza agyamat" reakción kívül másképp nem érintett meg. Először azt hittem, hogy homokosok, de maguk a broynk is a barátnőik(!) is elismerik, hogy heterók.

Akkor meg?



2014. ápr. 3. 10:17
 1/5 anonim ***** válasza:
Feltettem már ezt a kérdést bronyknak, de azon kívül, hogy marhára tetszik nekik, más okot nem tudtak mondani. Engem is érdekelne mi lehet a háttérben.
2014. ápr. 3. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Shinepix válasza:
100%

Üdv!

Az egyszű válasz a kérdésedre csupán, annyi, hogy aranyos a sorozat.

A válasz a kérdésedre ami jobban kifejti az a következő:

Nos a sorozat alapvetően reklámcélzatból készült, még anno 30-40 éve akkoriban az alapvető célközönsége TÉNYLEGESEN a kislányok voltak.

A legelső sorozat még hasonló világban játszódott, mint a mostani, csak talán kissé bárgyúbb volt. Ezt követően sokat formálódott a sorozat az évek alatt, éltek már városban a pónik, ahol koriztak és suliba jártak. A legrettegettebb szériája a sorozatnak a 3.5-es volt, igénytelen animáció és bugyuta történetek jellemezték. (Ezt még a mai brony-k is félve beszélik, és csak a legbátrabbak néznek bele...)

Nos a legutóbbi arculatváltás 2010-ben következett be amikor is a Hasbro leporoltatta a sorozatot, egy új témával aminek a neve My Little Pony: Friendship is Magic (MLP:FIM). Lauren Faust által lett újragondolva a sorozat látványvilága, és története (Ő írta a sorozat első 2 részét is). Szerethetőbbé tette a karaktereket, és a háttérbe pedig beletett a Mítoszi szörnyeket(Kiméra,Griff,Mantikorn,Cerberus...), és érdekes helyszíneket (Felhőváros,Földalatti katakombák...). Ezen kívül fontos szempont volt még az, hogy a sorozat családbarát legyen (hogy az apuka ne unja magát halálra amikor a kislánya mellet nézni a tv-t) ez is az egyik fő oka annak, hogy sok férfi is nézi a sorozatot.

A sorozatnak 1 Fő karaktere van (Twilight Sparkle), és 5 Fontos Társa (Pinkie Pie, Rarity, Fluttershy, Apple Jack, Rainbow Dash) az ő kalandjaikat követjük a sorozat folyamán. Ezek az Árnyak hercegnőjének (Nightmare Moon), és a megtestesült Káoszisten (Discord) legyőzésén túl, egészen egy szülinapi zsúr megtartásáig terjednek.


Nos a sorozat "rövid" ismertetése után had mutassam be magát a fandomot, és azt, hogy miért alakult az ki.

Most visszatérnék még gyorsan a karakterekhez a Hatosfogat (Mane6) a 6 fő karaktert takarja le, mindegyikük más több szempontból is van köztük 2Földi Póni (Apple Jack,Pinkie Pie),2 Unikornis (Rarity,Twilight Sparkle),2 Pegazus (Fluttershy,Rainbow Dash), de ez csak az alapvető típusaikat határozza meg, a fontosabb szempont az egyéniségük a figuráknak. Mivel 6 fő karater van, és ezek igen eltérőek (Sportos, Könyvmoly, Party állat..) ezért aki nézi a sorozatot könnyen megtalálhatja azt a karaktert. Ez a az egyik alapvető oka a Brony-k kialakulásának, a máik pedig a kitöltetlen háttér (Ezt a fandom szereti kihasználni a saját történeteinek/képeinek létrehozásának közben)

Ami megfoghatja az embert a sorozatban, az, hogy utópisztikus módon majd minden felmerült problémára sikerült megoldást találniuk, és ezekből a megoldásokból magunk is tanulhatunk, és használhatjuk őket a saját életünkben felmerülő problémák legyőzésére.

A My Little Pony: Friendship is Magic mögött kialakult rajongótábor neve a Brony-k (Brother+Pony=Brony) ők a sorozat férfi rajongótábora a női rajongók neve Pegasister (Pegazus+Sister=Pegasister) ezek a megnevezések az Idősebb rajongótábort fedik le főleg, de lehet fiatalabb rajongót is így nevezni. A Rajongótábor jelmondata: Love&Tolarate Szeretet, és Tolerancia ez nagyban jellemzi a rajongókat. A sorozat kedvelői között vannak azok akik kissé ki vannak rekesztve a legtöbb társadalmi csoportból, valamilyen okból kifolyólag (Külső,Szokás Stb.) ugyanis itt lehetőség nyílik kibontakozniuk, és alkotniuk. Persze nem csak bennük merül ki a brony-k közössége hanem egyéb fandomok tagjai is szívesen válnak brony-vá ugyanis a sorozat befogadó, mert könnyen lehet összemosni a pónik világát bármelyik másik képzelt világgal. A Leghíresebb példa erre a Fallout: Eqvestria ez egy több száz oldalas, és több folytatást megélt Fanfic, aminek jelenleg a videó játék verzióján dolgoznak.

Lezárása ennek a hosszú monológnak az, hogy bármit lehet szeretnie az embernek, ha megtalálja azt ami tetszik benne számára.

2014. ápr. 4. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszodat.

Tehát azt mondod, hogy alapvetően a 2010-es arculatváltásnak köszönhető, hogy ennyi felnőtt férfi rajongója van? A 2010 utáni epizódokat hol lehet megnézni magyar felirattal/szinkronnal?

2014. ápr. 5. 21:58
 4/5 anonim ***** válasza:

Itt az első része, ha felirat kell, a www.hunbrony.blogspot.hu oldalon jelenleg is tart a negyedik évad feliratozása. Magyar szinkronnal semmiképp se nézz meg egy részt sem, akkor már elmenekültem volna az egész elől.


https://www.youtube.com/watch?v=zpjMq5k_V0k


Ha engem kérdezel, elég nyögvenyelősen és lássuk be, gyerekesen indul a sorozat, de sokan túl sokat is várnak tőle. Itt nem világmegváltásról van szó, egyszerűen a barátságról szűr le tanulságokat a sorozat. A második évadot mondanám inkább annak, ami engem igazán megfogott, de biztos volt valami, ami miatt eljutottam odáig, hiszen az első évad 26 részből áll...

Szvsz nekem a zene tetszett. Ha ajánlhatok valamit, ne is az első részt nézd meg először, hanem ezt a videót, bár nem tudom, mennyire vagy kibékülve az ilyen stílussal, de próbálja poénosra venni a figurát és egy "útnak indításhoz" talán elég lehet :DD


https://www.youtube.com/watch?v=wmh3PSGSnY4

2014. ápr. 10. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
hát ez a kérdés, lol. végülis az 1984 c. könyv és starlight glimmer első megjelenése az évadban. a két dolog közötti párhuzam pusztán nem gyerekeknek való. egyébként 23 évesen én szeretem, jó a humor és nagyon sok felnőtt utalás van benne. ja, és én hetero vagyok.
2018. jún. 17. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!