Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Beszédhibás és olvasni nem...

Beszédhibás és olvasni nem tudó embereket hogyan alkalmazhatnak riporterként, hírolvasóként?

Figyelt kérdés

Az egyik hazai rádióban tűnt fel először, hogy két hírolvasójuk nem tud rendesen olvasni. Állandóan összeakad a nyelvük, beleakadnak a legegyszerűbb szavakba. Nyilván mindenki hibázhat, pláne élő adásban, de a legtöbb hírolvasónál egyetlen hiba esik meg egy hét alatt, ez a kettő viszont miden bejelentkezés alkalmával ront.


Az egyik kereskedelmi csatornán pedig már legalább 3 riportert hallottam a híradóban, akik vagy selypítettek, vagy raccsoltak, vagy pöszék voltak.


A beszédhibásokat nem ítélem el, semmi bajom velük, nem zavar, ha valaki "hibásan" beszél.

De ha valaki ilyen szakmát választ, igazán igénybe vehetne egy logopédust, ha már a szülei gyerekkorukban nem vitték el egyhez, nem?

Illetve a csatornát sem értem teljesen, igazán nagy igénytelenség részükről ezeknek az emberek az alkalmazása. Nekem borzasztóan bántja a fülem és (bocsánat, de) kicsit nevetséges is.


A rádió is magáról állítja ki a bizonyítványt. Miért nem lehet olyanokat alkalmazni, akik szinte hibátlanul tudják beolvasni a fél óránként jelentett híreket?


2013. aug. 6. 19:19
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!