Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Hol tudom megtanulni a "gondol...

Hol tudom megtanulni a "gondolatolvasást"?

Figyelt kérdés
Arra gondolok, mint amit pl. Dynamo, vagy Keith Berry (mentalista) is csinál. Vagy az is jó, ha belinkeltek egy oldalt, ahol leírják, hogy hogy is működik ez. Ilyen alapokat már tudok csinálni, pl. kitalálom 1 és 10 között, mire gondolt és nagyon érdekel ez. A válaszokat előre is köszönöm! :)
2012. júl. 2. 21:39
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

ma 13:16

Voilá, első kommentem: "Keith nem bűvész, Dynamo az. Beépített emberek pedig csak Dynamonál szoktak lenni, néha. És direkt raktam idézőjelbe a gondolatolvasást. Tudom, hogy nagyjából hogy csinálják, itthon szoktam gyakorolni és 10-ből 6* kitalálom pl. melyik állatra gondolnak, a többiben pedig csak msh eltérések vannak. Ezt szeretném továbbfejleszteni. És szerintem az, hogy az arc legapróbb kis rezzenéseiből megtudhatjuk, mire gondol az illető, beleférhet ebbe a kategóriába."

2012. júl. 3. 20:26
 12/16 A kérdező kommentje:
Még pontosabban: "...az arc legapróbb kis rezzenéseiből megtudhatjuk, mire gondol az illető,..."
2012. júl. 3. 20:27
 13/16 liliann13 válasza:

Gondolatolvasás, mint olyan nem létezik. Az elme nem egy könyv, amelyben szépen leírva sorakoznak a gondolataink, és azt valaki lapozgatva olvasni tudja.

Az arc rezdüléseiből meg, leginkább azt lehet megtudni, hogy az illető a mondandója közben hazudik-e, vagy sem.

Képekben gondolkodunk, így esetleg csak azt lehet, ha az aki gondol valamire, és annak a képére erősen koncentrál, akkor ESETLEG át tudja sugározni a befogadónak. Erre voltak is kísérletek, elsősorban egypetéjű ikrekkel működött. De, hogy valaki csak úgy lássa mások gondolatait, anélkül, hogy azok sugároznának (adnának)? Nem, az lehetetlennek tűnik.

Az pedig, hogy 1 és 10 között eltalálod, hogy mire gondolnak (úgy érted, hogy 1 és 10 közötti számra gondol valaki, és te megmondod, melyikre?), ez esetben nincs túl nehéz dolgod (10 szám, nyilván nem gondolnak kétszer ugyanarra a számra - főleg ha a találgatásod után megmondja, hogy éppen melyikre gondolt - minden egyes próbálkozással nő az esélye annak, hogy eltalálod. Ha viszont megengedjük, hogy többször ugyanarra a számra gondoljon, arror minden prób.lkozásnál 10 százalék eséllyel találod el, hogy ebből 6 alkalommal sikerül -egyszer? Vagy többször? - A az, mondjuk, véletlen? Szerencse?

2012. júl. 4. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
Fuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu.... Jó, akkor még egyszer. Leírtam, hogy tudom, nincs gondolatolvasás. Leírtam, hogy mire gondolok. És mikor gondolsz magadban egy szóra, akkor a szád, bár lehet, még nem vetted észre, nagyon picit mozog. Illetve nem csak a szád, hanem az egész arcod. Pl. a hangszálaink is ugyanúgy teszik a dolgukat, mikor csak gondolunk valamire. Ha nagyon erősen próbálod, akkor nagyjából eltudod érni, hogy a szád ne mozogjon, de a profibbak így is leolvassák rólad. De amúgy ezen mit nem lehet érteni? Nem vagyok hülye, sőt összesen 3x leírtam, hogy nem a gondolatolvasás azon fajtájára gondolok, amikor csak így belenézel a fejébe, vagy akármi, hanem a valóságoshoz (illetve, ki tudja, meddig lesz ez is csak sci-fi). Na. Pont.
2012. júl. 4. 08:41
 15/16 anonim válasza:
Kedves kérdező:) engem is érdekelne ez a godolatolvasás téma, de nevezzük arcrólolvasásnak. De én például nem tudom, hogyen lehet kitalálni, mire gondol az illető, milyen állatra/gyümölcsre, stb. Miből lehet ezt tudni? Kérlek válaszolj, vagy ha más is tud ilyet,akkor más. Köszönöm:)
2012. júl. 13. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Legegyszerűbb, ha először megkérsz valakit, akivel tudod ezt gyakorolni, hogy mondja ki magában azt a szót, amit mondasz neki, és megfigyeled, hogy hogy rezdülnek meg az arcvonásai. Illetve, mikor kimondja magában, és látod, hogy változott az arca, akkor ugyanazokat a rezzenéseket magadon is eljátszod, így tudsz nagyjából rájönni, hogy ő mire gondol. Legalábbis nekem ez így bejött.
2012. júl. 13. 17:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!