Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Animét nézni cikinek számít?

Animét nézni cikinek számít?

Figyelt kérdés
Régen nem tudom hogy volt, de az utóbbi években azt tapasztalom, bármilyen körben felmerül az anime téma, mindenki elhúzza a száját, még barátoknak se merem felhozni vagy csak félve, hogy milyen jó a death note pl, mert megy a fujjogás.Ez miért van?

2023. márc. 18. 23:09
1 2 3 4 5
 21/43 anonim ***** válasza:
65%

Elszomorító, hogy egyesek úgy szólják le az anime világát, hogy alig vannak képben róla...


Rengeteg, hangsúlyozom, rengeteg féle műfaj képezi az anime világát, még a KIFEJEZETTEN FELNŐTT animék terén is - és evvel a tapasztaltabb (nagykorú) animenézők tisztában vannak.


Olyan komoly, inkább CSAK felnőtteknek való animesorozatok is léteznek, melyek pl MÉLYLÉLEKTANIAK. Nem pusztán erőszakos, és/vagy pornográf felnőtt animék léteznek.


De ezek a trollok sajnos esélyesen nem fogják ezt se végiggobndolni, se letesztelni, pedig számos, kifejezetten felnőtt témájú


IGÉNYES(!)


animesorozat létezik!

Nem holmi pornó, melyek nem szólnak semmiről... Léteznek persze olyanok is, de nem azok képviselik a minőséget.


Nyilván átfedések is léteznek, melyek kicsiknek is tiniknek is valóak, vagy pl amelyek tiniknek és felnőtteknek is megfelelnek (utóbira példa a Mirai Nikki animesorozat).


Engedtessék meg akkor már konkrét példákat is sorolni a feszínesen ítélkezők számára.


Elsősorban felnőtteknek való, igényes animék (általában ugyebár átlag húsz perces részekkel) :


(...A Death Note kivételével elég rövid, max 11-16 részes anime sorozatokat említek meg, tehát nem hosszúak, nyugodtan le lehet teszelni ezeket... Ezen kívül a Clannad After Story, és a Psycho-Pass, amely hosszabb, huszoniksz részes évadokból, és animemozikból áll)


Psycho-Pass évadok, animemozik (lélektani akció-kimi; az első nyolc résznél nem érdemes megállni).

A Psyhco-Pass 1. évaddal indul, a 2. évad folytatja, utána különféle változatok jönnek dipőrendben, pl az egyik naimemozi, satöbbi...


Satsuriku no Tenshi (mélylélektani, Dosztojevkíj stílusát idézi, sötét hangulatú, kissé véres thriller), 12+4 részes (később adták hozzá a befejező négy részt).


Happy Sugar Life (mélylélektani, pszichopatákkal; csak erős idegzetűeknek ajánlott!), 12 rész.


Kimi ga Nozomu Eien (felnőtteknek való romantikus dráma, lélektani; kb 17 évesek a szereplők, majd kb 20 éves korukról szól a 2./3.résztől kezdve), a fő történet (első évad) 14 részes.


Clannad After Story (többszörösen tragikus párkapcsolat, lélektani dráma), 22 rész. A Clannad sorozatnak a folytatása, de ez sokkal igényesebb, mint a Clannad, és önmagában is megtekinthető. A 9.résztől indukl a párkapcsolati, a velős blokkja a sorozatnak.

Nem célszerű az animemozi változattal indítani, hanem a sorozattal.


Air (beteg tíz éves kislányról szól, valamint a nőnemű gyámjáról, akik belefutnak egy vándor bábjátékos pasasba, utóbbi neveli a lányt, a lány gyámjkával; lélektani slice of life), 12 részes sorozat.

Nem célszerű az animemozi változattal indítani, hanem a sorozattal.


Death Note (zseniális krimi)

Nem célszerű az animemozi változattal indítani, hanem a sorozattal, amely 37 részes. Az animemozija(i) spoiler(ek), ellövi(k) az értékes sori poénjait, sajnos.


Boku dake ga inai machi (lélektani krimi)


Death Parade (halál utáni megmérettetése a lelkeknek; lélektani)


Serial Experiments Lain (igen tömény, filozófikus darab, kamasz szereplőkkel)


Zankyou no terror (lélektani akció)


Csak azért nem írok más animeajéánlatot kezdők számára, azon kezdők számára, akik tini műfajnak hiszik az animék zömét, mivel valóban léteznek tiniknek IS való és egyúttal felnőtteknek is való animék, az meg elsőre félreértést szülhetne. Továbbá léteznek még kifejezett felnőtteknek valóak is, de olyanok is ,melyek első részeiben még nem tisztul le, hogy komolyabb felnőtt nézőknek szánták - első nekifutásra olyat se ajánlanék.


A fentieket ajánlanám nekik.

Utána lehet kritizálódni... Ha lesz miért egyáltalán.

2023. márc. 20. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/43 anonim ***** válasza:
11%

"Utána lehet kritizálódni... Ha lesz miért egyáltalán."


Úgy kritizáltam az animéket, hogy az általad felsoroltak közül többet is láttam...

A véleményem továbbra is fent tartom.

Ciki, ha felnőttként valami ebben a világban él.

2023. márc. 20. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/43 anonim ***** válasza:
61%

Előző, akkor várjuk az ÉRVEIDET. :) Ha (felnőtt emberként) kritizálódni szeretnél, akkor tessék érvelni. Szívesen reagálok is rá korrekt módon addig, amíg kultúráltan fogsz vitázni. Meg amikor persze ezen az oldalon járok.



Melyeket láttad, és miben áll távol a felnőtteknek szánt művek világától szerinted?


Pl Dosztojevszkíj: Bűn és Bűnhődése szerinted nem igazán fnőtteknek szánt világirodalmi alkotás? Erősen rímel rá a

Satsuriku no Tenshi

animesorozat.

Példának okáért.


-----------------------------------


Továbbá: milyen filmeket, animációkat tartasz felnőtteknek valóaknak, melyek igényesek is, szerinted?


Pl Hollywood-i filmek közül? Referencia gyanánt.


----------------------------


Engem naghyon érdekelne valami felnőtteknek való hollywood-i film, ugyanis gyerekkorom óta látam már pár száta, de rohadtul nagyítóval kell keresnem felnőttnek való hollywood-i filmet, például.

Talán a Seven (A hetedik) amely igényesebb és felnőtteknek való, azok közül.

2023. márc. 20. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/43 anonim ***** válasza:
69%

"Ciki, ha felnőttként valami ebben a világban él."

A kérdés nem arról szól, hogy valaki már konkrétan ebben a világban él, hanem szimplán valaki animéket is néz. Ezek szerint a válaszod még csak nem is releváns a kérdés szempontjából.

2023. márc. 20. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/43 anonim ***** válasza:
82%
32 éves, családos nő vagyok, a mai napig nézek animeket. Szezonokbol is szoktam 1-2-őt követni, ha van rá időm. Én az égvilágon semmi cikit nem érzek ebben, munkahelyemen is szoktam említeni, ha láttam egy-egy tényleg jó művet, férjemnek is, pedig ő nem animes, de van hogy megnezi, ha ajánlom. Hiánypótló műfaj, egyes művek olyan témákat dolgoznak fel, ami filmben, sorozatban nem ugyanazt adja vissza. Nem hiszem, hogy valaha leszokok róluk.
2023. márc. 29. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/43 A kérdező kommentje:
és melyik animéket tudnád ajánlani 25-ös? :)
2023. márc. 29. 21:30
 27/43 anonim ***** válasza:
70%

#15

"Ezt leszámítva az anime gyerek és tini műfaj - leszámítva esetleg egy pár alkotást."

Mintha egy 4 éves írta volna ezt a kommentet.

Egyrészt, nem, az anime elsősorban felnőtt korosztályra lő. Nyilván vannak ilyen-olyan művek, de többségében nem gyerekeknek szól.

Másrészt, az ami japánban gyerekeknek szól, nyugaton sokszor egy felnőtt sem fogja fel, olyan ostobák.


"Valaki fent említette a Barátok köztöt. Objektíven nézve az a sorozat racionálisabb, ugyanis a Nagybetűs Életet mutatta be"

Objektíven nézve tévedsz. Egy sorozat nem attól lesz racionális, hogy a valóság másolata. Lehet egy fantasy sorozat is teljesen racionális. Attól lesz egy sorozat racionális - ha már mindenképp így nevezed -, mert az adott, bemutatott világban logikusan, racionálisan hoznak az emberek döntést.

Ahhoz, hogy a rasszizmusról egy értékítéletet mondjon egy anime, nem kell, hogy a valóságban játszodjon. Aki ezt így gondolja, az elég ostoba.


"Amit a Barátok köztben láttál, az mind megtörténhet a valóságban is."

Az egyébként baj, akkor mi a szarért nézzem, ha nem ad át semmi egyedit.

Akkor jó egy mű, ha van valami, amit csak az ad át.

Ha valaki segghülye embereket akar nevelni, akkor tényleg ilyen műveket kell nézetni, amiben semmi egyediség nincs, de normális esetben nem ez a cél, mivel ez rontja a szellemi szintet.


"Ezzel szemben az anime lényegében rajzolt mitológia, ami soha nem fog megtörténni"

Aminek nincs jelentősége. Akármilyen típusú műnek normális esetben az a célja, hogy valamilyen üzenetet átadjon, az üzenet milyenségétől függ, hogy mennyire értékes.

Tényleg nagyon hülyének kell az embernek lennie, hogy ezt ne értse, miközben IRODALOM ÓRÁN középiskolában is számtalan fantasy művet vesznek.


Menj égesd el Madách: Ember Tragédiáját, mert nem megtörtént eseményeken alapszik.

Szánalmas....


"Animékben ez oks, de a valóságban kb. 1:1000 esélye ennek"

Annak is kicsi a valószínűsége, hogy a Földbe csapódik egy meteor, vagy bármilyen más természeti katasztrófa sújtja a Földet belátható időn belül, vagy akár földönkívüliek megtámadják.

Ennek ellenére ezek mégis közkedvelt témák a felnőtt élő szereplős filmekben is.


Egyébként a legtöbb műnek pont az a lényege, hogy egy gondolatkísérlet. Egy mi van ha vagy mi lenne ha alapon nyugvó történet, aminek pont az a lényege, hogy szélsőséges eseteket mutasson be.

Remek példa a NisiOisin, aki messze leköröz jó pár híres szerzőt, akit középiskolában tanítanak, akármennyire is fikciókat ír.


"Tini anime fanoknak ez egy jó fantázia, de azért egy intelligens huszonéves inkább csak mosolyog ezen."

INtelligens ember nem ért veled egyet. Sőt, akinek az IQ 80 felett van, az tudja, hogy amit leírtál az ökörség, mivel azért mert valami megtörténhet, nem lesz jobb, nem lesz érdekesebb és nem fog idősebb korosztálynak szólni.

2023. márc. 29. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/43 anonim ***** válasza:
18%

"A kérdés nem arról szól, hogy valaki már konkrétan ebben a világban él, hanem szimplán valaki animéket is néz. Ezek szerint a válaszod még csak nem is releváns a kérdés szempontjából."


A válaszom releváns, hiszen aki figyelmesen tudja olvasni szövegeimet, az láthatja, hogy azt is leírtam, hogy időnként megnézni egy anime sorozatot, belefér.

Meg azt is leírtam, hogy van egy pár komolybb alkotás de ettől függetlenül ez gyerek és tini (főleg ez) műfaj.


De azért emeltem ki a szélsőséges anime nézést, mert általában akik animét néznek, azok azok ebben a világban élnek. Felnőttként is. És meglátásom szerint ez ekkor már inkább ciki. Tiniként okés kibeszélni a haverokkal a Pokemont, de 40 felett arról beszélgetni egy komoly munkahelyen, - pl. az OTP bank ügyintézőjeként, egy ügyfélnek való számlanyitás után - hogy Usagi hogyan változott át... Huh, hát kemény...


A nagy anime fanok szerintem olyanok, mint a gamerek. Tiniként okés nyomni a GTA-t, még felnőttként is belefér néha leülni a gép elé, és kicsit játszani, de aki ebben a világban él, és egymás után nyomja le az új játékokat, az igen igenis ciki. Már ki kellett volna nőni ebből a műfajból.

Ez a véleményem, és ezt fenntartom.

2023. márc. 30. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/43 anonim ***** válasza:
80%

Az én véleményem, hogy nem egyezik a véleményünk :)

Nagyon szélsőségesen nézed a dolgokat.

40+ vagyok és napi szinten nézek animét, jobban kikapcsol mint egyes sorozatok.

"pl. az OTP bank ügyintézőjeként, egy ügyfélnek való számlanyitás után - hogy Usagi hogyan változott át"- miért pont ezt a részt beszélné meg szerinted valaki? Nemrég találkoztam egy kollégával, és nagyszrűen el lehetett beszélgetni vele animékről (30+ férfi), nem a sarkosan kiragadott inkább a tiniket lehengerlő apróságokról, hanem a lényeges mondanivalójáról egy-egy műnek.Ne a tinikorosztály beszélgetési témáit told felnőtt szájba légyszives. Sok mű mögött többet láthat egy-egy ember, sőt ha megkérdezel 2-3 embert ugyanarról amit látott lehet meglepődsz, de attól függően milyen élet tapasztalatuk van, attól függően mást látnak egyes dolgok mögött.

Mindenki különbözik, de miért lenne ciki egy olyan dolog ami segít az embernek élvezni azt az időt amit itt tölt?

Most nem a szélsőséges elveszek egy anime karaktert vagy anime karakter vagyok és úgy élek típusra gondolok, de animét nézni szerintem olyan mintha sorozatokat bámulnál a tv-ben. Annyi a különbség, hogy nem élő szereplőkkel van, hanem egy més formátumban, rajzolva, animálva.

2023. márc. 30. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/43 anonim ***** válasza:
70%

07:37-es: "Ez a véleményem, és ezt fenntartom."


Nem, ez nem vélemény, hanem a Pokemont, és ahhoz hasonló gyerekaniméket általánosítod, sajnos! Azaz túláltalánosítást írsz, ami irreális. Nem pedig véleményt.


Mintha az animék zöme a Pokemon szintjén volna... Ne a kereskedelmi tévékből indulj ki, vagy hogy egy állami tévének mire van pénze, hanem az anime világa ennél jóval tágabb, jóval dimenzionálisabb.


Főleg a 90-es évek végétől egyre inkább a felnőttek felé tolódik az animevilág, kifejezetten az ezredforduló óta. Bár minden korosztály számára vannak animék azóta is.



De hát írtunk már konkrét felnőtt animékre is példákat, többek között itt:



márc. 20. 15:11



Ennek ellenére köti az ebet a karóhoz, és még hazudozik is, hogy "látta a zömét a felsoroltaknak"...


Ha látta volna, nem beszélne zöldségeket. Ha nem látta, akkor meg nem mondjon véleményt arról, amit nem igazán ismer. Hiszen az anime világ egészéről írt meglátást, ehhez ismerni kellene legalább 50-60 sorozatot, FELNŐTT sorozatokat is, meg legalább ennyi anime mozit, KÜLÖNFÉLE műfajokban és korosztályban, és utána már esetleg lehet vélenényezni az anime világát úgy EGÉSZÉBEN.


Én meg láttam egészében össz kétszázat, és félbehagytam kb további százat, különféle anime műfajokban, eltérő korosztályúaknak valóakat, tehát nekem már lehet némi benyomásom az animékről, pedig léteznek ezer / kétezer animét látott illetők is. Más meg lát össz három, vagy max tiz anime franchise-t, és pusztán ennyiből megítéli az animék egészét...??

2023. márc. 30. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!