Olyan animék, amiknek felnőtt a főszereplője?
Azért mert fiatalok vannak, még lehet felnőtteknek való komoly témája, pl. Made in Abyss.
De egyébként felnőttekkel is végtelen van, pl. Psycho-Pass, Death Parade, 86 vagy épp Great Pretender.
Net juu no susume - itt a szereplők dolgozó felnőttek, de videójáték karakterekként is szoktak egymással beszélgetni, ott nem mind tűnnek felnőttnek, de nagyrészt a játékosok szoktak szerepelni.
Victorian romance: Emma - az angol viktoriánus korban játszódik, a szereplők mind felnőttek, a korabeli házasság és szerelem témáiról van szó és a szegény/gazdag helyzetekről, szerintem nagyon érdekes, én sírtam rajta.
Saiunkoku monogatari - fiatal felnőttek a szereplők, ez úgy a középkorban játszódhat, egy akkori asszem' fiktív királyságot és annak a vezetését mutatja be.
Ha még eszembe jut valami akkor még írok 😊
Bakemonogatari: 20 körüli srác a főszereplő, és vannak benne más 20 körüliek, főleg nők, kvázi hárem anime, de a lényegét tekintve elvont, művészanime, absztrakt párbeszédekkel, szürreális jellegű látványvilággal, igen egyedi jellegű anime! Akad 1-2 gyerekszereplő is.
Usagi Drop: felnőtt pasi életében először nevel gereket, elárvult ovis kislány gyámja lesz. Felnőttek és ovisok a szereplők.
Kodomo no jikan: tabu jellegű, 8 éves perverz kislány szerelmes a tanárbácsijába. Tanári kar, valamint 3 8 éves kislány a főbb szereplők. Erősen ecchi, és vígjáték, drámai körítéssel. Nem pornó. A tanár erkölcsös, a kislány pedig szinte betegesen perverz módon viselkedik és beszél, szeretethiányos, apahiányos.
Folytatása a Ni Gakki.
Grisaia széria: mesterlövész ifjú felnőtt csávó a főszereplő, kb 18-20 évesek a csajok is, kvázi hárem anime, terrorelhárítás a Kajitsu sori, utána köv a Meikyuu animemozi, majd pedig a háborús témájú Rakuen sori, katonaszereplők a középpontban, és egy 30-40 körüli kiképző tiszt nő. Ecchi dráma.
Mushishi: népmese szerű, egy 30 körüli gyógyító férfi járja a Japán falvakat, vélhetőleg a 17-18sz-i Japánt. Gyerekek és főleg fenőttek szerepelnek.
Cowboy Bebop (csak belekukkantottam egyszer régen, felnőtt gengszter csávóról és csajról szól).
Aeon Flux: olyasmi, mint a Cowboy Bebbop, de egy női főszereplője van, aki küldetéseket teljesít amaffiózók területén. Epizodikus, börleszk, többnyire pár perces részekkel.
Kara no kyoukai:
https://www.gyakorikerdesek.hu/szorakozas__anime-manga__1199..
Banana Fish: maffiózókról szól, viszont a bandavezér egy 17 éves srác, a többi felnőtt.
Mousou Dairin : sajátos hangulatú, egy baseball ütős tini srác embereket üt meg életveszélesen az utcán, üldözi a rendőrség. Főképp felnőtt szerepőkkel.
Arakawa under the bridge: abszurd humor felnőttekkel és fura lényekkel.
Chobits: 20 év körüliek, plusz néhány női android.
Planetarian - chiisana hoshi no yume: megható történet egy robotnőről és egy férfiról, minisorozat (animemozi változata is létezik)
Eve no jikan: mint az előző, elég hasonló a tematikája, ebben fiatal felnőttek szereplenek főleg, plusz androidok. Az androidok lelkivilágáról és jogairól szól, és arról, az emberek mit gondolnak róluk.
Doukyonin wa hiza: 20 év körüliek a főbb szereplők, egy aszociális, szocfób srác egyedül él egy macskával, könyveket ír. Rajta kívül a könyvkiadó managere felnőtt, és az állateledel boltos csaj.
K-Project széria: szupererővel bíró 20 körüli srácok bandáznak, gyönyörű grafika, több évad.
Durarara: olyasmi, mint a "K" univerzum (K-Project).
Kumichou Musume to Sewagakari (2022) : egy yakuza bébiszitterkedik.
Gokusen: yakuzavezér matektanárnőről és a yakuza klánjáról szól egyfelől, akik ugye nagykorúak. Másfelől a gimis "srácairól".
Death Parade: túlvilágon a lélek megmérettetése.
Death Note: 37 részes klasszikus krimi.
Kobayashi-san chi no Maid Dragon: programozó nő élete a hivatalban, és otthonában, fantasy vígjáték vámpírral, kislány sárkánnyal, stb.
Harmony (2015, animemozi), lásd: videa. Posztapokaliptikus.
Tokyo Magnitude 8.0 : elkényeztetett kamaszlány elkezdi értékelni az életet, amint kitör a hatalmas földrengés. A katasztrófa során egy idegen felnőtt nő vigyáz rá. Drámai.
Clannad After Story (22 rész) : önmagában is nézhető, a Clannad 2. évada, itt már az érttségizettek a szereplők, kifejezetten felnőtt téma, tragikus párkapcsolat a 9. részétől, megélhetés (villanyszerelésből), betegség stb.
Steins;gate: az első évad nagyon lassan indul be, a 11.részétől kezd izgalmas időugrásos animévé válni.
Air: beteg 10 éves kislány a főhős, és néhány lány, akikkel tud barátkozni, azonban magányos. Egy bábjátékos telekinetikus képességű hajléktalan pasassal ismerkedik meg, akit bemutat a női gyámjának. Dráma, slice of life, gyereknevelés.
Happy Sugar Life: nagyon elmebeteg anime, kicsit véres, viszont kötélidegzet: alapfelszerelés! 18 éven felüli. Többnyire felnőttszereplőkkel, akik szinte mind zakkantak. Dráma, és elgondolkodtató: a szeretet vajon mit jelent a különféle elmebetegek illetve perverzek szemszögéből, pl gyilkos, yandere, pszichopata pedofil nő, mazochista férfitanár, hugica bátyja, ovis kislány, stb.
Clannad (gimisek kezdetben, de a második évad végére a főhős nagyjából 27 éves, a második évad az nagyjából a felnőtt korba való beilleszkedésről szól, ez az egyik fő témája)
Erased (a főhős 29 éves, de szintén nem biztos, hogy 100% ilyesmi érdekelne. Időutazós krimi, a sztori felében 11 éves testében van. Mindegy, írd fel magadnak, zseniális darab)
Rurouni Kenshin (szamurájkor, meiji restauráció, történelmi kaland, bár az anime feleannyira sem erős, mint a manga vagy a film)
91 days (Nem emlékszem a karakterek korára, de maffiasztori, gondolom legalább huszonévesek. Amúgy zseniális darab.)
Csak ennyi jutott eszembe, azért hátha megtetszik valamelyik.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!