Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Hány ember lehet Magyarországo...

Hány ember lehet Magyarországon, aki rendszeresen néz animéket, van erről valami felmérés, pontos szám?

Figyelt kérdés

2022. júl. 23. 14:20
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:

#20

"Nem keresnek új szinkron hangokat."

Márcsak az kéne, a jó szinkront meggyilkolni valami cringe magyarral.


"Anime mára nuku. [...] Amúgy 2014-ig voltak animék a retek klubbon."

Én nem nézek TV-t, de egyébként úgy tudom, hogy a viasat6-on adták a DB Super-t és a BnHA-t is, amit felteszem szinkronnal.

2022. júl. 25. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:

"Az animék dalai s háttérzenéi ezerszer jobbak, mint akármelyik híres sláger vagy dal."


Maximálisan egyetértek. Pont ma akartam kiírni egy kérdést arról, hogy nem szeretek hagyományos zenét hallgatni, mert a régi (jó) zenék már unalmasak, az újak viszont nem tetszenek. Persze van köztük néhány jó, de nincsenek rám olyan nagy hatással, nem rajongok ma egyetlen zenei előadóért sem.


Az anime zenék (openingek, endingek, aláfestő zenék) viszont más téma. Azokat inkább hallgatom, mert azok tetszenek. Furcsa dolog ez.

2022. júl. 25. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 Red6+ válasza:

nem akartam leírni az összes csatorna összes animés műsorát s nem is vagyok mindent tudó.

az rtl az ingyenes csatorna. amikor fizettünk mittom én adást, akkor is csak az animaxot néztük. csak azt írtam le kb. amiket néztem s emlékeztem.


új hangokra nem azt értettem h a régi szinkronizált részeket megújítsák. úgy értettem h az új vagy a régi s a büdös r életbe még sohasem szinkronizált animéket szinkronizálják.


mert sztem DÖG unalmas minden animében ugyanazok a szinkronok. volt h vagy 3 szereplőt egy hang szinkronizált...Valamint egyre inkább meghalnak a régi szinkron színészek.


de úgysem szinkronizálnak le semmit sem. nagy részt nem is fordítanak vagyössz vissza fordítgatnak.


voltak amiket vagy félévente máshogy fordították. ugyebár én tanúlgattam ezekből japánúl. Nem mindegy!


Plussz megemlítés: báe nem anime. A legújabb Godzilla filmben totál rosszúl adták le a japán beszédeket.

Röhej. Pl.: volt egy jelenet s a japán szülők a metróban elvesztették a fiúkat. Erre azt kiabálták, hogy:

lefordítva: Nekem ez ízlik.

ahelyett, hogy segítsenek, a fiúnk. vagy valami.


animékben is sok totál rossz fordítások vannak.

2022. júl. 25. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 Red6+ válasza:

Ezek hangoztal el a Godzilla legújabb filmjében:


dakoto - ütés (telózáskor)



ajito - ízlelje meg vagy nekem ez ízlik stb.(metrós)


soko daite - tartsa az alját (amikor a metrónak vagy minek vmi baja lett)


mu to - semmivel (amikor a fiú a szüleihez rohant)

2022. júl. 25. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:

#23

"úgy értettem h az új vagy a régi s a büdös r életbe még sohasem szinkronizált animéket szinkronizálják"

Igen, én pont ettől tartok.


"animékben is sok totál rossz fordítások vannak."

Csak ez hatványozódik.

Pl. még ha nem is félrefordításról beszélünk, de nehéz tökéletesen lefordítani az egyik nyelvet a másikra, így már angolul egy kicsit mást fog jelenteni.

Nos, a magyarok az angolt fordítják tovább. Tehát ha már angolul kicsit mást jelent, akkor az eredeti jelentéshez képest még inkább változik a szinkron.

2022. júl. 26. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
0%
Kettő
2022. júl. 26. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
na ők ragadtak a dedóban! A mondocont pl nyugodtan be is lehetne tiltani!
2022. aug. 5. 04:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!