Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Hány ember lehet Magyarországo...

Hány ember lehet Magyarországon, aki rendszeresen néz animéket, van erről valami felmérés, pontos szám?

Figyelt kérdés

2022. júl. 23. 14:20
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
65%

Kevés.


Ha olyan sok lenne, már idén menne a magyar mozikban a Dragon Ball Super: Super Hero.


De még ezt az animét sem adják le, aminek nagy múltja van Magyarországon.

2022. júl. 23. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
72%

annyit mondhatok, hogy egyre több :D

tiktok segítségével iszonyatosan sokan ismerik meg az animéket/kezdik el nézni őket

2022. júl. 23. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
96%

#2


Igen, gondolom a többségük untatkozò, Z generációs általános és középiskolás. Akiknek egy része ki fogja nőni az animéket, főleg akkor, ha már elfoglalt lesz.


Sokkal jobb lenne, ha mondjuk a 18-35 éves korosztályról lenne hivatalos felmérés.

2022. júl. 23. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
100%
#3 ez is igaz :)
2022. júl. 23. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
81%
Szerintem 35-50 ezer körül lehetünk,de nincs pontos felmérés
2022. júl. 24. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
77%

#3

Szerintem nem.

Aki kinővi az inkább az, aki azt nézi, amit a TV-ben adnak, nem pedig azt, amit ő választ.

Ha valaki már választ magának műsort, akkor sokkal kisebb az esélye, hogy egyszer kinővi.


Az unatkozó tinik benyomják a TV-t és annyi. A 20-as éveikben járók azok, akik jobban tisztában vannak az animékkel és adott esetben követik, mivel ehhez egy sokkal szélesebb meme kultúra is tartozik, ami miatt olyanok is ismerik, akik nem néznek animét.

Viszont a meme-ek fogyasztása megint olyan, hogy az inkább az idősebbekre jellemző és nem a tinikre.

2022. júl. 25. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
90%
Ha volt, akkor engem kihagytak
2022. júl. 25. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
80%
"Ha olyan sok lenne, már idén menne a magyar mozikban a Dragon Ball Super: Super Hero." Miért menne? Neten mindent elérnek. És de, sokan vannak. csak nem a mozi meg a tévé ahol keresik az animéket mikor van kényelmesebb opció is. Ráadásul kevesen szereik a szinkronizált verziót, ami nem is csoda a pocsék szinkronok miatt: jelentős részünk ragaszkodik az eredeti japán, vagy angol szinkronhoz.
2022. júl. 25. 04:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
87%
Amúgy meg az animések se szeretnek mindent.... Nem kell odalenni a dargonball szériáért , attól rengeteg másik animét szerethet. Ugyanis ez a szép az animékben, hogy rengeteg féle van. Én például nem nézek shounent, attól még sok kedvencem van aminek nem a kamasz fiúk a célcsoportja.
2022. júl. 25. 04:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
100%

#8


Szerintem a fiatalabb generációban terjedt el Magyarországon a szinkronellenesség, tehát max ők azok, akik figyelemen kívül hagynák a Dragon Ball Super: Super Hero magyarországi bemutatóját - bár szerintem még közülük is sokan jegyet váltanának rá, azon az alapon is, hogy anime megy a magyar mozikban, ami nem mindennapos dolog.


A Dragon Ballnak viszont Magyarországon van egy kultusza, és az Y generáció, aki a 90-es években az RTL klubbon (Dragon Ball/Z) vagy a 2010-es évek elején az Animaxon (Dragon Ball GT) magyarul nézte a TV-ben, azt nem zavarnák a fordítási hibák sem. De ez a korosztály általában nem néz animéket.

2022. júl. 25. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!