Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Hány ember lehet Magyarországo...

Hány ember lehet Magyarországon, aki rendszeresen néz animéket, van erről valami felmérés, pontos szám?

Figyelt kérdés

2022. júl. 23. 14:20
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
100%
A dragonballnak azért van "kultusza" mert csak az volt, meg a sailor moon akkoriban.
2022. júl. 25. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
100%

#10

"2010-es évek elején az Animaxon (Dragon Ball GT) magyarul nézte a TV-ben"

Ez az a réteg, aki elsősorban kinő belőle. TV-ben nézi, mert "nincs más".

Beszéltem emberrel, aki nem tudta, hogy a DB, Pokémon, az anime.


Másrészt, pont ennek a rétegnek még értelme se lenne moziba menni, mert akkor nézte, amikor adták, így simán lehet, hogy a történet sincs teljesen rendben a fejében.

Olyan filmet leadni, ami egy sorozat folytatása, azt Mo.-on nem lehet, mivel az élvezné leginkább, aki up-to-date.


Nálunk max olyanokat lehetett volna leadni, ami külön álló történet, pl. Koe no Katachi.

2022. júl. 25. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:

#11


Nem csak az volt.


Az RTL Klubnak a 90-es években volt egy olyan műsora, amiben animéket adott le. A Dragon Ball és a Sailor Moon mellett volt Manóvári Manók, A pálya ördögei, Candy, Candy is. A másik három nem lett sikeres, de még a Sailor Moon sem volt olyan híres, mint a Dragon Ball.


A 2000-es évek elején a Pokemon ismételte meg a Dragon Ball sikerét, de például az Inuyasha nem lett sikeres.


A 2010-es években az animaxon folytatódott a Dragon Ball a GT szériával, annak nem lett kultusza, viszont ott már bőven volt kínálat más animékből is.

2022. júl. 25. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
100%
Ez is csak azt bizonyítja hogy a válaszék hiánya miatt nézték. Most meg bőven van miből válogatni.
2022. júl. 25. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:

#12


Annyiban egyetértek veled, hogy elsődlegesen tényleg az a reteg az, aki kinő belőle, akit mondtál. De szerintem sokan kinőnek még belőle - persze most a magyarországi viszonyokat nézzük, azt nem tudom, hogy például az USA-ban mi a helyzet.


Én egyébként első generációs animés vagyok, azokhoz tartozom, akik a 90-es években gyerekként nézték az animéket. Furcsa, hogy nem nőttem ki belőle xD.

2022. júl. 25. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:

#14


Nyilván a választék hiánya miatt is nézték, viszont amikor az animax-al meg az internet elterjedésével az animék terjedni kezdtek, a Dragon Ball és a Pokemon (főleg előbbi) sikerét nem ismételték meg. Volt, ami híres lett: pl. Naruto, Vampire Knight, Death Note.


De magyar társadalomra a Dragon Ball es a Pokemon tette a legnagyobb hatást, azoknak szó szerint kultusza volt.


1-2 Pokemon movie-t a magyar mozikban is leadták.

2022. júl. 25. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
50%
Úgy vélem ennek egyszerűen a szinkron megléte az oka. Sokaknál zéró a nyelvtudás, olvasni meg lusták.
2022. júl. 25. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 Hintalow ***** válasza:
A tizenèvesek között divatosabb, de a nagy rèsze a 20-as èvei elejère már felhagy ezzel, mint oly sok más "tinèdzserkor hóborttal" èn is idősebb generáció vagyok,a 90-es èvek vège felè kezdtem el animèket nèzni, de korosztályomban (30-40 között) nem ismerek olyat mèg a tágabb ismeretsègi körben sem, akinek ez megmaradt volna hobbikènt rajtam kìvül. Szóval az idősebb generációknál szerintem jelentősen alulreprezentált.
2022. júl. 25. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
Én meg negyven éves vagyok, és az idősebb kollégáim kevés kivételtől eltekintve mind néznek aminét.
2022. júl. 25. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 Red6+ válasza:
100%

az a baj h Mo-n kevés embert ismernek el. Nem keresnek új szinkron hangokat. Nem is akarnak dolgoztatni s főleg pénzt adni szinkron hangosoknak.

Túl nagy hangsúly van a kicsi gyermekekre. Vagy 7 éven át csak bogyóka s babóca, legós és egyéb túl piciknek való rajzfilmek vannak.

Ma megy csak orba-szájba magyar népmesék, hupi törp, s örülhetünk a Tom és Jerrynek.

Anime mára nuku.

Pedig este adhatnák. Akár a felnöttesebbeknek valót is.


Amúgy 2014-ig voltak animék a retek klubbon.

Kaleido Sztár, Slayers, Inujasha, Dragon ball.

Érdekes h az animax is 2014-ben lett vége.


30 éves vagyok. Sajnos ritkábban nézek.Sok meló stb. De legalább tudok alapszinten japánúl. ;)


Én legalábbis sokat tanúktam animékből. Mind társadalmi, szociális, mentális és érzeli szinten is, hiszen ezekben jobban hangulatba jön az ember s jobban bele tudja élni magát stb.

S valljuk be...Az animék dalai s háttérzenéi ezerszer jobbak, mint akármelyik híres sláger vagy dal.

Sztem.

Tehát be kell már végre újra hozni az animéket.

Sokan várhatnak rá. Jó lenne, ha végre újra lenne.

Nem kellene annyira túlfeszítetten venni az életet.

2022. júl. 25. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!