Kezdőoldal » Szexualitás » Leszbikusság » A leszbikus párok hogyan...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A leszbikus párok hogyan vállalnak gyereket?

Figyelt kérdés

Örökbe fogadnak egy babát, vagy mesterséges megtermékenyítésre is van módjuk?


Bocsánat, én nem tudom hogy mik a lehetőségek. Kíváncsi hapsi vagyok



2022. márc. 3. 13:22
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
96%
Én úgy tudom, hogy egyikre sincs lehetőségük. Maximum egyedülállóként az egyik fél, de ebben nem vagyok biztos.
2022. márc. 3. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
33%

Egy gyereket biológiailag összeütni nem atomfizika, 8adik biosszal szerintem mindenki tudja milyen komponensek kellenek hozzá.


Az más kérdés, hogy a szülőknek milyen jogai vannak.

2022. márc. 3. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
97%
Hivatalosan Magyarországon sehogy. Kevésbé hivatalosan örökbe fogadni lehet (de nem párként, főleg nem ebben az országban) vagy külföldön okosba lehetséges.
2022. márc. 3. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

4-es, attól még, hogy gyereket szül az egyik fél, a másik nem válik így szülővé. Hivatalosan. Azaz, ha a gyerek kórházba kerül, nem kaphat felvilágosítást az állapotáról, nem szólhat bele a nevelésébe hivatalos ügyekben, mint iskolaválasztás pl, és nem mehet szülői értekezletre stb. Ha a pár valamilyen okból kifolyólag szétválik, ez a fél semmilyen jogot nem formálhat a gyerekre, láthatást sem.

Ez nagy visszatartó erő, mert ki vállalná ezt be? Nem a biológia tudás hiányáról van itt szó.

2022. márc. 3. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Erről jut eszembe: Ha egy olyan országból költözne ide egy lb pár gyerekkel, ahol ez nem probléma, itthon mi lenne az eljárás? Az egyiknek le kellene mondania a szülői jogairól?
2022. márc. 3. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
54%

Legálisan Magyarországon sehogy. Jogszabály szerint csak ellentétes nemű házaspárok, bejegyzett élettársi kapcsolatban élők fogadhatnak örökbe (alapos környezettanulmányt követően, ha kivárták a "sort"), mesterséges megtermékenyítésre szintén csak ők jelentkezhetnek.

Marad az illegális módszer (más országban történő beültetés), vagy a "hagyományos" módszer (a gyereket vállaló felet egy ffi izé megtermékenyíti fizikailag).

2022. márc. 3. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
#7 ha mindketten magyar állampolgárok akkor eleve nem jegyezte be a hazai nyilvántartás szülőként azt aki nem az anya. A gyermeket nem fogják tőlük "elvenni". Ha külföldiek akkor a nyilvántartáshoz nem "nyúlnak", de nem is tudnak mivel nem magyar hatóságnál került bejegyzésre.
2022. márc. 3. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
9: De akkor itthon ki számít szülőnek ez esetben? Nem magyar állampolgárok.
2022. márc. 3. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
#10 akkor mindkét fél, mivel a születési anyakönyvi kivonatban be vannak jegyezve. A magyar hatóságnak nincs mérlegelési jogköre egy másik hatóság bejegyzését felülírni, az abban foglaltakat mérlegelni (kivéve, ha az adat nyilvánvalóan téves pl. hamisított a másolat).
2022. márc. 3. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Kedves 6-os nem tudom milyen jogszabályok amit olvastál, de valamit nagyon félre értelmeztél.


1,Fogadhatnak örökbe, de mint egyedül álló szülő kerül a rendszerbe így sokkal nagyobb hátrányba van mint egy házaspár, mert az adott megyében nem találni megfelelő házaspárt akkor országosan keresnek, ha az sem jön össze akkor jöhet szóba, mint egyedülálló, szóval lényegében ezért nincs esélye, mert TEGYESZ egyszerűen nem ajánlja ki, de ha tud olyan nőt aki örökbe akarja adni leendő, vagy születendő babáját akkor azt simán nyílt, vagy zárt örökbefogadás útján örökbe fogadhatja persze a TEGYESZ bevonásával. Persze ha van papírja az a legfontosabb. Jó igaz amin itt írtatok, hogy csak egyik lesz bejegyezve, az igaz.


2, mesterséges megtermékenyítésre is ugyan úgy jelentkezhet, de itt is van hátrány mivel a házaspárokat előnybe részesítik kivéve akkor ha az adott nő 40 éves vagy több, mert akkor előre veszik fiatalabb házaspároknál is. Amíg házaspárat kortól függetlenül államilag támogatja a rendszer, kivéve ha donorspermát kell venni, azt nekik is ki kell fizetni, addig egyedül álló nőként kezelt leszbikus nő ha még nincs 35 éves akkor teljes díjat kell fizetni mindenért de elvégzik Inszeminációt és lombikot is, amennyiben betöltötte 35 évet akkor ő is államilag támogatott lesz kivéve donorspermát, az neki is ugyan úgy meg kell vennie.


3, nem kell illegálisan külföldi beavatkozásra menni ( egyébként sem illegális az ) sem valakivel szexelni ahhoz hogy babája legyen, elég egy steril pohár és fecskendő. Akár elsőre is össze hozhatják dolgot.

2022. márc. 7. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!