Kezdőoldal » Szexualitás » Homoszexualitás » Van köztetek olyan aki kereszt...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Van köztetek olyan aki keresztény és homoszexuális? Hogyan élitek ezt meg?

Figyelt kérdés

2019. máj. 31. 00:38
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
29%
Hogyan fér össze ez a két dolog?
2019. máj. 31. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
87%
Régebben olvastam egy cikket erről, hogy megkérdeztek több LMBT embert is a vallásról és az egyházról. Összességében vannak melegek akik hisznek a vallásban, viszont az egyházat elítélik amiatt amiket csinál.
2019. máj. 31. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
97%

Azt érdemes tudni, hogy az öngyilkossági ráta ebben a csoportban a legmagasabb. Ennek persze megvan az oka.

Én csak a magam nevében tudok beszélni. Nagyon nehéz volt ezt az egészet összeegyeztetni. Vallásos nevelést kaptam és őszintén hiszek Istenben. Amikor kamaszodtam és a homoszexualitásom felszínre tört összeomlott a világ. Mert addig "jó gyerek" voltam. Komolyan vettem a vallásom és igyekeztem aszerint élni. Aztán jött valami amit képtelen voltam irányítani bármennyire is akartam és amit a vallásom elítélt, bűnnek tartott. Hirtelen átkerültem a "rossz oldalra", a bűnösök közé pedig semmit sem tettem. Az ég világon semmit. Aztán persze tagadtam, ahogy mindenki az elején. Reménykedtem, hogy majd elmúlik, küzdöttem ellene mindenhogy. De nem így lett.

Hosszú ideig tartott, amíg helyre tettem magamban a dolgokat. Továbbra is megvan a hitem. Mert azt akkor sem tudomnám levetkőzni, ha akarnám. És megmaradt a homoszexualitás is, mert attól sem lehet szabadulni. Már nem is akarok egyiktől sem megszabadulni. Ez vagyok én. Egyedül Istennek tartozom elszámolással. És hiszem, hogy Ő nem ítél el, mert tudja mennyit szenvedtem, mennyit küzdöttem emiatt önmagammal.

Most úgy gondolom, hogy Isten nem ítéli el a melegeket. Hiszem, hogy ami a Bibliában rólunk van az csak annyira bűnös mint akár melyik másik szexuális bűn (házasságtörés, házasság előtti szex). Hiszem, hogy Isten sem ítél el valakit azért mert szeret. És mindennél jobban hiszem, inkább tudom, hogy az, aki a vallás nevében ítél el minket az nagyobb bűnt követ el mint egy meleg. Mert ő szándékosan és akarattal okoz kárt. Egy meleg ember pedig csak boldog akar lenni.

2019. máj. 31. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
89%

"Összességében vannak melegek akik hisznek a vallásban, viszont az egyházat elítélik amiatt amiket csinál."

Ezt rosszul fogalmaztad meg, én is ilyen vagyok.

Istenben hiszek, viszont a vallásokban nem.

Isten egy jó dolog és hinni kell, hisz mikor ha beteg vagy, vagy ha valamely családtagod beteg, vagy bármi rossz történik kihez fordul az ember? Istenhez. Szerintem az ilyen esetekben még az ateisták is imádkoznak.

A vallásból meg csak a gyűlölet árad, ott nem Istennek akarsz megfelelni, hanem a vallásos embereknek és nem is Isten ítél el, hanem ezek az emberek Isten nevében.

Ha a bibliát nézzük nincs olyan ember aki 100%-ban megfelelne neki, annyi minden van benne.

2019. máj. 31. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
94%

Utolsó vagyok:

Még szerintem annyi, hogy minket is Isten teremtett, és szerintem ennek az az oka, hogy a vallásos embereknek a hitét próbálja "megtörni".

Mert ugye, ott a szeresd felebatátod, ne ítélkezz és a többi, ha a vallásos emberek bűnösnek tekintik a melegeket, vagy legbelül elítélik, mégha nem is ezt mutatjják kifelé, már nem felelnek meg a vallásuknak.

2019. máj. 31. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem ez pont annyira nagy bűn, mint a házasság előtti szex,vagyis semennyire. Amikor ezeket írták, akkor mindenki 16 évesen házasodott, nem voltak elfogadottak a melegek sem, és úgy sokkal könnyebb volt beltartalmi ezeket
2019. máj. 31. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
97%
Én hiszek Istenben,de nem értek mindenben egyet a vallással.melegként szoktam néha templomba menni.nem tudom miért de néha a lelkemnek szüksége van arra hogy elmenjek a templomba és az oltár előtt keresztet vessek és elmondjak egy Miatyánkot.
2019. máj. 31. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
93%
Kérdező! Ha gondolod, szívesen beszélgetek veled erről. Egyrészt van egy pár tanulságos és izgalmas történetem, másrészt épp a Hit és Melegség témában írok szakdolgozatot, szóval bátran írj egy privátot, ha érdekel :)
2019. máj. 31. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
92%
Biszex vagyok, katolikus keresztény. Rendszeresen járok templomba, gyónok, stb... Nincs ezen semmi megélni való, a szexualitásom magánügy, gyónásnál sem említem meg, hogy most éppen nővel vagy férfival voltam, csak átfogóan annyit, hogy szemérmetlen dolgot csináltam/parázna dolgot csináltam stb.. Én Istenben hiszek, és a Biblia 95%-át elfogadom, értem, de az soha sem fog érdekelni, hogy a Biblia szerint férfi nem szexelhet férfival. Ettől nem leszek rossz keresztény.
2019. máj. 31. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Mellesleg bocsesz, hogy biszexként írom ezt a csak full melegeknek feltett kérdésben, de gondoltam hátha segít!:P

20f

2019. máj. 31. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!