Kezdőoldal » Szexualitás » Homoszexualitás » Melegek, ti nem gondoltatok...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Melegek, ti nem gondoltatok bele, mekkora hátránnyal indultok egy heteróval szemben?

Figyelt kérdés
A mai sztenderd felfogás még mindig az, hogy férfi és nő. Én melegként baromi nagy hátrányban érzem magam, amiért tudom, hogy soha nem fogok tudni a leendő párommal anélkül az utcán kézenfogva járni, hogy ne bámulnának meg miatta az emberek. Vagy például az, hogy a szülők is ezt egyfajta kudarcként élik meg, és ha ezt nem is mondják, szinte biztos, hogy reménykedtek az unokákban. Apropó saját gyerek.. na itt ez is kiesik. Ráadásul a házasság sem egy opció, legalábbis itthon. Ez a sok-sok negatívum olyannyira zavar, hogy nagyon szomorú vagyok azért, mert olyan lehetőségektől lettem önhibámon kívül megfosztva, amik szinte az ideális családképet jellemzik.
2018. okt. 23. 18:27
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
4%
De belegondolok. Mondjuk én biszex vagyok, de a férfiakhoz jobban vonzódom. De amiatt mert itt élek, meg kell nősülnöm, de mellette lesz egy fiú szeretőm. Ez sem jobb opció, de sajnos inkább homoszex irányba húzok.
2018. okt. 23. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
6%
Úgy vagyok mint az 1-es csak én nő vagyok. De így sem merem vállalni, mert a nőket is elítélik ezért. Fogalmam sincs mi lenne a jó megoldás.
2018. okt. 23. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Én nem aggódnék ezért ha lenne valakim, de tényleg telibe sz-rom mások mit gondolnak. Ha emiatt hátrányos megkülönböztetés ér, puff bele legfeljebb elmegyek innen
2018. okt. 23. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Őm, én szoktam belegondolni és ugyan nem hinném, hogy optimista vagyok, de ezt nem látom ennyire borúsnak és zordnak:

Sokan elfogadják az lmbtq embereket és akik nem, azok legtöbben azért, mert mindössze nincs önmagát nyíltan felvállaló ismerősük. Minél többen járnak kézen fogva, annál megszokottabbá válik a dolog. Néhány éve még Mo.-on sem volt dekriminalizált a homoszexualitás, a változást az emberek hozzák, akik jó példával állnak elő.

Az, hogy nincs szülőség és gyerekvállalás szempontjából valóban mély seb, minden családot alapítani vágyó meleg számára, amely gondolatot viszont nem siratni, hanem támogatni kell, hogy létrejöjjön.


A címről nekem a pártalálási hátrány jutott eszembe, ugyanis amennyire nincs ráírva senkire a szexualitása, olyan bonyolult manapság a kapcsolat-orientáltak dolga. (Netet fiatalok nem használják, vagy nem gondolják komolyan. Élőben vagy inkább bulizó helyek vannak - a maguk sajátos hibáikkal -, vagy olyan zárt csoportok amikbe lehetetlen a bekerülés, vagy annyira nem reklámozott helyszínek, amiket ha nem keres igazán az ember, akkor nem találja meg.)

Szerintem a találkozások, baráti csoportok és közösség kialakulásának a hiánya nagyobb gondot okoz:

Ezek nélkül a melegek szexualitásukkal magukba fordulnak, inkább választják a kalandozást (mert "diszkrétebb"), nem lesz olyan egységes szemlélet, amivel a dolgok folyásán változtatni lehetne, stb.

2018. okt. 23. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
95%

Mar nem azert de miaz, hogy meg KELL nosulnod?

Senki nem tart pisztolyt a fejedhez. Nem muszaj felvallalnod,hogy meleg vagy, de attol meg egy masik embert nem kell ilyen aljas modon atb.szni. Eljatszod, hogy szereted, felesgul veszed, gyereket csinalsz neki mind hazugsagbol es meg meg is csalod. Mar ne is haragudj, de ez undorito.

2018 van emberek. Nem tudom, hogy hova valosi vagy, de en Budapesten elek es felvallalom a paromat, es meg senki nem szolt be erte az utcan.

De ha te egy goromba tekintettol ennyira tartasz, hogy kepes lennel igy atb.szni es semminek nezni egy masik embert akkor hajra!

2018. okt. 23. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Utolsó, ezt te most kinek írtad? Szó sem volt ilyenről. Pláne hogy meleg lévén esélytelen lenne szexuális aktusba kerülni egy ellenkező nemű emberrel..
2018. okt. 23. 23:50
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

De, szamtalanszor. Mindent tul szoktam gondolni, igyhat ezt is.


Nos a hazassag, meg a parkent valo torvenyes orokbefogadas hianyara meg nem talaltam magamban megnyugvast.

Rossz erzes allamilag diszriminalva lenni es azt erezni, hogy a hazam nem fogadja el a kapcsplatomat egyenrangukent.


Az orokbefogadas viszont ennek ellenere megoldhato. Remenykedem benne legalabbis, bar mef par evig nem aktualis.


Arra, hogy megneznek az utcan...

Hozza vagyok szokva, egyreszt eleg extremen nezik ki (meresz hajszin, oltozkodes), masreszt Budapest eleg elfogado es tobbszor komolyabb atrocitasok nelkul setalgattam kezenfogva sracokkal.

Az emberek mindenkit megbamulnak, ha kicsit mas, ezt megtanultam es nem kuzdok ellene, hanem leszarom.

Akkor is megneznenek, ha masban lennek mas.

Videk nyilvan mas, egy kisvaros vagy falu, ahol mindenki ismer es pletykalkodnak, meg kibeszelnek meg siman beszol a Mariska neni, meg kopognak a nem tudom milyen szeltasok teritgetni. Tudom, tapasztalat.

De egy nagyobb varosban mindenki leszarja az ismeretleneket.


Es most Budapesten alaphangon el 100 ezer meleg/leszbikus. Mondjuk a korosztalyomban is ~5-10 ezer.

Nem beszelve a tobbi LMBTQ+ kategoriarol.

2018. okt. 24. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Ja es mondjuk meg azt is hozzatennem, hogy Budapesten el egy elfogado ertelmisegi reteg is, tobb tiz-, szazezer "tamogato".
2018. okt. 24. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
92%

Sokat fogsz még csalódni,mert ettől sokkal nehezebb dolgokkal is szembesülnöd kell majd melegként.


30 felett már nem az lesz a legnagyobb bajod,hogy "nem foghatod meg a párod kezét".


A gyerekkérdés,szerintem gyerek nélkül is lehet boldog az ember,a gyereket meg a heterók sem a nagyszülők miatt vállalják.


Amivel a legtöbb melegnek szembesülnie kell idővel,hogy "csak magára számíthat".

Nincsenek tartós kapcsolatok,nem nagyon lehet megbízni senkiben.

Persze van pár kivétel.


Persze heteróknál is van ilyen,de ritkább.

Ott más gondok vannak.

A családalapítás pl nem csak móka és kacagás,hanem elég nagy felelősség.


Ha magánykedvelő vagy,akkor annyira nem hátrány ha meleg vagy:))

2018. okt. 24. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

5os vagyok, es az 1.-2.-nek irtam.

" De amiatt mert itt élek, meg kell nősülnöm, de mellette lesz egy fiú szeretőm. "

2018. okt. 24. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!