Kezdőoldal » Szexualitás » Homoszexualitás » Homofóbnak számítok még így...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Homofóbnak számítok még így is, vagy nem?

Figyelt kérdés

Szóval lényegében az LMBTQ közösséghez szeretném intézni a kérdést, azon tények alapján hogy nekem tényleg nincs bajom a melegekkel, biszexuálisokkal. Támogatom azt is, hogy bejegyzett házastársi kapcsolatban éljenek egymással, illetve hogy fogadhassanak örökbe gyereket, DE. Valahogy nem tudom azt elnézni, hogy férfiak beöltöznek nőnek, festik magukat, próbálnak nőiesen viselkedni meg ilyenek. Valahogyan olyan nevetségesnek tűnnek számomra, illetve szánalmasnak, hogy próbálnak egyre inkább a másik nemmel azonosulni. És ez számomra nem egy "tanult" dolog, magyarán nem a szüleim/környezetem nevelte belém hogy vessem meg a transszexuálisokat, hanem automatikusan a fenti dolog jut róluk eszembe, míg pl a "sima" melegekeről, biszexuálisokról nem. Homofób vagyok ígyis?


18/F



2018. márc. 30. 18:10
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
29%

Én biszex vagyok, és a pasik oldaláról passzív. (vagyis én vagyok a "női" fél)

"férfiak beöltöznek nőnek, festik magukat, próbálnak nőiesen viselkedni meg ilyenek."

Az ilyen melegeket én valami elképesztően utálom.

Szerintem nem vagy homofób.

2018. márc. 30. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
56%
Nem vagy homofób, az általad leírtakat a legtöbb meleg is utálja.
2018. márc. 30. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
61%

Nos, én melegként, szintén ugyanezt gondolom, amit te megfogalmaztál..

Szóval, nem. Nem vagy homofób.

;)

2018. márc. 30. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
92%
1-es te jó ég...azt hittem már rég túl vagyunk a passzívok nőhöz hasonlításának sötét időszakán
2018. márc. 30. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
92%
A transszexuálisok is részei az lmbt nek . És őket se kellene megvetni. Ők nem melegek,nem poénból azonosulnak a másik nemmel,hanem mert ők oda tartoznak.
2018. márc. 30. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 Király Péter 1 ***** válasza:
92%
Nem egy transzot ismerek művészvilágból is, emberileg sokkal többet kaptam tőlük, értenek mélyen lélek dolgaihoz...
2018. márc. 30. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
95%
Te nem homofób vagy, hanem transzfób. Az pedig, hogy egy meleg is transzfób legyen, undorító dolog. :) Tényleg hatalmas problémák vannak akkor, ha valaki a saját sorstársát is megveti. Inkább engem se fogadjanak el melegként, ha annak az az ára, hogy a transzszexuálisokat, transzneműeket utasítsam és ítéljem el. Miért nem lehet mindenkit feltétel nélkül szeretni? Ennyire nehéz lenne? Szomorú.
2018. márc. 30. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
Utolsó, heteroszexuális vagyok :D. Szóval akkor Transzfób.. hát.. sajnos ez van.
2018. márc. 30. 21:47
 9/22 anonim ***** válasza:
90%

Ezért okos dolog a pszichiátria a vallásos/erkölcsi blablákkal szemben. A pszichiátria jelenlegi állása szerint nem betegség, a vallásos/erkölcsi blablákkal kapcsolatban pedig csak a "nagymagyaroknak" annyit tudok mondani: "Szüksége van mindnyájunkr' aHazának!"

Aki nem ismeri és "nagymagyarnak" vallja magát, ássa el magát. :D

Én minden emberhez, aki nem árt senkinek szándékosan, és a társadalomban értékes emberként kíván szerepelni, testvéremnek tekintem. És pont les**rom, melyik nemmel azonosul, melyikhez vonzódik. Az LMBTQ-közösség tagjaként mondjuk ezt kötelességemnek is érzem. :)


Nos, kedves kérdező :)

Homofób abszolút nem. Van egy ellenérzésed a transzszexuálisokkal szemben, és a fogalmazásod alapján ebben a témában kellően járatosnak tűnsz, és ez nem előítélet, hanem inkább félelem képét kelti, amivel semmi gond. :)

Általában attól félünk, amit nem ismerünk kellően. Tudom javasolni, hogy ismerkedj velük. :)

Addig néhány új infót közölnék, amit az LMBTQ-tagok sem feltétlenül ismernek még, bár 2010 körüli eredmény, csak szeretjük a média "ismeretterjesztését". :)

Nagyon sokáig azt gondoltuk, hogy a transzszexualitás oka a homo/-és biszexualitással ellentétben teljesen szociális eredetű, tehát a szocializációs folyamat megrekedése/torzulása folytán alakul ki. Az utóbbi kettőről elég régen hangoztatja mindenki a genetikai elméletet. Erről hangsúlyoznám, hogy ez nem kezelendő tényként. A dolog úgy áll, hogy a szocializációs eredet szinte minden kétséget kizáróan megcáfolták. Ami még a szocializációs dologgal kapcsolatban nyitott, hogy a nagyon korai szocializáció mennyiben befolyásolhatja a szexuális orientációt. No de vissza az eredeti témára.

A következőket írnám le ezzel kapcsolatban:

Történeti sorrendben az első, amiről beszélni kell, a biológiai nem és a pszichológiai nem közti eltérés.

Általános esetben a kisgyermek úgy születik, hogy azonosul a biológiai nemével. Ezt meg lehet figyelni bizonyos szinten néhány hetes csecsemőkön is már. (Nem, nem figyelgetek csecsemőket, mielőtt bárki is ilyennel előjönne... -.-")

Az esetek kis százalékában azonban ez nem igaz, erre vannak nagyon kis gyermekekre specializált, megbízható gyermekpszichiátriai tesztek. Főképp az USA-ban végeztek erre vonatkozó vizsgálatokat.

És nagyon leegyszerűsítve a következő jött ki: az embrionális fejlődés során a magzat hormonális szabályozásában vannak ugye kisebb-nagyobb eltérések. Mármost, ha ezek az eltérések a nemi hormonokkal kapcsolatosak, akkor történhet az, hogy leendő gyermek pszichológiai és biológiai neme eltér. Ennek a mechanizmusa szinte teljesen tisztázatlan, annyit tudunk, statisztikailag kimutatható összefüggés van ezek és a gyermek pszichológiai nemének alakulása között.

17/F

2018. márc. 30. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
49%
Én nem vagyok meleg, de én pl néha nőnek öltözöm. Nem kihívóan, éppen hogy nagyon is el akarok vegyülni a tömegben. A crossdresserek (mert ezt szeretjük inkább használni, a transzvesztita nem tetszik) nagy százaléka (tán 95 %) nem meleg... Amúgy szerintem nem vagy homofób, te a felvonulós, magamutogatós drag queen-eket nem kedveled. Én sem szeretnék olyan lenni...
2018. márc. 30. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!