Kezdőoldal » Szexualitás » Homoszexualitás » Szerintetek a szülőkkel való...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek a szülőkkel való kapcsolat befolyásolja a homoszexualitás kialakulását?

Figyelt kérdés

Erről egyébként sok cikket olvastam már. És a saját életemben is jelen voltak ezek a dolgok. Ragaszkodó Anya, aki mindentől óvott, mindig megvédett. Távolságtartó, néha agresszív apa, aki nem igazán szeretett szerintem kiskoromban, féltékeny volt rám...


és később kiderült hogy évekig megcsalta anyámat. (kb a 1995-2005 között folyamatosan, és mikor 2010-ben kiderült, arra hivatkozott, hogy anyám velünk törődött és őt elhanyagolta.) Ekkor kezdődött életem legrosszabb időszaka ami kb. 1 évig tartott, féltem is sokszor hogy megölik egymást, vagy magukat a szüleim. Apám elhajtott kocsival az éjszakába dühöngve, Anyámat sírva kértem, és fordítottam vissza mikor szintén öngyilkos akart lenni. Volt hogy szó szerint hajnali 6ig ölték egymást, veszekedtek, aztán fültanúi voltunk a hugommal a "békülös szexeknek".


Mert ez az egész egyébként úgy indult hogy apám kezdte el vádolni anyámat azzal hogy megcsalja. Csak közben világosan kiderült az ellenkezője. Ez úgy maga volt a terror egyébként. Mert elég szar anyagi helyzetben is voltunk (gazdasági válság), szóval a pénz miatt együtt maradtak, emiatt hibáztattam is anyámat akkor, de már rájöttem hogy ezt miattunk tette. Feladta az egész életét értünk.


Ekkor (2010 körül) kezdtem el beleszeretni a legjobb barátomba... viszonzatlanul. Szóval ez is így egybecseng. Mert ő volt akkor az egyetlen akivel tudtam beszélni, kicsit elfeledkezni a ezekről a kínzó dolgokról. De soha nem mertem elmondani neki, hogy szeretem pedig kb 15-22 éves koromig rajongva szerelmes voltam belé, és mindig vele akartam lenni, senki más nem érdekelt. De sajnos ma már nem a barátom, elfordult tőlem.


Szerintetek azért lettem meleg, mert sose volt előttem olyan férfi példa, amivel azonosulni tudtam volna?



2018. jan. 7. 17:43
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
100%

Évekig kerestem a választ arra a kérdésre, hogy miért lettem meleg. Elolvastam a témával kapcsolatban mindent, ami csak tőlem telt és a végére hatalmas nagy zűrzavar lett a fejemben. A homoszexualitás kialakulásának okaival kapcsolatban mindenre, és mindennek a szöges ellenkezőjére is találtam szakirodalmat. Teljesen összezavarodtam...


A tény az, hogy 2000 év alatt senkinek sem sikerült egyértelműen, megdönthetetlenül bebizonyítani a melegség kialakulásának a pontos okát.


Ekkor értettem meg, hogy az igazán fontos kérdés NEM AZ, hogy MIÉRT lettem meleg (mert erre senki sem tudja a pontos választ), hanem az, hogy a melegség MIT JELENT az ember, mint egyén számára, vagyis mit jelent A SZÁMOMRA?!

Hogyan befolyásolja a melegség az életemet?

Tudok-e így is teljes értékű életet élni?

Boldog leszek-e valaha melegként?

Ki tudom-e alakítani a meleg identitásomat és el tudom-e fogadni magam melegként?

A válaszokat ma már pontosan tudom. :)


Van egy mondás, amit most nem fogok tudni pontosan idézni, de valahogy így hangzik: Amikor megérted a választ, rájössz, hogy igazából nincs is kérdés. :)


Szerintem nem fontos, hogy meleg vagy-e vagy sem. Az sem fontos, hogy ha az vagy, akkor mitől lettél meleg. Úgy sem tudja senki sem a pontos okát. Az a fontos, hogy érezd jól magad a bőrödben, és ha már "ezt dobta a gép", akkor hozd ki a legtöbbet a dologból! Légy boldog! Ha melegként, akkor melegként. ;-)

2018. jan. 8. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
100%

Én melegként azt gondolom, hogy befolyásoló tényező lehet ugyan, de nem ettől lettél meleg.

És, hogy fölöslegesen próbálsz ebben a történetben választ meg magyarázatot találni, ezek csak fejtegetések.

Valamiféle értelmezhető magyarázatot próbálsz gyártani, saját magad számára is, hogy miért lettél meleg, csak épp óriási kérdés, hogy miért teszed ezt?

Szerintem inkább ezen kéne morfondíroznod, miért nem tudod önmagad és ezt a helyzetet elfogadni úgy ahogy van és kibékülni vele?


Igen, elég sokan leírták, hogy hasonló volt otthon a családi légkör.

De nekem meg az jutott eszembe, ahogy olvasgattam, hogy szerintem ez simán a családok felére elmondható lenne, ilyen olyan mértékben.

Mégsem lett minden második ember meleg.

A családok igen jó részében az apák elég bénák ha gyereknevelésről van szó. Ez nyílván a társadalom által kreált és fenntartott “férfiszerep” miatt van így, ami miatt gyakran elég alacsony az érzelmi intelligenciájuk és ettől gyakran egyszerűek, meg otrombák, családi életre kevésbé alkalmasok.

De mégsem lesz minden ilyen családban felnőtt srác meleg.

Szóval ha volt is benne szerepe, amit én abszolut el tudok hinni, ne keress kifogásként ilyen magyarázatot önmgad megnyugtatására és elfogdására.

Lépj ezen túl, és fogadd el önmagad.

2018. jan. 8. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nagyon jó családi hátterem van szerencsére, mégis meleg lettem. Ez nem ettől függ.
2018. jan. 8. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
87%

Drága, én vagyok az akit amúgy 100%ra értékeltek, és azt írtam hogy döntsd el, hogy akarsz e férfivel szeretkezni élni, faxt szopni stb.

Sajnálom, ez nem alpári illetve nem a homosexuális témakörben pláne nem az!

Ez sima sexualitás!

Ugyanis a melegséget máshogy nem tudja egy férfi magában definiálni csak ha a meleg sexről próbál meg a fejében véleményt alkotni.

Én igenis, csak férfival tudnék együtt élni, és minden mást elképzelni, és ezt kb 11-12 éves korom óta tudom!

Az apapéldát illetően meg, szerintem semmi jelentősége nincs!

Az én apám mint írtam egyetemi tanár, elöl hátul doktor és egy nagyon konzervatív jólelkű de liberális politikai nézeteket valló ember.

Minden ami gyerekként átéltem az nekem pl már nem hiányzik.

Nagy vasárnapi ebédek, családi kirándulások, unokatesóimmal játék-ki nem állhattam őket- de muszáj volt, mert azóta felnőtt meleg férfi lettem.

Mediterrán helyeken szeretek olyan szállodákba menni ahol meleg buli van, habparti, és xarom le magasról hogy vasarnap éppen melyik étteremben fogok enni.

Az életemben csak pozitív példák voltak, álomszép nyugodt gyerekkor és mégis egy bulizós, kicsit önző, szüleit tisztelő!- de önálló meleg életet élő pasi lettem...

Ennyit a családi hatásokról.

A lelki tényezőket szerintem befolyásolja, ha túl sok agressziót verést kap valaki attól beteg lesz a lelke.

Dehogy meleggé válna....?!

Kötve hiszem!

2018. jan. 8. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!