Kezdőoldal » Szexualitás » Homoszexualitás » Szerintetek a szülőkkel való...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek a szülőkkel való kapcsolat befolyásolja a homoszexualitás kialakulását?

Figyelt kérdés

Erről egyébként sok cikket olvastam már. És a saját életemben is jelen voltak ezek a dolgok. Ragaszkodó Anya, aki mindentől óvott, mindig megvédett. Távolságtartó, néha agresszív apa, aki nem igazán szeretett szerintem kiskoromban, féltékeny volt rám...


és később kiderült hogy évekig megcsalta anyámat. (kb a 1995-2005 között folyamatosan, és mikor 2010-ben kiderült, arra hivatkozott, hogy anyám velünk törődött és őt elhanyagolta.) Ekkor kezdődött életem legrosszabb időszaka ami kb. 1 évig tartott, féltem is sokszor hogy megölik egymást, vagy magukat a szüleim. Apám elhajtott kocsival az éjszakába dühöngve, Anyámat sírva kértem, és fordítottam vissza mikor szintén öngyilkos akart lenni. Volt hogy szó szerint hajnali 6ig ölték egymást, veszekedtek, aztán fültanúi voltunk a hugommal a "békülös szexeknek".


Mert ez az egész egyébként úgy indult hogy apám kezdte el vádolni anyámat azzal hogy megcsalja. Csak közben világosan kiderült az ellenkezője. Ez úgy maga volt a terror egyébként. Mert elég szar anyagi helyzetben is voltunk (gazdasági válság), szóval a pénz miatt együtt maradtak, emiatt hibáztattam is anyámat akkor, de már rájöttem hogy ezt miattunk tette. Feladta az egész életét értünk.


Ekkor (2010 körül) kezdtem el beleszeretni a legjobb barátomba... viszonzatlanul. Szóval ez is így egybecseng. Mert ő volt akkor az egyetlen akivel tudtam beszélni, kicsit elfeledkezni a ezekről a kínzó dolgokról. De soha nem mertem elmondani neki, hogy szeretem pedig kb 15-22 éves koromig rajongva szerelmes voltam belé, és mindig vele akartam lenni, senki más nem érdekelt. De sajnos ma már nem a barátom, elfordult tőlem.


Szerintetek azért lettem meleg, mert sose volt előttem olyan férfi példa, amivel azonosulni tudtam volna?



2018. jan. 7. 17:43
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
83%
Nem
2018. jan. 7. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%
Lehet hogy befolyásolja. Engem anyám mindig vert, közben meg igyekezett elhitetni hogy a világ rossz. Vagyis elvileg ő is "óvott" engem csakúgy mint a tiéd. Apámnak közömbös vagyok, illetve gyűlöl, csak az a lényeg neki hogy kapjon a pénzünkből ő is. Volt hogy a kaját megette előlem pedig már másik családja volt. 15 évesen majdnem összejöttem egy csajjal. De anyám elmarta tőlem. 19 voltam mikor elkezdtek érdekelni a fiúk is. Mostanában a p*na már meg se mozgatja a fantaziámat.
2018. jan. 7. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:
Igen erre a jelenségre gondolok, hogy az Anyám úgymond "uralkodott" felettem, persze szeretetből, ezt sose mondanám hogy nem. Apámmal meg inkább rossz volt a viszonyom mindig is, de legfeljebb semleges. Semmi közös téma, hobbi amit együtt csináltunk volna. Csak aludni és tvzni láttam főleg. 15-17 éves korom környékén még én is próbálkoztam a lányokkal, de minden érzésemet elnyomta az, hogy igazából egy fiúba vagyok szerelmes. Szóval egy csóknál több sose jött össze, mert utána mindig jött az állandó gyomorgörcs, hogy nem hazudhatok tovább szegény lánynak.
2018. jan. 7. 18:01
 4/24 anonim ***** válasza:
87%
Nem hinném, hogy köze van hozzá. Nem az összes melegnek van ilyen családi háttere, és nem mindenki meleg aki ilyen családból jön.
2018. jan. 7. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%
Saját tapasztalatból annyit tudok írni, hogy nekem is (nagyon) hasonló a családi hátterem, mint neked, Kérdező. És én is meleg vagyok.
2018. jan. 7. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
83%

Engem mindkettő szülőm kb ugyanannyira szeret, a világtól megóvni annyira egyik sem akar, mégis meleg vagyok¯\_(ツ)_/¯

Amúgy a homoszexualitás nem kialakul, hanem vagy van, vagy nincs

2018. jan. 7. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
91%
Ez egy nagyon gyakori családi légkör. Nalunk még rosszabb ennél, ami a bátyámat nem befolyásolta hogy hetero legyen, pedig neki sokkal rosszabb volt mont nekem.
2018. jan. 7. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:

A genetikai kódoltságára nincs tudományos bizonyíték, ezért keresem magamban a pszichológiai okait, hogy miért váltam azzá, aki vagyok.


#5 sajnálom, hogy neked is ilyeneket kellett átélni. :(

#6 örülj neki, jó neked. :)

2018. jan. 7. 19:09
 9/24 Ramone ***** válasza:
68%

Erre csak azt tudom mondani hogy én is szar családi háttèrrel rendelkezem mégsem lettem meleg

Te azért lettél az mert menekülni akartál abból a helyzetből amiben voltál és a legegyszerűbb módját választottad hogy a legjobb barátod a szerettél bele hogy kapj egy kis szeretetet és törődést amit otthon nem kaptál meg

A többit meg gondold hozzá...

2018. jan. 7. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
89%

Nem befolyásolja!

Ez az elmélet csak a homofób propaganda egyik eszköze, amikor is mindenféle tudományos köntösbe öltöztetett pszichológiai "kutatásokkal" igyekeznek alátámasztani azt, amit szeretnének elhitetni: hogy a homoszexualitás nem genetikai dolog, hanem a körülmények eredménye, eszerint pedig egy ember vagy ő maga tehet arról hogy meleg, vagy a családtagjai. Ez alapján pedig nem kell tényként elfogadni azt hogy valaki meleg, hanem egyfajta betegségként kell felfogni, ami a gonosz anyának köszönhető, aki túlságosan magához kötötte érzelmileg a fiát, vagy éppen a nemtörődöm apának, aki nem focizott elég sokat a fiával, ezért lett meleg (igen, ezt a marhaságot is olvastam valahol).

Ha valaki alkoholista, annak lehet keresni az okát: családi problémák, anyagi kilátástalanság stb. Tehát az alkoholizmusnak van OKA, épp emiatt nem is fogadja el senki és nem is kell elfogadni, hogy valaki alkoholista.

Ellenben: ha egy férfi megkopaszodik, azt mindenki tényként elfogadja, mivel egy genetikai dologról van szó. Senkinek sem jutna eszébe "okokat" keresni (mert biztos vizes hajjal ment az utcára, vagy sokat hordott sapkát, vagy nem jó sampont használt stb), hanem egyszerűen tényként kezeik, hiszen az illetőnek a felmenői is kopaszok voltak.


Visszatérve a melegségre: semmi köze a szülői hatásnak ehhez. Egy barátomék pl. ikrek, gyerekkorukban ugyanazok a hatások érték őket a szülők részéről, mégis az egyikük meleg lett, a másik nem.

Továbbá: elég sok meleg embert ismerek, akik teljesen normális, szerető, egészséges családból jöttek, mégis melegek lettek.

Ellenben nagyon sok heterót is ismerek, akit pl. vert az apja gyerekként, mégsem lettek melegek.

Úgyhogy a melegség egy tisztán genetikai eredetű téma, ne próbálj meg okokat, bűnösöket keresni mert nincsenek.

2018. jan. 7. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!