Kezdőoldal » Szexualitás » Homoszexualitás » Honnan tudhatnám meg igazán,...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Honnan tudhatnám meg igazán, hogy milyen a szexuális orientációm?

Figyelt kérdés
Eddig mindig a fiúkhoz vonzódtam, legalábbis én úgy tudtam, de visszagondolva 13 éves korom óta tetszik a női test meg mintha vonzódnék hozzá, és máshogy érzem magam egy nő mellett és megint máshogy egy férfi mellett... egy férfi mellett nőiesnek és csábítónak, egy nő mellett meg férfiasnak, mintha nem is ugyanaz az ember lennék. Tegyük hozzá, hogy 2 és fél éve kiderült, hogy személyiségzavarom van, elég súlyos identitászavarral, és mostmár nem tudom hova tartozom, ki vagyok én, kihez vonzódom, nem tudom, hogy ezt a biszex fantáziát csak beképzelem-e, mert amióta ezen gondolkodom, ha már meglátok egy lányt szexuális fantáziáim lesznek és megijedek magamtól mert úgy nézek rá, mintha nem is nő lennék hanem férfi. És ezt én nem akarom. Sajnos, mikor tini koromban elkezdtem szexfilmeket nézni, mindig a nők izgattak jobban, a férfiak nem.. lehet ez, hogy olyan fiatalon elkezdtem ezzel foglalkozni(13 évesen), nem volt rám valami jó hatással. Most viszont meg már nem tudom mi van, meg tudok őrülni egy pasiért aki helyes, de most hogy elkezdtem ezen agyalni, hogy vannak azért "tünetek" amik utalnak arra hogy vonzódom a nőkhöz is és nem csak beképzelem, már a férfi látvány sem izgat annyira, mert az jut eszembe lehet az egész egy kamu volt és nem is vagyok hetero. Totál össze vagyok zavarodva, már nem is az irányít amit tényleg érzek, hanem amitől félek hogy leszek, mert ne akarok a saját nememhez is vonzódni, én csak vissza akarom kapni a régi életem. Aki nagyjából tudta, hogy kicsoda. Ti mit gondoltok? Lányok, ti is szoktátok egy csinos csaj mellett férfiasabbnak érezni magatok, van, hogy úgy néztek rá, ahogy a pasik nézik meg a csajokat? Ha tényleg biszex vagyok, akkor kikophat ez egyszer? Vagy lehet tényleg csak beképzelem és ha majd gyógyulok a személyiségzavarból, tisztul majd ez is? Vagy az, hogy már 13 évesen vonzott a női test már megbélyegzi a szexuális irányultságom? Segítsetek!

2017. febr. 27. 20:10
 1/5 A kérdező kommentje:
Azt hozzáteszem, hogy nem szándékozom kipróbálni nővel, még ha a végén élvezném is valamilyen szinten totál összezavarodnék, egyébként meg vallásos vagyok, és ezért is zavar ennyire ez a tény vagy vívódás bennem, mert nem fogadnám el így magam, új és idegen lenne ez az egész, és szégyelném is magam, a szüleim, barátaim elött, Isten elött, azt érezném, már megint van valami, ami miatt szoronghatok Isten elött, csak nem értem, ha Isten elött ez bűn, miért engedi meg, hogy ilyeneket érezzen az ember, meg valaki tenni sem tud ellene, mert így születik, vagy késöbb kialakul nála... Van itt vallásos aki tud segíteni, hogyan nézzek erre az egészre? Nem akarok senkit bántani, aki homoszexuális vagy egyéb beállítottságú, nem úgy értem, hogy akkor ők rossz emberek, csak nem értem, miért kell éreznem olyan vágyat amit nem akarok mégis van és közben még bűntudatom is kell legyen miatta a vallás miatt, közben nem én kértem ezt az egészet... Remélem, van még aki hasonlóan érez mint én, és nem vagyok egyedül ebben is :/
2017. febr. 27. 20:18
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Hu jó bonyolult vagy! Pedig nagyon egyszerű a képlet. Kipróbálod lánnyal tetszik?hetero Fiúval tetszik? Homo. Mindkettő bejön? Bisex ilyen egyszerű ez
2017. febr. 27. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
18%

Lány vagy, ugye? Csak véletlenül ide írtál és nem a leszbikusság kategóriába.

Nézd... velem ugyanez volt. Aztán megtudtam, mi a bajom. Homoszexuális kényszergondolatok! A rögeszmés-kényszeres zavar (ocd) egyik tünete ez. A leírásodból ordít, hogy nem vagy leszbikus, hanem ilyen témájú kényszergondolataid vannak. Az, hogy más mentális problémád is van, a személyiségzavar, még inkább ezt támasztja alá.

Én full hetero vagyok, mégis előjöttek nálam is ezek a gondolatok, kételkedni kezdtem az identitásomban, másra sem tudtam gondolni naphosszat, csak erre. Kb. kezem-lábam remegett, a szám meg kiszáradt az idegességtől, nagyon megviselt ez, annyira, hogy még aludni és enni sem tudtam. Végül elmentem egy pszichiáterhez, most is gyógyszert szedek, és a kényszergondolataim már nagyrészt el is múltak!

Szóval ne aggódj, nem vagy leszbi, biszex sem, és nem is fogsz azzá változni! Ez a jó hír. A rossz hír pedig az, hogy a személyiségzavar mellé begyűjtöttél még egy mentális betegséget, ami azonban hatékonyan kezelhető!

Ha van bármi kérdésed, írj nyugodtan privátot. Linkeket is tudok küldeni a hocd-ről (homosexual obsessive compulsive disorder). Sajnos csak angolul, magyarul valamiért nem nagyon vannak a témában cikkek...

Remélem, megnyugtattalak valamennyire!


28/N/ocd-s

2017. febr. 28. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
26%
Egyébként igaza van az első válaszadónak: egy meleg/leszbikus nem bonyolítja agyon a dolgot, nem kételkedik a szexuális orientációjában, hanem tudja magáról, hogy az! Biszexeknél talán kicsit bonyolultabb a helyzet, de azt ők is tudják magukról, hogy mindkét nem bejön nekik, kételkedés itt se nagyon van. Ez a túlbonyolítás, kétségek közt vergődés is az ocd-re jellemző. Előző voltam.
2017. febr. 28. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm! Voltam pszichiáternél már meg jó pár kivizsgáláson régebben, és mondták, hogy kényszergondolataim vannak, de nálam a szorongás is szinte kényszeres, mint ha nem bírnám abbahagyni.
2017. febr. 28. 23:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!