Kezdőoldal » Szexualitás » Homoszexualitás » A melegek tényleg sokkal...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A melegek tényleg sokkal empatikusabbak más emberekkel? F

Figyelt kérdés

Én hetero vagyok ugyan, de amikor eelsős gimis voltam, volt egy meleg iskola társam. ő 2. os volt és volt egyszer hogy egy igazi szemét osztlytársam 3 napig piszkált, beszólogatott.


ő ezt hallotta az udvaron és leállíttta, és én sírtam és ő megvígasztalt meg letörölte a könnyeim és megölelt. Persze a b*zizás megvolt.... de akkor is, egy hetero sem volt ilyen empatikus velem.


én megfogadtam akkor hogy ha kell énis ilyen leszek annak ellenére h hetero vagyok. de ez egy globális jelenség? vagy csak velem történt meg?


2017. jan. 14. 03:58
1 2
 1/15 lalalaal ***** válasza:
100%
Én leszbikus vagyok és ismerek sok meleg fiút és lányt is, és általánosságban igaz, hogy elfogadóbbak vagyunk az 'átlagnál', de ez szerintem minden kisebbségre igaz, mert tudjuk, hogy milyen kirekesztettnek lenni. De persze a melegek is lehetnek rasszisták vagy bármi más, mindenhol vannak idióták. Ez a fiú meg úgy tünik valami érzékeny lélek abból ahogy leirtad, hogy letörölte a könnyeidet. :D De sok meleg fiú ilyen érzelmesebb, 'nőies' lélek, szerintem ennek tudható be, hogy megvigasztalt - meg biztos őt is sokan piszkálják, igy együttérzett veled.
2017. jan. 14. 04:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet nagy általánosságban egy csoportba tartozó, ám teljesen különböző egyéniségű személyekről egyértelműen kijelenteni, hogy empatikusabbak. Igaz, magamról, ill. a páromról is mondták már barátaink, családunk, hogy mi biztos pont vagyunk az életükben, mert tudják, hogy bármikor számíthatnak ránk és hogy tőlünk mindig megértést és támogatást kapnak, ami szerintem amúgy egyértelmű a mélyebb emberi kapcsolatokban és ez független az ember szexuálisától. Annyit viszont megemlítek, hogy anyósom többször mondta, hogy ha össze kellene vetnie a barátomat és a bátyját, akkor úgy érzi, hogy a kisebbik fia (párom) sokkal közelebb áll hozzá, mert sokkal érzőbb ember, akinek nagyon jó érzéke van az emberekhez. Ami amúgy szintén nem biztos, hogy szexualitás függő.. :)
2017. jan. 14. 04:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Én pl. egyáltalán nem vagyok empatikus. Ez nem a szexuális orientációtól függ szerintem. 25/mF
2017. jan. 14. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
én bi vagyok, és sosem értettem kinek mi baja a beállitottsággal.. nekem ha bajom van vkivel akk a konkrét személlyel van bajom, nem a farmer nadrágosokkal :/ értitek.. 24F
2017. jan. 14. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
88%

Igen, igaz, mert a melegeket egy gyártósoron készítik, és mindegyikükre feltöltik az egységes meleg firmware-t.



(jah, nem marhaság, a melegek is ugyanúgy sokfélék, mint az emberek úgy általában. Persze a saját esetében mindenki marha toleráns, tehát értelem szerűen egy meleg a homoszexualitással, egy kisebbségi a kisebbségekkel, bár láttam már kisebbségi felekezethez tartozó embert, aki szerint kismillió egyházat be kellene csukni, az nem zavarta, hogy ha ez megindul, akkor valószínűleg az övét is érintette volna, és ismerek olyan meleget is, aki a homoszexualitást leszámítva nyugodtan elmehetne szélsőjobbosnak, mindenkit zsigerből gyűlöl aki külföldi, más bőrszínű, egy fél tucat valláshoz tartozik, etc... szoktam is kérdezni, hogy nem zavarja e, hogy általában a homoszexualitást pont egy kalap alá veszik ezekkel a dolgokkal, így ha eljő az áhított kánaán külfüldiek, nem fehérbőrűek, zsidók, etc nélkül, akkor vélhetően neki is mennie kell majd)

2017. jan. 14. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
83%
Nem, ennek semmi köze a szexuális beállítottsághoz, csak a média igyekszik ezt sugallni.
2017. jan. 14. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
68%

Én meleg vagyok, s nagyon is empatikusnak tartom magam, talán túlságosan is át tudom érezni a másik ember problémáit.

Viszont én azt tapasztaltam, hogy a melegek pont hogy nem empatikusak.

Egy tipikus példa:

Kb 10 éve elmentem meleg társasággal egy szórakozóhelyre. Nem volt túl nagy hely, kb 30-40-en lehettünk. Akikkel mentem, ők is ugye táncoltak, én meg 20 éves, visszahúzódó, gátlásos kezdő fiú lévén csak ültem magamnak. De a kutya nem jött volna oda hozzám, hogy táncolni hívjanak maguk közé, vagy hogy csak egyáltalán beszélgetni. Alig hittem hogy vége legyen az egésznek.

Összehasonlítva egy "normális-heteró" összejövetellel: kamaszkoromban olyanon is ritkán voltam, de ha leültem egyedül, akkor valaki mindig odajött hozzám, akár azok közül, akikkel odamentem, akár idegenek is, hogy ne üljek ott magam, menjek táncolni stb.

Nahát ezt a melegek esetén nem tapasztaltam.

Persze ez csak általánosítás, akinek nem inge, ne vegye magára.

2017. jan. 14. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
58%
Nem empatikusabbak
2017. jan. 14. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Úgy vélem a szexuális orientációtól független az empátia vagy annak készsége. Még csak azt sem jelenteném ki általános igazságként, hogy a homoszexuális emberek érzékenyebbek, mint a heteroszexuálisak.
2017. jan. 14. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
82%

na várjatok!? ez most az a kérdés, amire csak azt lehet válaszolni, hogy "igen, ők a legempatikusabbak", vagy lepontozzák az embert?


Király, ezzel is bizonyítást nyer a hatalmas empátia :)

2017. jan. 14. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!