Kezdőoldal » Szexualitás » Homoszexualitás » Mekkora esély van rá hogy...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mekkora esély van rá hogy valaki homoszexuális lesz?

Figyelt kérdés
Illetve milyen külső hatások (emberek,viselkedés,környezet stb.) befolyásolhatják?
2016. júl. 15. 19:34
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tudom ez kb már 5 évesen eldől. Környezet max abban befolyásol hogy fel mered e önmagad vállalni
2016. júl. 15. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen ez már 5 éves korodra eldől. Egyébként pontos okát még most se lehet tudni. Egyrészt a gének,de hogy a környezet mennyiben hat rá.. Szerintem is max annyiba vefolyásol a környetzet hogy felvállalod e vagy sem
2016. júl. 15. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Noren1989 ***** válasza:
19%

50-50. Vagy igen, vagy nem ;)


26/F

2016. júl. 15. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Ez még a mai napig nem tisztázott teljes mértékben. Kutatások szerint a homoszexualitásra való hajlam már születéskor eldől, ugyanis valószínűsíthetőleg ezért a beállítottságért az X kromoszóma végszakaszán lévő egyik gén felelős, tehát a homoszexualitás velünk született tulajdonság.

Bizonyos hormonális és neurológiai tényezőket is felelőssé tesznek a homoszexualitásért, pl. a hipotalamuszban található mag nagyságát, amely mérete a homoszexuális férfiaknál és nőknél háromszor kisebb már a harmadik életévben, mint a heteroszexuális férfiaknál. Tehát három éves korra már eldől, hogy milyen irányultságúak leszünk. Külső hatások annyiban befolyásolhatják, hogy kutatások szerint nagyobb az esély a homoszexuális gyermek születésére, ha az anya a terhessége alatt nagyon stresszes volt.

A homoszexuálisok aránya a populáció 2-5 százalékára tehető.

A tudomány jelenlegi álláspontja szerint nem az irányultságot, hanem annak felvállalását befolyásolhatják a családi és társadalmi tényezők. Szélsőséges esetekben képesek magukba fojtani a homoszexualitásukat, és annak visszájára fordítani, ami radikális homofóbiát vált ki az illetőből. Kutatások szerint a homofóbok kétharmada látens homoszexuális.

2016. júl. 15. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Genetikai okokat feltételeznek.

Végeztek egyfelől genetikai kutatást, másrészt együtt nevelt és adoptált ikerpárokon ikerkutatásokat, alátámasztani tűnnek az elméletet. Merthogy pszichiátriával kapcsolatosan vannak felmérések, és az már nagyon régen kiderült, hogy szocializáció nem befolyásolja a szexuális orientációt.

Sem hosszmetszetileg (pl. nevelés), sem keresztmetszetileg (pl. megerőszakolják) nem találtak hajlamosító tényezőt.

Olyan 5,1% körül van a populáció homoszexuális tagjainak az aránya.

2016. júl. 15. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

#5-ös vagyok. :D

A kifejtős részben nem olvastam a kérdést. :)

Pszichiátriai vonatkozásban a szexuális vonzalom Freudból kiindulva a következőképpen néz ki:

Az éntudat három szinten szerveződik, az ösztön-én, az ego és a szuperego szintjén.

Az ösztön-én tartalmazza a libidót, aminek tárgya van. Hogy miért, annak pszichiátriai szempontból ugyaninnen kell származnia, mert ez a legalsó szint, mondhatni, az éntudat gyökere.

Ugyanakkor annak, hogy az ösztön-énben gyökerezően azonos nemű a tárgya a szexuális vonzalomnak, annak is oka van. Tény, hogy ebből adódóan pszichiátriailag kezelhető, és nem gyógyítható állapotról van szó, a DSM betegségfogalmának nem felel meg, tehát természetes állapot, azt meg mindenki eldönti maga, hogy bűnnek tartja-e, én nem tartom magam bűnösnek.

Említettem az adapciós kutatásokat, ahol az egyik ikerpárt adoptálták. Ha azt tekintjük, hogy az egyik ikerpár meleg, akkor az adoptált ikerpár 50% valószínűséggel szintén az, amiről jelezném, hogy nem kis százalék, szkizofréniánál, úgy emlékszem 17% egypetéjű ikreknél. Ja, igen, egypetéjű ikrekről dumáltam végig. :D

Genetikához annyira nagyon nem értek, genetikai pszichiátriához sem, mert nem azzal foglalkozom, csak az alapokat ismerem, de azt tudom, hogy melegeknél az X kromoszóma hosszabbik karjának végén az egyik gén nálunk lényegesen gyakrabban fordul elő. Ezt kimutatták, de hozzátenném, hogy még azt sem tudjuk pontosan, milyen funkciója van a drágámnak. :D

Aztán találtak neurológiai eltérést, ami megint statisztikai eredmény, és nem 100%-os az egyezés, de nagy. Hipotalamuszban találtak eltérést.

Külső hatások tehát:

Emberek nem befolyásolják.

Viselkedés szintén.

Környezeti hatást illetően a magzatvíz összetételénél találtak kis eltérést melegeknél, szintén statisztikailag kimutathatóan, és arról nincs semmi eredmény, hogy bármilyen ok-okozati összefüggés lenne.

Tehát összességében, ha a külső hatások alatt a szocializációs folyamatot érted, azok nem befolyásolják semmilyen tekintetben, nem szexuálpszichológiai vonatkozásban pedig a környezeti hatásoknál néhány eredmény van még a magzatburokból.

15/f/p

2016. júl. 15. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
92%
Ha neked erre van időd 15 évesen. Hát le a kalappal! :D
2016. júl. 16. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

kb 4%.


Kutatások alapján valahova 4% környékére teszik a homoszexuálisok arányát a felnőtt társadalomban, bár ahogy írták korábban ez sokkal hamarabb kialakul, de egy 6-8 éves gyereknél értelemszerűen ezt még nem lehet mérni.



Egyéb érdekesség, hogy a homoszexualitást abszolút tiltó társadalmakban is megvan ez a ~4%, csak ott szinte láthatatlan (rejtőzködés vagy kényszerházasságok).

2016. júl. 16. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!