Kezdőoldal » Szexualitás » Homoszexualitás » Hogy tudnék neki segíteni?

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy tudnék neki segíteni?

Figyelt kérdés
Van egy jelenleg 17 éves fiam. Tegnap volt a születésnapja, és én már korábban többször kérdeztem, hogy mit szeretne ez alkalomra kapni, de mindig az volt a válasz, hogy csak menjünk el valahova ketten ebédelni, úgyis ritkán tudunk együtt csinálni valamit. Tegnap el is mentünk, és én már az elején láttam, hogy valamiről beszélni akar velem. Végül hosszas körítés után elmondta nekem, hogy homoszexuális. Nem ért meglepetésként, már korábban is sejtettem. Nevezhetjük anyai hatodik érzéknek. Nem ítélem el, ettől pont úgy szeretem, mint eddig, és ezt el is mondtam neki. Alapvetően szegény elég érzékeny lélek, és nagyon sírt, miután elmondta nekem. Talán megkönnyebbült. Azonban számára nagyobb problémát jelent, hogy hogyan mondja ezt el a két bátyjának, és az apjának. Ők úgy általánosságban nagyon előítéletesek sajnos. Talán férfiként másképp látják ezt mint én, amiért engem nem zavar ez a dolog. Én támogatni fogom, de nem tudom, hogy kéne ezt beadagolni a többieknek? Egyszerre vagy külön külön? A fiam azt szeretné, hogy legyek jelen, mikor elmondja a többieknek. Ti hogy csinálnátok? KÖszönöm szépen előre is a normális válaszokat!
2016. júl. 11. 11:34
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

attól függ milyen viszonyban vannak? sokat beszélnek egymással?


ha sokat beszélnek, akkor egyszerre, mert ha 1-nek elmondjátok gyorsan megtudja a másik kettő is...

te egész jól kezeled, de a másik oldalt is értsd meg nekik mekkora csalódás lesz, de ne engedd, hogy elszabaduljanak az indulatok, mivel mondtad, hogy a srác érzékeny így jobb, ha nem kezdenek el szitkozódni a többiek...


23F

2016. júl. 11. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Remek anya vagy,és remek embe is egyben :)

Ehhez csak gratulálni tudok,bár több ilyet lehetne olvasni itt.

Mindenképp egyszerre üljetek össze,lehet jobb lenne ha te beszélnél velük a fiad helyett, de ő is legyen jelen és támogasd szeresd továbbra is :))

Remélhetőleg az indulatok nem szabadulnak el és mindenki pozitívan áll hozzá a bejelentéshez.

2016. júl. 11. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Elég jó a viszonyuk, bár a három fiú között ahogy minden testvér kapcsolatban szoktak lenni összezördülések, de semmi komoly. Az apjukkal is jó a kapcsolat, de ha valamiről beszélni akartak mindig inkább hozzám jöttek tanácsért.

Köszönöm a válaszokat! Azt hiszem együtt le fogunk ülni, és megpróbálom majd kézben tartani a dolgokat.

2016. júl. 11. 12:06
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, majd elmondod kérlek hogy hogy ment a dolog? És kitartás, remekül állsz hozzá a dologhoz :)
2016. júl. 11. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Persze!

Köszönöm :)

2016. júl. 11. 13:24
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Jók az eddigi tanácsok csak annyit szeretnék hozzátenni hogy mindenkinek ilyen anya kéne!
2016. júl. 11. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
0%
Az esetleírás meglehetősen szűkszavú, úgyhogy figyelembe véve a 17 éves életkort, nem eldönthető, hogy valódi homoszexualitásról van szó (amikor már volt hasonló neművel szexuális kapcsolata), vagy csupán homoerotikus vonzódásról van szó (ami ebben az életkorban nem ritka). Ezért talán jobb lenne felkeresni egy szexológust, aki pontos "diagnózist" tud adni és hasznos életvezetési tanácsokat.
2016. júl. 11. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

#7-es, ez nagyon nagy hülyeség, amit leírtál. Ennyi erővel 17 évesen neked is szexológushoz kellett volna menned, mert még "egyáltalán nem volt biztos", hogy heteró vagy, lehet, hogy csak szimpla heteroromantikus vonzalmaid voltak...

Mielőtt ilyesmit találsz ki, gondold át fordított helyzetben ;)

2016. júl. 11. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Jaj de cuki! Hát most megölelném a fiút és téged is. Én nem mondtam el, vhogy természetes volt itthon. Fura, de így volt. Amúgy meg szegény fiút arra készítsd fel, hogy sok a bolond, stb. Én pl az ő korosztályát szeretem a legjobban. A legtöbb partneremmel tartósan kapcsolatban maradok, emrt jól kijönnek velem és mindig tanítgatom őket, hogy mire figyeljenek. :)
2016. júl. 12. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Nem tudom, hogy valaki olvassa e még a kérdést, de végül leültünk beszélni először a férjemmel. Meghallgatta a dolgot, utána szó nélkül felállt, és kiment az udvarra füvet nyírni. Pár óráig nem is jött be. Aztán este jött, hogy oké, nagyjából megemésztette, de az kizárt, hogy elfogadja egyelőre ezt a dolgot. Másnap a két nagyobb fiamnak is elmondtuk, ők nagyon meglepődtek, de nem csináltak ügyet belőle. Azt mondták, hogy amíg öcsi nem előttük csinálja a dolgokat, addig őket nem zavarja. ☺

Szóval így állunk most, szerintem nem vészes a helyzet. Idővel apjuk is bele fog törődni szerintem, de egyelőre most nagyon örülünk, hogy ilyen jól fogadták a dolgot ☺

2016. júl. 21. 10:04
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!