Kezdőoldal » Szexualitás » Homoszexualitás » Elmondjam körítés nélkül,...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Elmondjam körítés nélkül, vagy vezessem fel neki?

Figyelt kérdés

Édesanyámnak szeretném elmondani,hogy meleg vagyok. 18 éves leszek, és úgy érzem, most már (így 4-5 év után) el kéne neki mondanom, lévén, hogy belépek a felnőttkorba. Nem tudom hol az összefüggés, de egy mérföldkő húzza maga után a másikat is. Szóval, édesanyám keresztény. Meg van róla győződve, hogy a homoszexualitás bűn/démon, és aki ezt a "mesterséget" űzi, az a pokolra fog jutni.


Minap (ismét) megnéztem a Prayers for Bobby c. filmet, és arra gondoltam, hazamegyek, leültetem, berakom neki ezt a filmet, majd (ha esetleg még nem esett volna le neki, hogy a filmben magamra próbálok utalni) elmondom neki, hogy meleg vagyok...


A másik variáció, hogy leültetem, és minden körítés nélkül csak kimondom.


Egyikőtök sem ismeri anyámat, ezért csak az általános véleményetekre lennék kíváncsi. Esetleg, hogy beleképzeljétek magatokat az ő helyzetébe, melyik lenne könnyebb, jobb...


Azt tudom, hogy szeretni fog ez után is, mivel nagyon jó a viszonyunk. Már korábban (ha poén szintjén is félvállról megemlítve) mondta, hogy ha meleg lenne valamelyik tesóm vagy én, úgy is szeretne.


Viszont azt is tudom, hogy lelkileg nem tudná annyira könnyen elviselni, összeroppanna. Nem is magam miatt aggódom, hanem miatta, ezért halogatom a Coming Out-ot. Remélem mindannyian kellő empátiával tudtok válaszolni a kérdésemre, nem mondom hogy homofóbok kíméljenek, ha van kedvük nyugodtan kommenteljenek ők is, ha jól esik...


Előre is köszönöm a válaszokat!



2015. aug. 6. 12:44
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
94%
Nagy levegő, szemébe mondod, kivárod a sokkhatás elmúltát, és ennyi.
2015. aug. 6. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
28%
Azt a falat kell lebontanod. Tudom, hogy nem könnyű, de ha zokogások közepette, akkor is el kell kezdeni legalább gyöngíteni, hogy ha nem is látjátok egymást, a hangok már átszűrödjenek rajta.
2015. aug. 6. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
95%

Kérdező,én ez év Januárjában mondtam el anyának,hogy meleg vagyok. Én leültettem,és elmondtam neki. Ennyi,az első napokban le volt döbbenve,de már hozzászokott,és együtt szoktuk a pasikat értékelni,ha olyan van amelyik mindkettőnknek tetszik. Mondjuk anya sem hisz Istenben,szóval nálunk ez nem volt mérvadó,hogy a Biblia mit mond erről. Az első kérdése az volt,hogy akkor tégedn is seggbeb**sznak ? XD persze nem ilyen bunkón kérdezte,hanem vicesebben.

De ha már ilyen utalásokat tett, hogy elfogadná,akkor nem hiszem,hogy gond lenne.. sőt szerintem is sejt valamit,ha kifejeztetten akkor mondta mikor ketten voltatok.

2015. aug. 6. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 R8 ***** válasza:
96%
Az én anyum is vallásos és én is az vagyok ,elmondtam neki és nagyon jól fogadta,sőt mondta azt is,h érezte ,már rég ,csak nem mert rákérdezni ! Az anyudnak,mond meg a Jó Isten ilyennek teremtett és Ő mindenkit szeret !
2015. aug. 6. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
0%
Nem ilyennek teremtett, ez egy lekűzdendő feladat. És a 13 éves kis buta buzát miért nem tiltjátok már? Ez egy 18 pluszos témakör.
2015. aug. 6. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
egy próbát megér, de ha szerinted rosszul fogadná, várj vele és próbáld akkor, ha már el tudod magadat tartani.
2015. aug. 6. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos válaszokat :) azonban sokan félreértettetek, pedig le is írtam... attól nem félek, hogy kidob. 1000%-ig biztos vagyok benne, hogy a viszonyunk nem fog romlani. Egyedül attól félek, hogy lelkileg összeomlik.
2015. aug. 6. 20:54
 18/21 anonim ***** válasza:
100%
Kérdezd meg anyukákat, akarja-e tudni! Nyilván ezt így nem tudod megkérdezni, de azt megkérdezheted, hogy mit választana. Mindenáron akarná tudni az igazságot, akkor is ha az nagyon szörnyű? Pl. Mint a mátrixban felvetett dolog. Ha ismeritek, akkor megkérdezheted tőle melyik kapszulát választaná a kéket vagy a pirosat, és a válaszától függően döntenéd el, hogy elmondanád-e.
2015. aug. 6. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%
Az anyák sokmindent kibírnak. Lehetséges a lelki összeomlás, de az is biztos, hogy Ő az igazságot akarja tudni, merta a fia vagy. Gyötrődni fog egy darabig, de azért vagy ott Te, hogy átsegítsd a nehéz időszakon. Ápold a lelkét, mint ahogy Ő ápolt, amikor beteg voltál.
2015. aug. 6. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
100%

a kérdésed és a hozzáfűzött irásodból számomra egy nagyon értelmes fiatalember vagy, és biztos vagyok benne hogy megtalálod a módját hogy elmondd az anyukádnak ki is vagy. sok erőt kivánok hozzá!!!

ha van kedved majd ird meg priviben mire jutottatok!

sok sikert!

2015. aug. 6. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!