Kezdőoldal » Szexualitás » Homoszexualitás » Elmondjam körítés nélkül,...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Elmondjam körítés nélkül, vagy vezessem fel neki?

Figyelt kérdés

Édesanyámnak szeretném elmondani,hogy meleg vagyok. 18 éves leszek, és úgy érzem, most már (így 4-5 év után) el kéne neki mondanom, lévén, hogy belépek a felnőttkorba. Nem tudom hol az összefüggés, de egy mérföldkő húzza maga után a másikat is. Szóval, édesanyám keresztény. Meg van róla győződve, hogy a homoszexualitás bűn/démon, és aki ezt a "mesterséget" űzi, az a pokolra fog jutni.


Minap (ismét) megnéztem a Prayers for Bobby c. filmet, és arra gondoltam, hazamegyek, leültetem, berakom neki ezt a filmet, majd (ha esetleg még nem esett volna le neki, hogy a filmben magamra próbálok utalni) elmondom neki, hogy meleg vagyok...


A másik variáció, hogy leültetem, és minden körítés nélkül csak kimondom.


Egyikőtök sem ismeri anyámat, ezért csak az általános véleményetekre lennék kíváncsi. Esetleg, hogy beleképzeljétek magatokat az ő helyzetébe, melyik lenne könnyebb, jobb...


Azt tudom, hogy szeretni fog ez után is, mivel nagyon jó a viszonyunk. Már korábban (ha poén szintjén is félvállról megemlítve) mondta, hogy ha meleg lenne valamelyik tesóm vagy én, úgy is szeretne.


Viszont azt is tudom, hogy lelkileg nem tudná annyira könnyen elviselni, összeroppanna. Nem is magam miatt aggódom, hanem miatta, ezért halogatom a Coming Out-ot. Remélem mindannyian kellő empátiával tudtok válaszolni a kérdésemre, nem mondom hogy homofóbok kíméljenek, ha van kedvük nyugodtan kommenteljenek ők is, ha jól esik...


Előre is köszönöm a válaszokat!



2015. aug. 6. 12:44
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
14%

Nem vagyok meleg viszont én sosem értettem ezt a melegeknél, miért kéne bármelyik rokonodnak is tudnia arról, hogy milyen a szexuális irányultságod ?


Miért kell ezt bárkinek is az orra alá dörgölni ? Most mondtad 18 leszel, pár év elköltözöl otthonról. Ha úgy gondolod, hogy rosszul esne neki akkor szerintem teljes mértékben fölösleges dolog ez.

2015. aug. 6. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
96%

Azt gondolom, hogy az a kijelentése, hogy "ha meleg lenne valamelyik tesóm vagy én, úgy is szeretne", ez célzás lehetett arra, hogy sejt valamit. Az anyák sokmindent megéreznek, sejtenek.

Azt gondolom, hogy nem kell kertelned. Ülj le vele, és mondd el. De, ha neked jobb úgy, bátorságot merítesz abból/akkor, amikor a filmet nézitek, akkor azt csináld. Sok szerencsét. Drukkolok neked!

2015. aug. 6. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
75%

Ohh jaj imádom ezeket a kérdéseket. Lelkem ha van kedved írni akkor beszélgethetünk szeretek homikkal beszélni.


A kérdésre válaszolva anyukádat ha összetörné ne akarj neki fájdalmat okozni. És ha ennyire hivö akkor inkább jobb lenne ha nem mondanád el. Mielött még ördög üzést fog rendezni. Szerintem amig ök tartanak el nem kellene elmondani. Ne higy végén kitagadjanak. Szerintem várj nég vele ha lesz komoly kapcsolatod akkor mond el.


De mein Liebchen ha mindenkép el akarod mondani akkor inkább egyenesen a szemébe. És hátha értékeli az egyenes beszédet. Szoval ne utalgasunk ecseteljük hanem fogjuk és mondjuk el. Igy id ugy is megtudja. Legjobb ut az egyenes.


Ha szeretnél még beszélgetni irj rám. Csók a császárnő

2015. aug. 6. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
16%

akkor én a szokásossal kezdeném...én a melegségre betegségként tekintek...ezt előjáróban mindig közlöm ha meleg kérdésről van szó aztán eldöntöd érdekel e a véleményem vagy sem...


Figyelj 4-5 éve húzod ezt a dolgot, nem hiszem, hogy neked jó érzés titkolózni, főleg egy ilyen dolgot cipelni...

Szerintem ezt komoly beszélgetés keretében mond el neki, mert nehogy azt higgye, hogy csak viccelsz...

És adj időt neki, hogy elfogadja a dolgot.


22F

2015. aug. 6. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
3%
Sajnos betegség is, csak a homik erőltetik hogy nem az. És ez az életforma Istennek nem tetsző dolog, úgyhogy jóra ne számíts.
2015. aug. 6. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
2#! Az a baj, hogy volt amikor azt gondoltam, hogy sejti, de a barátaim és én is meg vagyunk róla győződve hogy nem sejt semmit. És ennek egyébként nem örülök, mert könnyebb lenne úgy elmondani, hogy a végén annyit mond: "Fiam, én ezt már tudtam, csak vártam, mikor mondod el"
2015. aug. 6. 13:15
 7/21 A kérdező kommentje:

Egyébként, nem tudom miért kéne tudnia. Egyrészt, mert így nem ismer igazán. Sokaktól kaptam már meg, hogy joga van tudni. Viszont pl. a tesóim azt mondják, hogy ez egy önzőség, amivel a saját vállamról akarom áthelyezni a terhet az ő vállára. A barátaimnak ezt elmondtam, azt mondják a tesóim hülyék. Szóval nagyon kétes véleményeket kapok efelől.


Szeretem őt, de van egy fal kettőnk között, ami emiatt van, és pont ez miatt nem tudok vele teljesen őszinte lenni. Úgy érzem, mintha egy szobában lennénk, de közben fényévekre van tőlem.

2015. aug. 6. 13:18
 8/21 anonim ***** válasza:
97%

Hát, nehéz kérdés. Egyrészt azt mondod, hogy szerinte bűn a homoszexualitás, másrészt viszont már hangsúlyozta, hogy úgy is szeretne, és jó a viszonyotok is, ergo annyira nem is "merev", szűklátókörű keresztény.

Ha coming out-olsz, akkor szerintem mindenképp egyenesen. Ha nem bírja annyira a melegeket, lehet, hogy kínos vagy kényszerszerű lenne neki.

Viszont ha neked jobban esne, mondd el neki, így tényleg mindig ott van köztetek a titok. Lehet, hogy már tényleg sejtette. Előbb-utóbb, ha pl. bemutatod neki a párodat, úgyis meg fogj tudni.

Szerintem amúgy, ahogy így bemutattad, jól fogja viselni és nem lesz olyan, hogy kitagadna. A tesóidnak meg inkább támogatniuk kellene ebben.

2015. aug. 6. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
94%
mármint a film nézése lenne neki kínos
2015. aug. 6. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
95%
A film valoszinuleg tul hosszu lenne, csak bestresszelnel alatta. Egyszerubb ha gyorsan lerantod a raktapaszt, es meglatod mi lesz a reakcio. Mi nem tudjuk, mire, hogyan reagalna. Szerintem neked is egyszerubb lenne ha gyorsan vegzel vele. 13/f/m
2015. aug. 6. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!