Kezdőoldal » Szexualitás » Homoszexualitás » Valaki elmagyarázná miért...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Valaki elmagyarázná miért kell valakinek büszkének lennie csak azért mert meleg?

Figyelt kérdés
2015. jún. 27. 21:43
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
100%

""Azért mert eddig betegségként kezelték a dolgot, és nem fogadták el a melegeket."


és ez mennyiben a te érdemed?"


A stigmatizálás a patriarchális társadalom sara, és nehogy azt hidd, mert csak az orvosi szakkönyvből kikerült, egyből semmisség lett az a több száz évnyi mocsok. Azért lett a társadalom elfogadóbb, mert a melegaktivisták kiálltak, vállalták, és szembeszálltak az előítéletekkel.

De az előítéletek a mai napig jelen vannak, és ezt aki meleg, napi szinten a saját bőrén tapasztalja.


És akkor visszakérdeznék, te mivel járulsz hozzá, hogy ezek az emberek ne haljanak meg 25 éves koruk előtt a családjuk, munkáltatójuk, vagy különböző erőszakos bűncselekmények által?

És egyébként is, heteróként neked mennyi rálátásod van erre az egész dologra? Ja, hogy gyakrolatilag semmi, de azért osztod az észt? Érdekes.

2015. jún. 28. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
100%

" Szerintem rossz átvett szó a büszkeség, valami öntudat, vagy ilyesmi lenne a helyes. "


Ez benne van a büszkeség szóban. Ahhoz, hogy valamire büszke legyél, annak tudatosulni kell. A "büszkeség" szó ettől egy lépéssel előrébb van. Nem csak tudom hogy ilyen vagyok, de ezt pozitív dologként élem meg, ez valami olyan dolog, amitől jobb az élet.

Büszkének lenni lehet olyan dologra is, amit nem te értél el, vagy egy részben tőled független csoport ért el. Pl. lehetsz büszke a gyereked eredményire, arra hogy magyar vagy, hogy zsidó vagy, hogy szép a hajad, hogy jól teljesít a céged, hogy a kutyád megnyerte az agility versenyt.


Eleinte én sem értettem miért jó ez a szó, de aztán kicsit belegondoltam, és most már logikus.

2015. jún. 28. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
81%

Maradjunk annyiban hogy a pride is a méltóságról szól nem a büszkeségről.

És igen, nem kell rá büszkének lenni. De szégyellni sem. Ez olyan mint a balkezesseg

2015. jún. 28. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
0%
18-20 évesből hogy lesz gyerekprostituált?
2015. jún. 28. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
58%

#22 pontosan leírtad miért gondolom, hogy a büszkeség rossz szó, és miért használnám helyette az öntudat szót. Igen, színonímák, de ahogy te is írtad: a büszkeségnek többlet jelentése van.

Indokolatlannak érzem a provokációdat.

#20 voltam

2015. jún. 28. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
100%

Nem arra kell büszkének lenni, hogy meleg, hanem hogy elfogadja és felvállalja magát.

Őket is megilleti a saját boldogságuk. Ha ez téged irritál, akkor foglalkozz mással.

2015. jún. 28. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!