Kezdőoldal » Szexualitás » Homoszexualitás » Valaki elmagyarázná miért...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Valaki elmagyarázná miért kell valakinek büszkének lennie csak azért mert meleg?

Figyelt kérdés
2015. jún. 27. 21:43
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
55%

szerintem is baromság...most én miért legyek büszke arra hogy biszex vagyok? egy heterónak sincs oka.. egy melegnek sem és nekem sem...

ilyenek vagyunk aztkész... aki nem fogadja el magát, cseszheti... aki meg igen, az elfogadta magát azt élje az életét aztcső.. mit kell ezen vonulgatni én se értem, felőlem 100%-ig rendben van, ha valaki a saját neméhez vonzódik..az ő dolga aztkész

2015. jún. 27. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
53%
Honnan tudjam, én nem vagyok rá büszke. Büszkének lenni teljesítményre lehet, ez viszont csak adottság.
2015. jún. 27. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
100%
Azért mert eddig betegségként kezelték a dolgot, és nem fogadták el a melegeket.
2015. jún. 27. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
24%
#13 ennek se nagyon van értelme... most akkor ez olyan hogy a zsidók azért legyen büszkék mert már nem irtják őket?
2015. jún. 27. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
79%

A felvonulás nem csak arról szól,hogy na felvonulunk.. hanem ez egy tökjó buli,ahol mindenki együtt bulizhat,szexuális irányultságtól függetlenül. Egy rakatnyi kisgyerekes család is kijön ilyenkor,és el lehet velük is beszélgetni,stb....

Ez a toleranciáról szól,ami kis hazánkban nincsen 10-ből 6 embernél!

2015. jún. 27. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 A kérdező kommentje:

"Azért mert eddig betegségként kezelték a dolgot, és nem fogadták el a melegeket."


és ez mennyiben a te érdemed?

2015. jún. 27. 22:08
 17/26 anonim ***** válasza:
2015. jún. 27. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 DreamWeaver ***** válasza:
100%

A történelem során évszázadokon keresztül nyomorítottak, szegregáltak, kínoztak, gyilkoltak embereket pusztán azért, mert homoszexuálisok. Ugyanez más emberekkel nem történt meg azért, mert ők heteroszexuálisok.


Az ember egyébként általában arra szokott büszkének lenni, amit elért. A homoszexualitás ezzel szemben nem érdemi tény, hanem az emberrel veleszületett nemi hajlam, egy állapot. Pontosan úgy, mint a heteroszexualitás. A büszkeség szó itt nem úgy értendő, mint a hétköznapi szóhasználatban. Aki büszke arra, hogy meleg, az elfogadta önmagát, és vállalja azt, hogy ő meleg. És felvonul. A heterókat soha nem érte kirekesztés nemi hajlamuk miatt, ezért nekik nincsen szükségük rá, hogy felvonuljanak. A felvonulás célja, hogy felhívják a világ figyelmét arra, hogy ők (vagy Ti) is ugyanolyan értékű, érző-lélegző lények vagytok, mint a heteroszexuális emberek. Erre sajnos a 21.században még szükség van. Majd ha már nem lesz rá szükség, akkor felvonulás sem lesz. Ha pedig Benned melegként ez a jelenség zavart kelt, szimplán maradj ki belőle.

2015. jún. 28. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
100%

Melegként felnőni egy guilt trip.


Elmondod valakinek, és jön a "jajjistenem mit rontottam el?"

"beteg vagy" "ez nem normális" "undorító" stb. komment.


Belegondoltál, hogy milyen kétszínű dolog azt mondani "legyél meleg csak ne látsszon"?! Ezzel próbálsz úgy tenni, mintha nem lenne bajod a melegséggel, és így hátradőlhetsz, hogy lám, te felvilágosult ember vagy, és belül békésen fujjoghatsz tovább. De abba belegondoltál, hogy ez milyen a másik oldalról?


Ha a négy fal között tartom a dolgot, az negatív hatással van a párkapcsolatomra, mert hát senki sem szereti ha letagadják, ha soha nem mennek a párjukkal randizni, ha vigyázniuk kell minden mozdulatukra.


Arról nem is beszélve, hogy mi van, ha mondjuk a párom kórházba kerül, szerinted beengednek mint családtagot? Van egy csomó családi adókedvezmény, tehát effektíve heteróként olcsóbb az élet.


Az öngyilkossági ráta az LMBTQ fiatalok közt nagyon durván magas. Ezen kívül egy csomóan lesznek hajléktalanok 18-20 évesen, vagy akár még korábban, mert a szüleik kitagadják őket. Belegondoltál, hogy a mai világban így hogy lehet önálló életet kezdeni? Ezekből az emberekből nagyon gyakran lesz gyerek prostituált-kényszerből, mert semmi másra esély sincs.


Ezen kívül ne is beszéljünk a rendőri brutalitásról, hogy adott esetben hogy kezelik az embert ha "olyannak" néz ki.


A melegfelvonulás egy forradalom emlékünnepe, azé, amikor a Stonewall nevű klubnál az embereknek elege lett a letartóztatásokból, begyógyszerezésekből, ilyen-olyan okkal bebörtönzésekből. Ezt a forradalmat nagyrészt a transzneműek és a drag queenek vezették, hiszen ők voltak a leginkább kitéve ezeknek az attrocitásoknak, nekik volt a legnehezebb észrevétlennek lenni.

Azt kérni, hogy egy forradalom emlékünnepén a forradalom szimbóluma na legyen olyannyira jelen, egyszerűen felháborító. Ahogy március tizenötödikén sem tiltod be Petőfit vagy a kokárdát, az is nonszensz, hogy egy melegfelvonuláson ne legyenek travik.


NEM A MELEGSÉG TÉNYÉRE BÜSZKE VALAKI, HANEM ARRA, HOGY A TÁRSADALMI VISZONYOK ELLENÉRE IS ÉLETBEN VAN, ÉS EMELT FŐVEL TŰRI AZT A SOK MOCSKOT AMIT A KÖRNYEZETE SZÓR RÁ.

2015. jún. 28. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem rossz átvett szó a büszkeség, valami öntudat, vagy ilyesmi lenne a helyes.

Én nem arra vagyok büszke, hogy meleg vagyok, hanem arra, hogy ember, aki igyekszik tenni a jobb világért (igen, egy befogadóbb világért). És a Pride nem azért van, hogy a másság érdem legyen, hanem azért, hogy megmutassuk, ezzel lehet boldogan (büszkén) élni! :)

2015. jún. 28. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!