Kezdőoldal » Szexualitás » Homoszexualitás » Miért van az, hogy már-már...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért van az, hogy már-már ránk akarják erőltetni a melegséget, és annak elfogadását?

Figyelt kérdés

Lassan az lesz a ciki,és a különc,aki nem fogadja el a melegeket!


http://www.gyakorikerdesek.hu/szerelem-szex__szexualitas__45..



2013. júl. 6. 14:35
1 2 3 4 5 6
 51/57 A kérdező kommentje:
...
2013. júl. 8. 15:03
 52/57 anonim ***** válasza:
78%
Most már komolyan állíts magadon! Olyan szinten égeted magad, hogy már én szégyellem magam helyetted...
2013. júl. 8. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/57 A kérdező kommentje:

én szégyellem magam helyetted...


jól teszed!!!

2013. júl. 8. 17:11
 54/57 anonim ***** válasza:
83%

Eleve nem értem a kérdést. Mi az, hogy erőltetik? Kik? Mi célból? Kikre erőltetik?

Meleg vagyok és sose hallottam ilyen helyzetről meg esetekről.

2013. júl. 20. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/57 anonim ***** válasza:
100%

Először is:

Az embernek NINCS BELESZÓLÁSA a saját szexuális irányultságába. Aki meleg, vagy bi, annak "ezt dobta a gép". (Mindegy mi az oka.)


Annyit tudunk, hogy az emberek kb. 4-6%-a nem tisztán heteroszexuális, vagyis nagyjából egy iskolai osztályra jut egy-két nem-heteró ember (meleg, vagy biszex, ),

és ez talán 100ezer éve is így volt, legalábbis ez a kutatók alapfeltételezése (hiszen csomó más állatfajnál is megfigyelték a homoszexualitást).


Igen, európában az a norma, hogy sokszínű a társadalom, elfogadjuk, hogy nem mindenki olya mint mi magunk. Van aki a göndör hajúakat szereti, van aki a saját neműeket. Miután ez egy nem is olyan kicsi kisebbség érdemes foglalkozni vele, elfogadni, hogy létezik.


Miért jó dolog, hogy nem cikizheted, terrorizálhatod a munkatársadat azért mert pl. meleg és ő sem téged azért mert cigány vagy más vallású vagy? Ez egy élhetőbb társadalmat eredményez, amiben könnyebb boldognak lenni (ami persze a termelékenységet, vagyis a jólétet is növeli)

Nem mindegy az, hogy az ember félelemben tölti a hétköznapjait, hogy "nehogymeglássák, hogy a párom az aki értem jött" , stb.


És igen, a fenti számokból következik, ha 100-nál több ismerősöd van, ami egy nagyvárosban szokásos, szinte kizárt, hogy ne lenne néhány meleg közöttük, csak ugye ha a homofób hozzáállásodat mutadod, ezt nem nagyon tudod meg. Ha nagy a családod, tisztán statisztikailag az sem éppen kizárt, hogy a rokonságodban is van pár meleg.


Persze ez az egész csak akkor játszik, ha egyáltalán van benned empátia a többi ember iránt, egyeseket nem érdekel senki csak maguk, legalábbis ezt mondják nyilvánosan. (aztán ha egy haverjuk/rokonuk öngyilkos lesz, mert meleg volt, akkor néznek, már ha megtudják)


Némi irodalom:

[link]

2015. okt. 9. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/57 anonim ***** válasza:
64%

A kérdező valószínűleg (teljesen jogosan) az ellen szól, hogy léteznek olyan emberek, akik magát a világot akarják átrendezni a saját maguk kedvére. Volt tapasztalatom ilyen emberről, félelmetes.


De a legfontosabb: tele van a világ éhezőkkel, nyomorultakkal, akik nem ugrálnak, hogy segítsenek rajtuk, milyen rossz nekik. Mindig azok ugrálnak, akik jobb helyzetben vannak. Pl. a melegek egy része. Aki jogokat követel úgy, hogy nála sokkal rosszabb helyzetben vannak mások, az ássa el magát. Nekem is vannak komoly problémáim, mégsem ugrálok, pedig teljesen jogosan megtehetném.


De mindegy, akinek kéne, az pont úgyse fogja megérteni ezeket.

2015. okt. 9. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/57 anonim ***** válasza:

Még annyit, nekem nincs velük bajom. Csak tartsák meg magunknak a magánéleti dolgaikat, mert nem érdekel. Én sem fogok vadidegeneknek a magánéleti dolgaimról, nehézségeimről beszélni.


Rengeteg ember volt már a Földön, akik pár nélkül élték le életüket. Nekik ezerszer rosszabb. Ha valaki meleg és titkolni kénytelen a párkapcsolatát, még mindig ezerszer jobb helyzetben van. Mert van mellette valaki. A boldogság nem azon fog múlni, hogy mennyire vívják kik ők a társadalom elfogadását, elismerését. A boldogság belülről jön, azt kéne nekik is megtalálniuk.

2015. okt. 9. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!