Kezdőoldal » Szexualitás » Homoszexualitás » Pszichésen megterhelő, ha...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Pszichésen megterhelő, ha valaki titkolja a homoszexualitást?

Figyelt kérdés

Homofób szülővel élek együtt, költözni nem tudok, így mindent rejtegetni kell előle. Telefont állandóan némítani a Grindr miatt, találkozni csak akkor tudok bárkivel, ha nincs otthon, időnként mutatok neki nőket, mintha azt keresnék stb.


Már két éve nem vagyok jól: gyomorfájás, hányinger, éjszakai felébredés rosszullétre. Voltam többféle orvosnál vizsgálaton, mind azt mondták, hogy fizikailag egészséges vagyok. Ezeket a tüneteket okozhatja a titkolózás miatti stressz?



jún. 21. 00:10
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%

Igen, lehet pszichésen megterhelő, ha valaki titkolja a homoszexualitását. Persze a pszichológiában mindig ott vannak az egyéni különbségek, vagyis nem ugyanúgy érintenek mindenkit a különböző dolgok, és nem ugyanazt váltják ki mindenkiből, számos tényező modulálja ezt, mindenesetre kétségtelen: lehet pszichésen megterhelő.

Az állandó titkolózás és az önazonosság elfojtása (még ha csak bizonyos [többé-kevésbé fontosnak tartott] személyek előtt is), azaz a belső valóságunk és a külvilág felé mutatott kép közötti ellentmondás folyamatos belső feszültséghez és stresszhez vezethet, mivel így folyamatosan küzdünk azzal, hogy összehangoljuk belső érzéseinket és a külvilág elvárásait (ami persze egy szintig természetes is lehet, de a folyamatos titkolózással az előbbit igyekszünk teljesen elrejteni, utóbbinak pedig túlzottan megfelelni). Ez szociális izolációhoz is vezethet, ami meg a magányosság érzését is erősítheti, mindez pedig depressziót és szorongást eredményezhet.

Az állandó félelem a lelepleződéstől, ill. az attól való félelem, hogy mások elutasíthatnak vagy megbélyegzhetnek, pláne magas szintű szorongást okozhat. Ez az állandó szorongás könnyen kimerítheti az erőforrásainkat, és megnehezítheti a mindennapi életvitelt.

A folyamatos stressz és szorongás pedig bizonyítottan vezethet fizikai tünetekhez is, mint például álmatlanság, fejfájás, gyomorproblémák és egyéb stressz okozta betegségek. Az érzelmi kimerültség és a krónikus stressz pedig hosszú távon komolyabb mentális zavarokhoz (pl. klinikai depresszió) vezethet.

Remélem, azért van olyan, akivel tudsz beszélni a megéléseidről.

jún. 22. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
Azt semmiképpen nem javaslom, hogy -erősítendő a heteró álcádat- a melegekről elítélően beszélj. Ha majd egyszer szeretnéd, hogy elfogadják a szüleid, hogy meleg vagy, ekkor hátrányból indulsz. Én talán(!) a biszex irányból fogadtatnám el velük majd valamikor, hogy meleg vagy. Én leéltem az életem úgy, hogy a szüleim -akik már nem élnek- sosem tudták meg, hogy meleg vagyok. (Szerencsés vagyok, hogy ez sem nekem, sem nekik nem jelentett megterhelő életet. Persze egy ideig anyukám próbált megnősíteni, de ezt mindig határozottan elutasítottam, hogy ez az én dolgom.) Sosem beszéltünk erről, nem tudom, sejtettek-e valamit, de mindenesetre ezt nem erőltették, rám bízták. De ez az én esetem, minden eset más és más.
jún. 25. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!