Kezdőoldal » Szexualitás » Homoszexualitás » Milyen egy ideális femboy?

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Milyen egy ideális femboy?

Figyelt kérdés
Látom hogy vannak aktívak akik azt keresnek és arra vagyok kíváncsi hogy nekik mi az esetük külső-belső téren.
2023. nov. 14. 11:35
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

#10 Persze, ahogy hivatalos leírásuk sincs. Sőt, az egyes kifejezések jelentése is változott az évek során, a transzvesztita kifejezés pl. folyamatosan alakul át az évek során, az adott társadalmi elvárásoknak és előítéleteknek megfelelően.

Én a femboy alatt egy nőies srácot értek. A crossdresseren egy átlagos srácot (vagy lányt, ez fontos) aki a másik nem ruháit hordja, míg transzvesztita alatt olyan fiút (azt hiszem van külön kifejezés a női formájára) aki nőnek öltözik, transznemű alatt pedig olyan egyént, aki a másik nemnek megfelelően él. Nyilván vannak egyéb kifejezések is, a catboyt pl. itt a gyakorin olvastam először és utoljára, fingom sincs mit jelent és hova sorolható, de én a queer-ekkel sem tudok mit kezdeni.

Ha a saját véleményemre vagy kíváncsi:

Femboy egy nőies srác. NEM kell hogy női ruhát hordjon, vagy sminkeljen, egy átlagos fiú is lehet femboy, ha kissé nőies a viselkedése, a mozgása, amolyan cuki arca van, esetleg valamilyen feminin ruhát visel, ami nem feltétlenül női ruha, de mondjuk egy rózsaszín feszülős férfi póló már ez a kategória, ahogy a most divatos feszülős nadrágok is. Szóval tényleg amit a név sugall, egy nőies (fem) fiú (boy).

A crossdresser olyan fiú vagy lány, aki alkalmanként felveszi a másik nem ruháit, esetleg "beöltözik" a másik nemnek. Sokan beöltözést mondanak, én crosdressernek vallom magam, és a beöltözés szerintem egy rossz kifejezés. Mégpedig azért, mert fiúként szívesen hordok női ruhákat, de soha nem sminkelnék és nem hordanék magassarkút sem. Tehát amikor pl. egy farsangra "beöltözöl" űrhajósnak, az egy teljes szettet jelent, míg a crossdresser szerintem ennél egy alacsonyabb szintű dolog. Nő is lehet crossdresser, aki férfi ruhákat hord. Szerintem már az a nő is tekinthető crossdressernek aki szeret férfi ingeket, felsőket hordani, szóval ez nem egy ilyen bonyolult gender-orientációs hókuszpókusz mint egyesek gondolják. És éppen ezért nem szeretem a beöltözik kifejezést sem, mert az egy sokkal részletesebb, teljesebb dolgot sugall.

Aki tényleg beöltözik, na az a transzvesztita, vagy travi. Ő valóban beöltözik, nem csak ruhákat vesz fel, hanem sminkel, körmöt fest, megcsinálja ahaját, átváltozik arra az időre nővé. Talán így érzékelhető a különbség egy travi és egy cd között.

A transznemű, vagy transz pedig aki nem alkalmanként öltözik be, hanem életvitelszerűen a másik nemként éli az életét.

Igyekeztem sorban írni, tehát röviden egy femboy fiú marad, csak nőies, egy cd már felveszi a másik nem ruháit, de még nem "szellemül át", egy travi már konkrétan beöltözik a másik nemnek, ő az aki igyekszik megtévesztésig nőies lenni, míg a transz már így is éli az életét. Szóba hoztam korábban a trap kifejezést, ők kb a femboy és a travi keveréke. Nyilván ez a saját szubjektív véleményem és korábban sosem próbáltam ilyen szinten kategorizálni ezeket a fogalmakat, de egy trap nyilván nem travi, mert nem viszi olyan szintre a beöltözést, átszellemülést, ő gyakorlatilag femboy lenne, de annyira el tudják rejteni a fiús vonásaikat, hogy gyakran nem mondod meg róluk hogy fiúk. Ez nyilván nem is egy lineáris dolog, szóval laikusnak ez a rövid levezetés kissé kacifántosnak tűnhet, de azért remélem nagyjából érthető hogy én kit-mit hol helyezek el.

Engem cd-ként sokszor zavar hogy az emberek 80%-a azt hiszi hogy miniszoknyában és sminkben járok dolgozni, mert hát én "beöltözök", ezért egyből elítélnek, pedig a valóság ennél sokkalta egyszerűbb és visszafogottabb.

Szóval igyekszek más téren is helyretenni a fogalmakat, mert aztán a vége az lesz hogy mindenki hív mindenkit mindenhogyan, és egyiknek sem lesz semmi értelme. Bár az sem ártana ha lassan állandósulnának a fogalmak nemzetközi szinten is, mert egyelőre ennek sem látszik semmi jele, és még az érintett közösségek is máshogy hivatkoznak magukra. Gondolok itt pl. a "sissy" kifejezésre és hasonló bolondságokra.

márc. 3. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
83%

#11 köszi a választ. :) A cicafiú kifejezés egyébént tök aranyos, szerintem. :) Lehetne mondani egyes nőkre pl azt, ennyi erővel, hogy tigrislány. Vagy ha egy fiú átműtteti magát, akkor már nem is cicafiú, hanem cicifiú. Szóval lehet alkotni megannyi új fogalmat. :) Pl a cicafiú pénisze lehetne cickafark, mint a gyógynövény neve. A cicafiú meg cickafarkfű.

Vagy a tigrislány, mondjuk tiger girl, azaz thai girl-girl. Úgyis annyi sok thai femboy létezik, így lehetnének például thai girlboy-ok mellett thai girl-girl-ök is, azaz tiger girl-ök.

márc. 5. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%
Alacsony, vékony, lágy hang, lányos jellem, feminin gesztusok
máj. 20. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%
Lábra és fenékre kell edzeni, vegyél fel mini szoknyát, meg magas zoknit.
jún. 29. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!