Kezdőoldal » Szexualitás » Homoszexualitás » Az LMBTQ közösség kiáll...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Az LMBTQ közösség kiáll Rowling mellett, vagy sem?

Figyelt kérdés

Rowling sokat tett értük azzal, hogy Dumbledore professzort melegnek írta meg, és ezzel a homoszexualitást lényegében kedvezőbb színben mutatta be.


Rowlingot "transzfóbiával" vádolják:


"A cérna akkor szakadhatott el sokaknál, amikor 2020-ban a Twitteren tett közzé egy bejegyzést, melyben úgy fogalmazott, aki menstruál, az nő. Itt vádolták először nyílt transzfóbiával az írónőt, az indulatok pedig azóta sem csitulnak körülötte."


Forrás itt: [link]


Először is, én magam bár LMBTQ barátnak tartom, heteroszexuális ember vagyok, ami azt jelenti, hogy fontos nekem, hogy a partnerem nő legyen. Semmi bajom nincs azzal, ha egy pasi magából nőt csinál, igyekszem úgy is bánni vele, mint egy nővel. De azért van egy határ. Engem egy transznemű nő nem tud szexuálisan megmozgatni. Számomra az a nő, aki XX kromoszómával rendelkezik.


Rowling lényegében ezt a gondolatot foglalta keretbe azzal, hogy az a nő, aki menstruál. Még a gondolatot is abszurdnak tartom, hogy a transznemű nők azt akarják elérni, hogy őket 100%-os nőnek tekintsék. Ebben az esetben ugyanis el kellene mosni a különbséget a született, biológiai nők, és az átoperált nők között.


Ha az LMBTQ egy értelmes közösség, akkor talán elismeri, hogy van különbség. Én heteró pasiként elfogadom a transznemű nőket, mint embertársaimat, de szexelni nem akarok velük.


Akkor mi baj van azzal, amit Rowling mondott? Miért hallgat az LMBTQ, miért nem áll ki Rowling mellett?


Slusszpoén:


Meleg ismerősöm szerint a transznemű nők férfiak, csak be vannak öltözve nőnek. Mondja ezt ő, akiben szintén meg ehhez hasonló hajlam, csak végül inkább elnyomta, és ferifias meleg lett.


Akkor ő is transzfób!?


2022. febr. 3. 21:33
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
85%
18-as "A feketék a legnagyobb rasszisták a világon" Hát érdekes módon nem a feketék irtották ki vagy tartották rabszolgaként a fél világot a gyarmatosítások idején, nem a feketék ültettek fehér embereket a busz hátsó részébe, Dél-Afrikában, USÁban stb, nem a feketék alapították a KKK-t és még a végtelenségig sorolhatnám :D
2022. febr. 5. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:
92%

Rowling itt szimplán baromságot mondott. Egyrészt ez ha a transz oldalról nézzük, akkor valóban inkább a női testbe született férfivá operált embereknek sértő, nem a fordított esetnek.

Másrészt nekem pl pcos-es nőként is sértő. Évek óta nem menstruálok. Nem menstruál a hormonbeteg nő, nem menstruál a 80 éves nagyanyád, nem menstruál a terhes nő, nem menstruál az anorexiás nő. Ebből a szempontból nagyon nem mindegy, hogy "Aki menstruál, az nő" vagy "Aki nő, az menstruál".

Amúgy leszarom, biszex nő vagyok, Rowlingot egyéb munkásságáért nagyon tisztelem, csak nem értem minek kell hülyeségeket írogatni, amik akkor sem igazak, ha nem vesszük figyelembe az LMBTQ emberek szempontjait.

2022. febr. 6. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!