Kezdőoldal » Szexualitás » Homoszexualitás » Az LMBTQ közösség kiáll...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Az LMBTQ közösség kiáll Rowling mellett, vagy sem?

Figyelt kérdés

Rowling sokat tett értük azzal, hogy Dumbledore professzort melegnek írta meg, és ezzel a homoszexualitást lényegében kedvezőbb színben mutatta be.


Rowlingot "transzfóbiával" vádolják:


"A cérna akkor szakadhatott el sokaknál, amikor 2020-ban a Twitteren tett közzé egy bejegyzést, melyben úgy fogalmazott, aki menstruál, az nő. Itt vádolták először nyílt transzfóbiával az írónőt, az indulatok pedig azóta sem csitulnak körülötte."


Forrás itt: [link]


Először is, én magam bár LMBTQ barátnak tartom, heteroszexuális ember vagyok, ami azt jelenti, hogy fontos nekem, hogy a partnerem nő legyen. Semmi bajom nincs azzal, ha egy pasi magából nőt csinál, igyekszem úgy is bánni vele, mint egy nővel. De azért van egy határ. Engem egy transznemű nő nem tud szexuálisan megmozgatni. Számomra az a nő, aki XX kromoszómával rendelkezik.


Rowling lényegében ezt a gondolatot foglalta keretbe azzal, hogy az a nő, aki menstruál. Még a gondolatot is abszurdnak tartom, hogy a transznemű nők azt akarják elérni, hogy őket 100%-os nőnek tekintsék. Ebben az esetben ugyanis el kellene mosni a különbséget a született, biológiai nők, és az átoperált nők között.


Ha az LMBTQ egy értelmes közösség, akkor talán elismeri, hogy van különbség. Én heteró pasiként elfogadom a transznemű nőket, mint embertársaimat, de szexelni nem akarok velük.


Akkor mi baj van azzal, amit Rowling mondott? Miért hallgat az LMBTQ, miért nem áll ki Rowling mellett?


Slusszpoén:


Meleg ismerősöm szerint a transznemű nők férfiak, csak be vannak öltözve nőnek. Mondja ezt ő, akiben szintén meg ehhez hasonló hajlam, csak végül inkább elnyomta, és ferifias meleg lett.


Akkor ő is transzfób!?


2022. febr. 3. 21:33
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
32%

Ha Kovács Pista Napóleonnak képzeli magát, diliházba zárják. Ha egy férfi nőnek hiszi magát, átoperálják. Pedig ugyanott lenne a helye, mint "Napóleonnak".

Három mondattal többet foglalkoztam ezzel a témával, mint amennyit megérdemelt volna.

2022. febr. 3. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
87%
#11 Téged miért zavar, ha valaki csináltat valamit a testével és neki attól jobb lesz, elmúlik a szorongása? :)
2022. febr. 4. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
14%

ma 00:58


Az lmbtq lovagokat miért zavarja az hogy senkit sem érdekel hogy mit csinálnak addig amíg 4 fal között csinálják? Miért akarnak feltünni? Miért cél az hogy mindenki lássa őket?

2022. febr. 4. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%

Egy része kiáll, egy része nem. Leghangosabban a leszbikusok támogatják, és a transzok szidják.

A "közösség" szót nyilván nem úgy kell érteni hogy mindenki egy nevezőn van mindenben.

2022. febr. 4. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
91%

A 8-as megelőzött, hasonlót akartam írni én is. :) Mit jelent az, hogy LMBTQ KÖZÖSSÉG? És most itt a 'KÖZÖSSÉG' szón van a hangsúly. Attól, hogy valaki "egy közösségbe", ugyanabba a közösségbe tartozik, még nem feltétlenül kell, hogy mindenről ugyanúgy gondolkodjanak a tagjaik. Az LMBTQ+ közösség egy szexuális orientációs alapon létrejövő közösség. Ettől függetlenül minden másban mást gondolunk a világról. Ennyi erővel akkor egy másik szexuális orientációs alapon működő közösségtől, a Há-E-Té-E-Er-Ó közösségtől is meg lehetne kérdezni, hogy pl. mit gondol a Há-E-Té-E-Er-Ó közösség (így, egységesen, maga A közösség) mondjuk a Borkai jachtos videójáról. Kiállnak a heteró közösség tagjai Borkai mellett? Nyilván, mindenki másként vélekedik erről még a heteró közösségen belül is. Van aki kiáll, más ellenzi, egy csomóan meg nem is foglalkoznak vele. Na, ugyanígy van az LMBTQ+ közösséggel, meg a Rowlinggal is. Nincs egységes álláspont, amit a "központból" leküldenek, hogy "Na, akkor mindenkinek ezt kell gondolnia, ezt kell mondania vagy ezt kell éreznie az adott üggyel kapcsolatban!", hanem mindenki azt gondol róla, amit akar.

Minden közösség csupán egyetlenegy közös tulajdonság alapján szerveződik és jön létre. De az ember nem csak 1 tulajdonságból áll, hanem millióból. Így valószínűleg a legtöbb dologról mindenki mást fog gondolni még az adott közösségen belül is. Ha te pl. a heteró közösséghez tartozol, akkor az csak egyet jelent: Magyarországon ahhoz a 9.000.000 - 9.200.000 emberhez tartozol, akik szerint ellenkező nemű személyekkel szeretkezni jó dolog. Lehet, hogy minden másban mást fogsz gondolni a világról, mint a heteró közösség más tagjai. Vagy ha én mondjuk szeretek túrázni, akkor a túrázó közösségben csak abban az egy dologban fogunk biztosan egyetérteni a csapattársaimmal, hogy túrázni jó. És más kérdésekben meg lehet, hogy teljesen mást gondolunk a világról. Az LMBTQ közösség (már ha egyáltalán van ilyen) nem világnézeti kérdésekben fog közös álláspontot foglalni vagy nem azzal kapcsolatban, hogy Rowling hogyan gondolkodik rólunk vagy a transzszexualitásról, hanem abban, hogy nem vagyunk heterók. Ez az, ami bennünket összeköt. Az, hogy nem tartozunk a többségi, heteroszexuális társadalomhoz. Az, hogy ki miről hogyan vélekedik, már egyéni értékítélet kérdése. Éppúgy, ahogy a heteróknál is.


StevenUp, ne legyél paraszt! Fogjad magad és vonszold tovább a valagad, ha nem tudsz normálisan viselkedni. Ne itt legyél gyökér. Menjél haza és a 4 fal között legyél heteró, ne itt akarj feltűnősködni. Senkit sem érdekel itt, hogy bizonygatni akarod magadnak, hogy te mekkora heteró vagy. Kit akarsz átverni? Minket? :) Ha az lennél, nem ebben a kategóriában koslatnál egy kis figyelemért kuncsorogva. Heteró embereket hidegen hagyja a meleg kategória. Valami oka csak van annak, ha vonz ez a téma. Nem baj, hidd el, nem szégyen. ;)

2022. febr. 4. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
16%

"A cérna akkor szakadhatott el sokaknál, amikor 2020-ban a Twitteren tett közzé egy bejegyzést, melyben úgy fogalmazott, aki menstruál, az nő. Itt vádolták először nyílt transzfóbiával az írónőt, az indulatok pedig azóta sem csitulnak körülötte."


azt nem értem, hogy ezzel mi a baj xd

ez egy tény

a nők menstruálnak

attól ha egy nő férfinak érzi és gondolja magát, de menstruál, akkor az nő és NEM férfi

ettől transzfób lennék? legyen, hol érdekeljen engem

a kutyasz*rra se mondjuk, hogy csokis tekercs

2022. febr. 4. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
91%

"Még a gondolatot is abszurdnak tartom, hogy a transznemű nők azt akarják elérni, hogy őket 100%-os nőnek tekintsék. Ebben az esetben ugyanis el kellene mosni a különbséget a született, biológiai nők, és az átoperált nők között.

Ha az LMBTQ egy értelmes közösség, akkor talán elismeri, hogy van különbség"


Az lmbtq különbséget von a biológiai és a társadalmi nem (gender) között. Ők elismerik hogy biológiailag egy transznemű nő az férfi, és egy transznemű férfi az nő (female and male), de az, hogy társadalmilag valakit férfinak vagy nőnek ítélhessenek meg, ahhoz nem szükséges tudni egy személy pontos nemiszérvét, vagy a kromoszómáit.



"A társadalmi nem vagy gender (más írásmóddal dzsender) olyan tanult (nem biológiai) tulajdonságok, szerepek, viselkedésmódok halmaza, amelyet a társadalom elvár az egyéntől biológiai neme alapján."



Ugye vannak az interszex emberek, akiknél előfordul, hogy különböző kombinációjú kromoszómákkal (pl XXY) születnek, olyan is van, hogy férfi és női nemző szervekkel egyaránt rendelkeznek. Olyankor a szülők az orvossal konzultálva eldöntik, hogy inkább fiúnak, vagy lánynak jegyeztetik be a csecsemőjüket. És van, hogy később derül ki, hogy bizony rossz nemet választottak neki a szülei, mert ő belül nem annak érzi magát. Ugyanez van a transzneműekkel, csak náluk nincs ez a kromoszóma elváltozás, viszont ők se tudnak azonosulni a születésükkor kijelölt nemükkel. Ezért fölösleges nemiszervekre meg kromoszómákra korlátozni azt, hogy valakit társadalmilag férfinak vagy nőnek fogadunk el. Biológiailag mind hímek és nőstények vagyunk, de a viselkedésünk tesz minket férfivá és nővé.

2022. febr. 4. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
0%

ma 02:17

A hogy a melegek és gyerekek és olyanok mint te írogatnak mindenfelé így én sem érzem azt hogy ne lenne jogom bárhová írogatni.

Amugy meg tök vicces hogy havonta megugat mindig egy kutya amikor kinjába nem tud mit csinálni és nagyon szeretnek emberkedni. :D

Nem én feltűnősködöm hanem a kérdések garmadája. És csak az lát engem aki engem keres.


Büszke vagyok hogy rajonganak értem de rólad szívesen lemondanék. :D

2022. febr. 4. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 steven95 ***** válasza:
100%

Igen, nos a közösség biztos nincs egy állásponton.


Amin értetlenkedek, hogy jött be a képbe az, hogy " te nem akarsz transz nőkkel lefeküdni" ? Mondjuk azt, amíg nem tudod, hogy egy nő transz, addig akad olyan transz nő aki megmozgatna... csak mikor kiderül, vehetsz 180 fokos fordulatot.


Szerintem Rowling baja ott van, hogy a nő-t mint társadalmi nemet használják, biológiai helyett. Szerintem az a érzete/féleleme/azt sugallja, hogy a társadalmi nem létezése egyenlő a biológiai nem eltörlésével. Amit látszólag a transz nők nyakába varr, nem pedig a rendszer nyakába ami még puhatolódzik, hogyan kezelje a dolgokat társadalmi szinten. Konkrétan a cikkíró címadásán akadt ki, miközben a transz társadalomnak dobott egy fricskát.


Amivel nekem személy szerint problémám van a cinikus odaszúrogató megjegyzései, ahelyett, hogy rávilágítana bizonyos tényekre normális vitát generálva, nem indulatokkal telit, de úgy látom csak visszafogott kirohanásai tudnak lenni. Ennek ellenére a Potter-t imádom.


Úgyhogy értem, mit akar mondani,mit érezhet egy cisznő, hogy úgy érezheti "elvitatják" a női mivoltát. Egy erőszaktevőt biológiai vagy társadalmi nem alapján kezeljék törvényileg, adminisztráció szempontjából? Mikor és hol törvényes/etikus felfedni egy nő transzneműségét? Mi van a versenysportokkal, ahol vannak példák arra, hogy transz nők nagy előnnyel nyernek? stb. stb. Rownling megnyilvánulása jó féle vitát generál, akik higgadtabban tudnak róla diskurálni, mint maga, Rowling. Ez a véleményem.


"Mondja ezt ő, akiben szintén meg[van az] ehhez hasonló hajlam, csak végül inkább elnyomta, és ferifias meleg lett."

Szép genderelmélet. No comment.

2022. febr. 4. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:

"de az, hogy társadalmilag valakit férfinak vagy nőnek ítélhessenek meg, ahhoz nem szükséges tudni egy személy pontos nemiszérvét, vagy a kromoszómáit"


Éppenséggel szükséges tudni. Hiszen én heteroszexuális ferifiként nem szeretnék még egy orális szex erejéig sem olyannal együtt lenni, aki nem született nő. Akiknek bejönnek a transznemű nők, azoknak mindegy, de én max barátként tudom őket elképzelni. Ez nem transzfób kijelentés, egyszerűen nem vágyom rájuk szexuálisan. Tudni akarom, ha valaki ferifinak született.


Egyébként a Jerry Springer show-ban volt egy pár ilyen történet, hogy a pasi nem tudta, hogy a csaja valójában ferifi volt. Volt is abból verekedés a stúdióban. Persze gondolom, fizetett amatőr színészek játszottak ott szerpeket, de életszerűen illusztrálták a lehetséges helyzetet.

2022. febr. 4. 10:16
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!