Kezdőoldal » Szexualitás » Homoszexualitás » Az LMBTQ közösség kiáll...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Az LMBTQ közösség kiáll Rowling mellett, vagy sem?

Figyelt kérdés

Rowling sokat tett értük azzal, hogy Dumbledore professzort melegnek írta meg, és ezzel a homoszexualitást lényegében kedvezőbb színben mutatta be.


Rowlingot "transzfóbiával" vádolják:


"A cérna akkor szakadhatott el sokaknál, amikor 2020-ban a Twitteren tett közzé egy bejegyzést, melyben úgy fogalmazott, aki menstruál, az nő. Itt vádolták először nyílt transzfóbiával az írónőt, az indulatok pedig azóta sem csitulnak körülötte."


Forrás itt: [link]


Először is, én magam bár LMBTQ barátnak tartom, heteroszexuális ember vagyok, ami azt jelenti, hogy fontos nekem, hogy a partnerem nő legyen. Semmi bajom nincs azzal, ha egy pasi magából nőt csinál, igyekszem úgy is bánni vele, mint egy nővel. De azért van egy határ. Engem egy transznemű nő nem tud szexuálisan megmozgatni. Számomra az a nő, aki XX kromoszómával rendelkezik.


Rowling lényegében ezt a gondolatot foglalta keretbe azzal, hogy az a nő, aki menstruál. Még a gondolatot is abszurdnak tartom, hogy a transznemű nők azt akarják elérni, hogy őket 100%-os nőnek tekintsék. Ebben az esetben ugyanis el kellene mosni a különbséget a született, biológiai nők, és az átoperált nők között.


Ha az LMBTQ egy értelmes közösség, akkor talán elismeri, hogy van különbség. Én heteró pasiként elfogadom a transznemű nőket, mint embertársaimat, de szexelni nem akarok velük.


Akkor mi baj van azzal, amit Rowling mondott? Miért hallgat az LMBTQ, miért nem áll ki Rowling mellett?


Slusszpoén:


Meleg ismerősöm szerint a transznemű nők férfiak, csak be vannak öltözve nőnek. Mondja ezt ő, akiben szintén meg ehhez hasonló hajlam, csak végül inkább elnyomta, és ferifias meleg lett.


Akkor ő is transzfób!?


2022. febr. 3. 21:33
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
82%
Kit érdekel az egész, most őszintén? Sz*rom le nagy ívben, hogy ki mit gondol. :D Számomra az is gáz, hogy bármiféle skatulyába be kell pakolni az embereket.
2022. febr. 3. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Kellene, hogy érdekeljen, hiszen ez politikai kérdés is. A minap olvastam a kormány körlevelét, ami durván LMBTQ ellenes. Az én életemre ez nincs hatással, de a tiédere lehet.
2022. febr. 3. 21:38
 3/22 anonim ***** válasza:
26%
Két olyan csoport írtja egymást akiket nem kedvelek. Minél többet ártanak egymásnak, nekem annál jobb.
2022. febr. 3. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
80%
Figyelj, nem tartozok semmilyen közösségbe melegként sem. Ember vagyok és csá. Nem kell ezt ennyire túlkomplikálni, meg rinyálni. Talán a népnek lázadni kéne, ha esetleg valami nem tetszik, nem pedig hisztizni. Mivel ez nem megy, hiszen még mindig hatalmon van a kormány, ezért veszett ügy. Pipogya, csicska emberekkel teli az ország. :D
2022. febr. 3. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
72%

Ez az lmbtq közösség politikai fogalom, aktivistákat, lobbistákat foglal magába.

Nem vagyok semmilyen közösség tagja.


Viszont vagy ferdítesz vagy nem érted ezt az egész problémát.


"az a nő, aki menstruál. Még a gondolatot is abszurdnak tartom, hogy a transznemű nők azt akarják elérni, hogy őket 100%-os nőnek tekintsék."


Ezt pl. nem érted. Itt nem a transznemű nőkről van szó, hanem a transz férfiakról, akik biológiai nőnek születtek, de férfivá alakítják át őket, mint Elliot Page. Ők férfiként tekintenek magukra, de a biológiájuk miatt menstruálnak. Amikor Rowling azt mondta, hogy csak nők menstruálnak, akkor azzal a transz férfiak identitását vette semmibe.


"Miért hallgat az LMBTQ, miért nem áll ki Rowling mellett?"


Azért, mert ez a fajta politikai közösség olyan ideológiát képvisel, ami nem egyeztethető össze Rowling nézeteivel. Ennek semmi köze a hétköznapi melegekhez vagy transzokhoz.


És igen, az ismerősöd nevezhető transzfóbnak. Az lmbtq ugyanúgy kipécézi azokat is, akik melegek, leszbikusok, stb. ha eltér a véleményük az általuk elfogadottól. Mivel ez egy politikai mozgalom, ahol csak egyfajta narratíva az elfogadott.

2022. febr. 3. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
35%
Vihar a biliben... látszik hogy ennyire nincs jobb dolguk az embereknek "nyugaton" a fene nagy jólétükben, mint ilyen hülyeségeken pörögni. Szerintem ez a kérdéskör az amit nálunk úgy az emberek 99.999%-át nem érdekli akár meleg, akár hetero, akár homofób, akár LMBTQ szimpatizáns.
2022. febr. 3. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:

"Az lmbtq ugyanúgy kipécézi azokat is, akik melegek, leszbikusok, stb. ha eltér a véleményük az általuk elfogadottól. Mivel ez egy politikai mozgalom, ahol csak egyfajta narratíva az elfogadott."


Érdekes, én azt gondoltam, az LMBTQ-ban az összes melegek, leszbikus, stb. benne van.

2022. febr. 3. 22:27
 8/22 anonim ***** válasza:
100%
A LMBTQ "mozgalmat" úgy írod le mintha valami egységes szervezet lenne, tagsági igazolvánnyal, mindenben azonos gondolkozású emberekkel. Ez egy gyűjtőfogalom, kb. mint a rockzene-kedvelők. Ott is ugyanarról a dologról az emberek egyik részének ez lesz a véleménye, a másik felének meg az. A többséget meg nem érdekli a Rowling "ügy".
2022. febr. 3. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
21%

Rowling sosem írta meg Dumbledore karakterét melegnek.


Az a karakter úgy lett megírva mint egy tökéletes 6-os. Ha innen nézem 6 ha onnan akkor 9...

Ez már csak a hülye belemagyarázás, hogy meleg volt e vagy sem. A történet szempontjából lényegtelen. Viszont vannak a homonácik akik mindenből és mindenkiből ki akarják hozni azt hogy meleg volt, vagy éppen homofob, ha nem szimpatikus...

A helyén kellene kezelni a dolgokat, és amúgy meg igaza van az egyik fentebbi válaszolónak. Az emberek 99%a nagy ívben sz*rja le a lmbtq közösséget és azt a szélmalomharcot amit erőszakosan próbálnak mindenki torkán letuszkolni... Mindenki homofob, meg transzfob meg k*vaanyafob azért mert épp nem ért egyet valami gügye újkeletű ideológiával.


Ahogy a feketék a legnagyobb rasszisták úgy a lmbtq a legnagyobb kirekesztő társaság ezen az elb*ott világon.

2022. febr. 3. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:

"Ők férfiként tekintenek magukra, de a biológiájuk miatt menstruálnak. Amikor Rowling azt mondta, hogy csak nők menstruálnak, akkor azzal a transz férfiak identitását vette semmibe."


Vagy inkább megközelíthetjük a kérdést onnan is, hogy a transznemű férfiak identitása egy illúzió. A férfiak nem menstruálnak, tehát aki menstruál az nem lehet igazi férfi.

2022. febr. 3. 22:42
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!