Kezdőoldal » Szexualitás » Homoszexualitás » Vajon apám valaha eltudja...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Vajon apám valaha eltudja fogadni, hogy meleg vagyok?

Figyelt kérdés

Kezdjük ott, hogy kamaszként elváltak a szüleim, anyámmal éltem együtt, mielőtt még elköltöztem. 4 éve vallottam be apámnak, már akkor is sok konfliktus volt belőle, és csak részben változott ez. Most is szóvá teszi, hogy reméli egy nap ez változni fog. Plusz szerinte sokkal boldogabb lennék, ha egy nővel élek együtt. Többször beszéltünk erről és nem sikerült ezt megoldani.

Anyámmal szerencsére sokkal jobb a kapcsolat ő elfogadta egy kis idő múlva.

24F



2021. jún. 14. 22:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
94%
Idő múlva elfogja fogadni. Nem tehet mást. Ne foglalkozz senki mással sem, csak a saját érzéseiddel.
2021. jún. 14. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
96%
Kukázd. Az ő baja, ha eldob. Majd magányos lesz később. :) Ne aggódj ezen, csak magadat terheled. Tudom, hogy nagyon nehéz, de ami mérgezi a lelked, azt el kell engedni. Felnőtt ember vagy, többé nem kell megfelelni a szüleidnek. Legyél úgy boldog, ahogy vagy. És ne érdekeljen a közvetlen környezetd véleménye sem. Nincs közük hozzá és joguk sincs beleszólni az életedbe.
2021. jún. 14. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
19%
Sajnàlom apukàdat. Együttérzek vele. Sajnos nem tud màst tenni. A helyèben beletörődnèk.
2021. jún. 14. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Igen már megszoktam hogy egyesek szerint nem vagyok egyenrangú ember. Nehéz lesz döntenem, de muszáj lesz apámnak változtatni a véleményén, különben nem fog ebből már jó viszony megmaradni.
2021. jún. 14. 23:14
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

4

Màr hogyne lennél egyenrangú. A mozgássèrültek is egyenrangúak attól hogy másak mint az egészségesek.

Apukàd meg majd beletörődik, de ehhez idő kell.

2021. jún. 14. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
95%

"Igen már megszoktam hogy egyesek szerint nem vagyok egyenrangú ember. Nehéz lesz döntenem, de muszáj lesz apámnak változtatni a véleményén, különben nem fog ebből már jó viszony megmaradni."


Figyelj, tudom, hogy nagyon nehéz és fáj, de ezt el kell engedni. Nem muszáj semmit az apádnak. Ha így döntött, így döntött. Az ő szegénységi bizonyítványa. Azt is kinézem, hogy magát is okolja a dolgokért, csak a férfiak nem szeretnek beszélni az érézseikről, hanem inkább támadnak. Ne foglalkozz vele. Felnőtt vagy, innentől kezdve nem számít a véleménye. Ha nem marad meg a jóviszony, akkor meg tényleg ez van. Majd hidd el, hogy megfogja bánni egyszer. Hallottam olyanról is, akinél 20 év múlva kért bocsánatot a szülő a meleg gyerekétől.


Egyenrangú vagy mindenkivel, nem kell mások bugyuta véleményére adni. Higgy magadban és előbb adj szakemberek véleményére, mint olyanokra, akik nem jártasak ebben a témában. Apád értelmi intelligenciája alacsony, valószínűleg az érzelmi i.-je is. Nem tudsz megváltozni, ez van. Tényleg csak ismételgetni tudom magamat, de ha nem fogad el így, az az ő szánalma. A gyerek az egy nagy felelősség. Nem tárgy és végképp nem egy olyan személy, akit a saját önző akaratunk szerint formálhatunk. Jól tanuld meg azt az életben, hogy akik elutasítanak, azokat ki kell dobni. Még akkor is, ha nagyon fáj. Megértelek, ezért is mondom. Nem tartozol semmivel az apádnak sem. Ahogy mondtam, a gyerek az nem tulajdon. Semmi joguk beleszólni egy szülőnek egy felnőtt ember életébe. Nyilván a tanácsadás más, de ez egyértelműen nem az. Kitartást!


2-es

2021. jún. 14. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
70%
Nálunk pont fordított a helyezet. Apámnak tetszik a szit, hogy meleg lettem, de én baromira szégyellem.
2021. jún. 15. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
10%
Remélem nem.
2021. jún. 15. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
96%
Akkor fog édesapád elfogadni, ha megérti azt, hogy a szexuális irányultság nem választás kérdése. Minden szülő azt szeretné, hogy a gyereke boldog legyen. Te egy férfival leszel boldog. Bátor vagy! Kívánom, hogy rendeződjön a viszony a családban.
2021. jún. 15. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
94%

Én olyan 16 voltam amikor kiderült számukra a dolog, akkor már nem élt itthon apa, évente négyszer jött kb haza, ők is elváltak de a jó kapcsolat megmaradt anyával.

Amikor kiderült számára konkrétan nem szólt hozzám, nem mondott véleményt, nem hívott többet, semmi, mintha kitörölte volna magát az életemből.

Ennek idén 10 éve, tavaly nyáron felhívott, és bocsánatot kert, hogy ilyen undorító apa volt, és hogy sosem érdemeltem azt meg, amit tőle kaptam, eleinte kételkedtem benne.

Végül jól alakult, a páromat is megismerte, teljesen más ember szerencsére, mint aki 10 évvel ezelőtt volt.

Nem bánom, hogy akkor eltűnt az életemből, biztosan nem ápoltunk volna jó kapcsolatot, kellett ez ahhoz, hogy most végre minden a helyére kerülhessen.

Szerintem Apukád csak félt téged, nem szeretné hogy csalódások érjenek az életben, hogy kihasználjanak. Egyszer majd megérti, hogy ez nem választás kérdése.

Szar érzés amikor ezt kapja az ember pont a szüleitől, de idővel jobb lesz, ő is öregszik majd meg te is, a gyereke vagy, szeret.

2021. jún. 15. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!