Kezdőoldal » Szexualitás » Homoszexualitás » Ha a nemi orientáció megváltoz...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha a nemi orientáció megváltoztatható lenne, élnél a lehetőséggel?

Figyelt kérdés

Egy kis közvélemény kutatás arról a jelenségről, hogy van-e értelme vitázni a homoszexualitás kialakulásáról.


Egy kutatás állítása szerint nem létezik meleg gén. A környezeti hatások és a nevelés a felelős érte.


[link]



Egy másik cikk szerint egy magát is melegként azonosító ember 20 éven keresztül próbálta kigyógyítani a melegeket, majd maga is bocsánatot kért a pánciensektől, mivel nem sikerült, valamint kiderült: ő is meleg.


[link]



Kérdés tehát: ha a válaszolók többsége teljesen jól érzi magát melegként, és nem változatna rajta semmi pénzért sem, akkor az ilyen kutatásoknak sincs értelme, mivel ha nem az lenne a cél, hogy megváltoztatást keressék a kutatók,

teljesen természetesnek vennék a jelenséget.


Viszont ha a válaszolók többsége élne a lehetőséggel, akkor mennyire jogos természetellenesként feltüntetni a homoszexualitást? Mennyire jogos tüntetni a pride ellen?



2019. szept. 9. 12:15
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
100%

18:47 vagyok

Ha valaki nem hisz nekem nyugodtan nézen utána interneten vagy biztos talál valamilyen könyvet amiben benne van részletesebben.

2019. szept. 9. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
85%
Semmi ester sem.Bi vagyok és élvezem.
2019. szept. 9. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
86%

Azok akik élnének az ilyen átnevelőterápiák adta lehetőségekkel, azok sem szabad akaratukból tennék, hanem mert a társadalom belekényszeríti őket.

Ha nem egy ilyen homofób világban élnénk, és elfogadnának minket, ugyanúgy kezelnének, mint a heterokat, szerintetek hányan akarnának "kigyógyulni"? Senki.


Én mikor nem fogadtam el magam akkor én is hetero akartam lenni, most már nem.

Rájöttem rengeteg tapasztalat alapján, hogy a heterok élete sem könnyű, sőt...

Mi melegek annak ellenére, hogy legszívesebben ebben az országban máglyán égetnének el minket, szerintem sokkal erősebbek vagyunk, mint a hetero férfiak.

Vegyük csak azt, hány ember nem tud megküzdeni a problémáival és menekül az alkoholba, drogba esetleg nyugtatózza magát, pedig sokkal kisebb problémájuk van, akkor hogy élnék meg mindazt amit mi melegek kapunk a társadalomtól minden egyes nap?

Szóval sokkal erősebbek vagyunk, nyitottabbak, mivel ilyen "nagy terhet cipelünk" (társadalom miatt írom tehernek) mi a sokkal kisebb gondokkal is jobban megküzdünk. És ez formált minket olyanná, akik vagyunk.

2019. szept. 10. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
100%

Ha igaz is hogy a DNS-be van kódolva soha nem mondják meg, vagyis nem ismerik el még jó sokáig. Képzeld el, holnap kiállnak a kutatók és azt mondják, hogy na kérem szépen itt a melegségért felelős gén szakasz.

Nem gondolod hogy azonnal mindenki szeretne szűrő vizsgálatra menni, hogy még a terhesség elején megszakítható legyen a terhesség, volt ilyen kutatás 100 nőt kérdeztek meg hogy mit csinálna ha megtudná hogy a magzata felnőtt korában meleg lesz. 98 nő elvetette volna.

Gondold végig.

2019. szept. 10. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
100%

“Ha nem egy ilyen homofób világban élnénk, és elfogadnának minket, ugyanúgy kezelnének, mint a heterokat, szerintetek hányan akarnának "kigyógyulni"? Senki.”

Erre azért rácáfolnék. Elfogadtam, benne éltem és üresnek éreztem ezt az életet mert énidegennek érzem. Volt aki azt írta, ha hetero lenne azt élné meg így, én ezt. Nem mások miatt, nem a „homofób világ” miatt, nem azért mert családot akarok. Ilyen is van.

2019. szept. 10. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó. Senki sem vitatja, hogy vannak olyanok is mint Te de azt gondolom Te sem vonod kétségbe, hogy azért nem az az általános. Egy tökéletes világban minden melegnek meglenne a lehetősége, hogy szabad akaratából döntsön egy esetleges átnevelő terápia vagy a meleg élet mellett. A gond csak az, hogy ez nem egy tökéletes világ. Ti attól szenvedtek, hogy nincs piros kapszula meg kék kapszula ami varázsütésre heterót csinál egy melegből mi meg attól, hogy hiába jártuk végig az utat ami a saját magunk elfogadásán keresztül az emberhez méltó békés élethez vezetne ezt mégsem tehetjük meg. Mert egyesek követelik rajtunk a piros kapszulát annak ellenére, hogy nem létezik. Egyik helyzet sem egyszerű és mindkettő képes megmérgezni az ember mindennapjait.

A családdal kapcsolatban annyit akartam még mondani, hogy én is családcentrikus vagyok. De képtelen vagyok ezt nővel elképzelni. Hála Istennek megtaláltam a párom (legalábbis úgy érzem) akivel el tudom képzelni a jövőt és azt, hogy családként gondoljak kettőnkre. Persze itt a legnagyobb probléma a közös gyermek. Bár nem tervezünk ilyesmit azért erre is van megoldás (béranya, örökbefogadás, stb). Tudom, ez nem ugyan olyan, de én úgy tekintek a helyzetre mint az a férfi akinek meddő a felesége. Szeretem a párom és nem hagynám el semmiért. Még akkor sem, ha tudom, nem lehet közös gyermekünk soha.

2019. szept. 10. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
100%

De, éppen hogy vitatták sőt, tagadták ezért éreztem úgy hogy közbeszólnék. Semmi információm nincsen arról, hogy az érzések amiket megfogalmaztam mennyire általánosak, szerintem neked sincsen összességében pedig nem gondolom hogy bármit is számítana.

Én személy szerint nem szeretem amikor az összes meleg nevében, a nevemben beszélnek arról hogy mit érzek, hogyan és miért. Érdemesebb lenne mindenkinek arról beszélnie amit tud.

2019. szept. 10. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
100%

Nem,mivel nem jön be semmi,ami heterós.

Nem vágyok egy átlagos heteró,családos életre.

2019. szept. 10. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 Lacás1976 ***** válasza:
100%

NEM !!!


Én meleg vagyok és szeretek meleg lenni. Akkor se kéne az "átváltoztató tabletta" ha fizetnének... Amúgy 43 vagyok

2019. szept. 11. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
83%

"Erre azért rácáfolnék. Elfogadtam, benne éltem és üresnek éreztem ezt az életet mert énidegennek érzem. Volt aki azt írta, ha hetero lenne azt élné meg így, én ezt. Nem mások miatt, nem a „homofób világ” miatt, nem azért mert családot akarok. Ilyen is van."


13-as vagyok:

Sejtem mire gondolsz.

Azért írtam azt amit, hogy ha nem lenne ennyi homofób, és normál emberként tekintenének ránk melegekre, ez nem csak azt eredményezné, hogy nem vállalnák be egyesek ezt a terápiát a társadalom miatt, hanem szinte mindenki vállalná a másságát.

A párkapcsolat kialakítása a homofób világ miatt nehéz, mert a melegek többsége nem meri felvállalni magát, pláne nem merne egy meleg párkapcsolatot sem, mert a kettő együtt jár azzal, hogy felvállalja magát.

Így a többség inkább titokban éli ki a vágyait, miután végeztek mindenki megy a saját maga útjára és a dolog csak kettejük közt marad.

Ezért is nem találni olyan embert akivel el lehet képzelni egy párkapcsolatot, egy közös jövőt, és ezért érzi magát az ember üresnek.

2019. szept. 12. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!