Kezdőoldal » Szexualitás » Homoszexualitás » Ha a nemi orientáció megváltoz...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha a nemi orientáció megváltoztatható lenne, élnél a lehetőséggel?

Figyelt kérdés

Egy kis közvélemény kutatás arról a jelenségről, hogy van-e értelme vitázni a homoszexualitás kialakulásáról.


Egy kutatás állítása szerint nem létezik meleg gén. A környezeti hatások és a nevelés a felelős érte.


[link]



Egy másik cikk szerint egy magát is melegként azonosító ember 20 éven keresztül próbálta kigyógyítani a melegeket, majd maga is bocsánatot kért a pánciensektől, mivel nem sikerült, valamint kiderült: ő is meleg.


[link]



Kérdés tehát: ha a válaszolók többsége teljesen jól érzi magát melegként, és nem változatna rajta semmi pénzért sem, akkor az ilyen kutatásoknak sincs értelme, mivel ha nem az lenne a cél, hogy megváltoztatást keressék a kutatók,

teljesen természetesnek vennék a jelenséget.


Viszont ha a válaszolók többsége élne a lehetőséggel, akkor mennyire jogos természetellenesként feltüntetni a homoszexualitást? Mennyire jogos tüntetni a pride ellen?



2019. szept. 9. 12:15
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
65%
Igen.
2019. szept. 9. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
90%
En hetero helyett bi lennek legszivesebben.
2019. szept. 9. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
95%

Meleg vagyok, heteró semmiképp nem lennék már. Ha 10 éves koromban kérdezték volna meg, azt mondom, egye fene, legyek heteró, most már viszont csak nyűg lenne. Ismét előbújni, csak heteróként, stb stb.

Ha nagyon választani kéne valami mást, akkor legszívesebben aszex lennék, mennyi mindenről le lenne tudva akkor a gond 😅


20/f

2019. szept. 9. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
96%
Nem
2019. szept. 9. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
69%
Élnék a lehetőséggel.
2019. szept. 9. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
94%
Az már nem én lennék, szóval nem. :D
2019. szept. 9. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
98%

Nem. A személyiségem része még ha nagyon nehéz volt is vele megbarátkozni úgy érzem nem lennék többé önazonos. Aki ma vagyok az azért lett ilyen ember amilyen mert meleg. Kb mint ha egyik nap arra ébrednék, hogy nő lettem. Úgy érezném, hogy meghasadt a tudatom.


A hivatkozásokkal kapcsolatban: Ez is csak egy tanulmány. Majd megismétlik és majd megint más eredményt kapnak amin majd a másik tábor fog "nabezzeg"-ezni. Az egyetlen egy biztos tény a (homo)szexualitás kialakulásával kapcsolatban, hogy fogalmunk sincs róla, hogy egy adott egyénnél esetében pontosan hogyan, milyen hatások révén alakul ki. Egy valami biztos viszont. Megváltoztatni nem lehet. Minden jel erre mutat, minden érintett erről számol be (még a mutogatott ex-melegek is, akik arról beszélnek, hogy a homoszexuális életük "kísérti" a heteró életüket).

McKrae Game esete sem az első. Hallottunk már visszaeső ex-melegekről. Táborokból menekített meleg fiatalokról. Bántalmazásról, sikertelen mégis méregdrága eljárásokról. Stbstb.

Viszont a kérdés igazából nem is ez. Nem a homoszexualitás eredete, nem a homoszexualitás "gyógyíthatósága" de még nem is az erkölcsi háttere. Egyetlen egy kérdés van: Meddig mehet el az egyén szabadsága rovására a közösség egy részének akarata. Mert valljuk be őszintén. Az, hogy két felnőtt, cselekvőképes férfi vagy nő milyen társas kapcsolatot kíván kialakítani egymással az az ő személyes döntésük. A szabad párválasztás joga nekik is megjár. És az, hogy ezt bárki kétségbe vonja az az érintett egyenlőséghez és szabadsághoz fűződő alapvető emberi jogait sérti. Ha pedig a döntéséért bármilyen hátrányt szenved az az emberi méltósághoz kapcsolódó szintén alapvető emberi jogát sérti.

És amikor ezzel szemben felhozzák azt, hogy annak is sérülnek a jogai aki ezt a döntést szemlélőként "elszenvedi" arra csak azt tudom mondani, hogy egy helyzet külső szemlélete és annak a nap minden percében történő átélése közt nem hogy különbség, hanem mérhetetlen szakadék van. Ugyanis a hátrányosan megkülönböztetett személy élete minden percében kénytelen ennek a megkülönböztetésnek a terhét cipelni a szemlélő viszont csak addig van kitéve a látványnak amíg az tart és amíg nem képes ezt a dolgot a helyén kezelni. Mert azt gondolom, hogy az ember nap mint nap találkozhat olyan jelenségekkel amik úgy érzi "negatívan befolyásolják az életét" de valahogy mégis csak kevés olyan van amivel ilyen heves ellenérzéseket vált ki egyesekből (főleg úgy, hogy legalább annyian ha nem többen semmit hatást nem tapasztalnak ezzel kapcsolatban).

És lehet meleglobbival vádolni mert ezt szokták mostanában hangoztatni. Csak azt kellene megérteni, hogy amíg a lakosság 5-10%-a kénytelen rettegésben élni valami miatt aminek a kialakulására nem volt ráhatása a megszüntetésére meg nincs lehetősége akkor ott bizony van dolga a társadalomnak. Én legalábbis így gondolom. Senki sem akarja, hogy több meleg legyen. Azok akikbe szorult valamennyi jóérzés csak azt szeretnék, hogy akikkel így "elbánt a sors" azok legalább a környezetük miatt ne kelljen, hogy szenvedjenek... Ezen kellene elgondolkodni.

2019. szept. 9. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
98%

Az első cikkhez kapcsolódóan:

A hivatkozott kutatás nem azt állította, hogy a homoszexualitás kialakulásáért csak a környezeti hatások és a nevelés felelős. Azt mondta, hogy nem találtak egyetlen olyan gént, ami közvetlenül kialakítja a szexuális orientációt (az angol cikkben, amiről a mandiner.hu cikket fordították, ez világos. A mandiner.hu cikkben viszont szerintem félreérthetően fogalmaznak. Plusz érdemes megfigyelni, hogy mandiner.hu cikkben milyen részeket hagytak ki és milyen részeket tettek hozzá az eredeti angol cikkhez...).

Eredeti cikk: [link]

Amit viszont a kutatók találtak, az 5 olyan hely a DNS-ben, ami az orientációt 8-25%-ban meghatározza (ez nem azt jelenti automatikusan, hogy a fennmaradó részt a nevelés és környezet teszi ki. Lehetséges hogy így van, de ugyanúgy állhatnak egyéb kimutatatlan gének és hormonális hatások is a háttérben. A kutatók ezt egyelőre nem tudják).

A kutatásban direkt megemlítették, hogy a viselkedés genetikai hátterének vizsgálata egyelőre elég kezdetleges és szó sem volt arról amiről a mandiner.hu cikk ír, hogy "a társadalmi és környezeti tényezőknek sokkal nagyobb szerepe van ebben." Többek között az, hogy nekik nem volt gond ezt így szó szerint leírniuk, számomra eléggé kétségbe vonja a cikk szándékát. Ráadásul azt leírják, hogy " A tanulmány kitér arra is, hogy az azonos nemű szexuális viselkedéshez kapcsolódó gének átfedésben vannak az olyan mentális, egészségügyi rendellenességek génjeivel is, mint például a skizofrénia és a depresszió." Azt viszont már nem teszik hozzá, hogy a kutatók rögtön ezután megemlítik, hogy a korreláció a melegekkel szembeni ellenérzésekkel is magyarázhatók. Ez is le van írva az angol cikkben, a magyarból viszont kihagyták. Döntse el mindenki magában, hogy szerinte miért.

Bocsánat a kitérőért, de fontosnak tartottam ezt elmondani. A kutatásban is felhívták rá a figyelmet, hogy óvatosan kell bánni a következtetésekkel.


A kérdésedre válaszolva:

A kutatásoknak szerintem van értelme már csak azért is, mert a mandiner.hu cikk alatt is megjelentek már az olyan szintű kommentek, hogy a kokakóla reklám miatt lesznek bu**k a gyerekek. Sok embernek az a meggyőződése, hogy a vonzódás egy egyszerű döntés kérdése.

Még ha úgy is lenne, hogy a többség szeretne heteróra váltani az sem azt jelenteni, hogy a homoszexualitás természetellenes. A többség szeretne 190 cm magas lenni kék szemmel és Brad Pitt arccal, de ez nem azt jelenti hogy az alternatíva természetellenes. Ugyan úgy magyarázható a diszkriminációval.

2019. szept. 9. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
98%
Szerintem ezzel a lehetőséggel nagyon sok ember élne, hiszen sok meleg szeretne családot. Viszont nem jó a módszer, azért mert azzal, hogy elnyomatják emberekkel a hajlamaikat attól az idegrendszerét, agyi folyamatait nem tudják átverni. És annál akinél a homoszexualitás létrejött azon nem segít az már hogy gének, epigenetika vagy mi miatt lett ilyen. Inkább segíteni kellene rajtuk, hogy ne legyenek betegnek feltüntetve, lehessen családjuk stb. Azért mert ők ugyanolyan emberek mint a heterók, nem ártanak senkinek, míg az undorító emberek elhordják őket mindenféle mocskos, beteg állatnak. Ezen gondolkozhatna a magyar társadalom.
2019. szept. 9. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
88%

„Egy kutatás állítása szerint nem létezik meleg gén."

Igen ez igaz, nem 1 génen múlik azon hogy meleg e vagy mert több gén eredménye, erre voltak kutatások( 2005 ben rájöttek hogy ezt ez a 2 gén okozhasa chromozon 7, chromozom 8, és 2017 ben pedig ki mutatták hogy több okoza még pedig a chromozom10, 13 és 14 ezek ősze vannak kötve a neurotranszmiterekel meg hormonokal is) ( amúgy jobb ha angolul nézel utána mert magyarul elég kevés mindent találsz, meg nem olyan téma amivel nagyon foglalkozna a magyar média)

És azt is kimutatták hogy minél több

öregebb fiú tesód van annál nagyobb a valószínűsége hogy meleg leszel. Mert a anya teste többször átmegy a terhességi folyamaton, és már a végén a ellen anyagot termel a molekulák ellen és minél több fiú születik annál több elene anyag jut a fiú testébe, és nagyobb a valószínűsége hogy elindul egy folyamat ami a melegséget eredményezi. És eszt én is tapasztaltam (18f, biszexuális) 3 öregebb fiú tesóm van és van egy fiatalabb aki meleg és nagyon feminim. És a nőknek is több fiú után megtalálható a testébe ez az ellen anyag neurologin 4 ami a y chromozomon található. De még a tudósok sem tudnak mindent ami a homoszexuálitas kialakulását okoza, de eddig ennyire jöttek rá. Amúgy azt is tudják hogy a melegeknek magasabb a tesztoszteron szintjük, ezért többnyire a péniszük is nagyobb.



„A környezeti hatások és a nevelés a felelős érte."

Erre csak annyit mondok hogy egy teljes családom van/volt kiskorom óta, szüleim nem emelték rám a kezüket egyszer sem az életük során, nem molesztált senki, tök jó gyerekkorom volt, suliban sem volt semmi gondom, mindenem meg volt kiskoromban, most is. Ja és azért kicsit homofóbok a szüleim, nem teljesen elvakultan, de azért nem örülnének neki ha a fiuk az lenne, mert ők nincsenek jól informálva és nem tudják hogy ez nem döntés. Szóval ez a állítás szerintem baromság!


Szeretnék e hetero lenni? Hát kb 3-4 hónapja amikor még nem fogatam el magam az szeretem volna lenni mert sokkal több előnyük van meg nem nyomják őket el, de rá kellett hogy jöjjek hogy ha az lettem volna akkor az nem én lennék mert teljesen más elveket vallanak mint most, és nem lennék annyira nyitott és elfogadó, meg a személyiségem is máshogy alakult volna az évek során. Szóval most már nem lennék hetero.

2019. szept. 9. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!