Kezdőoldal » Szexualitás » Heteroszexualitás » A nők miért ennyivel válogatós...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A nők miért ennyivel válogatósabbak, mint a férfiak?

Figyelt kérdés
A férfiaknak is van egy bizonyos határ amin belül valakit ízlésesnek, kívánatosnak tartanak, de ez sokkal tágabb, és azon belül elég könnyen lefeküdnének ezekkel a személyekkel, megfordulnak utánuk stb. Míg a nők úgy érzem az átlagos férfiak iránt nagyon ritka esetbe mutatnak érdeklődést, és akkor sem rajongást. A nők valahogy egy-egy számomra érthetetlen karakterért tudnak elképesztő energiával rajongani, amit a média észre is vett, és épp ezért futtatja a fiúbandákat, vagy van minden filmbe, könyvbe lassan egy szexi rosszfiú. De egy ilyenre koncentrálódik mind az, ami a férfiaknál szétoszlik és néha az agyam eltudom dobni ennek eredményén, amilyen értelmetlen rajongást a nők tudnak produkálni (ugye rajongó tinilányok visítozása szemléletes példája ennek). Valahogy a fiúk működését sokkal reálisabbnak látom, épp ezért nem is tudja őket a média úgy felgerjeszteni, max. azzal, h a férfiak, pont ami a kérdésemre is vonatkozik, nem annyira válogatósak, és erősebb nemi vágy tombol bennük, de ez meg szerintem sokkal természetesebb, ilyennek kéne lennie az embernek ... szerintem, de lehet csak azért mondom, mert férfiként így látom. De ez segíti elő a szaporodást, nem az értelmetlen egyfelé való túlzott rajongás. És egy kicsit visszakanyarodva az elejére, a férfiak egy átlagos fiatal lányhoz vonzódnak, a nők egy átlagos fiatal férfihoz sokkal kevésbé, sőt egyesek, főleg fiatalabb korban, még képesek ilyen finnyásan állni egy átlagos fiúhoz, h "jaj ő nem, nem ülök mellé, nem fogom meg a kezét stb.". A nők egy jó része túlzottan mindent zaklatásnak él meg, ha ránéz, ha szerelmes belé, egy olyan fiú, aki egyébként teljesen jó, még lehet elég helyes is, csak ő neki nem, mert más kell, és kopjon le. Egy fiút ezzel szemben szerintem mindig hízelgően érint, ha egy lány megnézi, szerelmes belé, sőt... ezt én se tartom elfogadhatónak, de ha egy lánynak valaki beleverné az italába, akkor nagyon durván kiakadna, sőt én is azt érzem, h hú ez most nagyon nagy szemétség volt, lehet valahol izgató, de én ilyet sose tennék egy lánnyal, pláne ha semmi próbléma/mám nincs vele... aztán ez nem tudom, h mennyire tanult, mennyire ösztönszerű reakció, de ez az első. Ha egy lány megcsinálná ugyanezt egy férfi italával, h belespriccelne egy kis nedvet a puncijából, akkor sztem nagyon sok férfi erre meglepődne persze, de nagy részüknek sztem még tetszene is, vagy szexinek, izgalmasnak tartaná, pld. én is :D. Persze, ha átlagos fiatal emberekről beszélünk mondjuk, ugye az elején ezt le is vezettem. A nők, sztem ezt még lehet attól se fogadnák el akit bálványoznak, bár ebbe nem tudok belegondolni, de átlagos fiútól tuti, h nagy botrányt csapnának, egy átlagos fiú, viszont átlagos lánytól ezt nagyon ritka esetbe venné sztem zokon, akik finnyásak legfeljebb :). Engem max. az zavarna, h nem tudom, h még mit csinál vele, de ha nem fikázik bele meg ilyenek, akkor nekem ez még izgató kategóriába is esik.

2017. nov. 27. 09:52
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
84%

Csak a kérdést olvastam el, a hozzá tartozó litániát nem.

A nők "válogatósságának" evolúciós okai vannak. Nekik az a dolguk, hogy kiszűrjék azon férfiak csoportját, akiknek a génjeit érdemes továbbjuttatni.

Hogy ezt megértsd, mesélek egy példát az állatvilágból. A hím kaméleon pl nem harcol a vetélytársakkal, nem épít fészket, nem ugrik több méter magasra, mint a rája, nem jár násztáncot, csak rohamos ütemben változtatja a színét, amikor nőstény van a közelben. Neki ugyanis ez a túlélés záloga. Hogy bele tud illeszkedni a környezetébe. Annak a hímnek, amelyik gyorsan tudja változtatni a színét, nagyobbak a túlélési esélyei, hiszen a rá vadászó ragadozók nehezebben veszik észre. Tehát az ő génjeit érdemes továbbvinnie a nősténynek, mert az ő utódai nagyobb eséllyel vesznek majd részt a túlélésért folytatott harcban.

Az ne zavarjon, hogy az ember örömszerzéssé nemesítette a szexet, az attól még alapjában véve az utódnemzésről szól, és ugyanazok az évmilliós evolúciós törvények érvényesek rá is, mint a példaként kiragadott kaméleonra.

Te megválogatod, melyik csajnál próbálkozol, cserébe ő is megválogatja, kinek a próbálkozását veszi szívesen.

2017. nov. 28. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

Legalább indokoljátok meg mi ebben az összefüggéstelen, tagolatlan, és hogy miért sok... mert ez nem sok, sokkal hosszabb kérdéseket látok, vagy írtam ki, persze amikor a téma nem annyit tesz, h "elég nagy e farkam" vagy "ismerkednék" akkor kicsit több karakter kell a kifejtéséhez.


Nagy részetek az a probléma, h nem is értette meg a kérdést, ez nem tudom ki hibája, de nem lennék benne biztos, h az enyém. A nőknél azonnal beindult a védelmi mechanizmus, pedig ez tény, ezt tapasztalom évek óta.


Pl: Nem, nem azt mondtam, h álljatok össze minden jött mentel, leírtam, h a férfiak is válogatnak, csak nem így. Amit Miguel is írt megértettem, csak pont ez az, h nem csak arról van szó, h a férfi kezdeményez, a nő dönt, ez már sokszor szerintem fel is cserélődik azért, hanem h a férfi úgy van a szexel, a másik iránti vonzódással, a párválasztással, h persze a nagy részünk igényes, de egy nem elhízott, mondjuk korunkbeli 20on éves, átlagos lány, aki nem kifejezetten csúnya az számunkra teljesen alkalmas, mint szexuális partner, mint pár stb. És a nőknél ez sokkal szűkebb kör, és a médiás példát ezért hoztam, bár gondolom nem sikerült megérteni, hogy viszont mi férfiak nem tudunk egy-egy sztárocska irányába akkora rajongással lenni, nem koncentrálódik felé annyi energia. Ezért írtam, h ott is megjelenik a másféle működés, és a média által erre egy másféle reakció. És a következő delikvensek épp leírták ennek iskolapéldáját: mert csak olyanhoz tudok hozzáérni akitől nem undorodom. Na, ez az a viselkedés, amitől meg én undorodom... Persze, az embernek van egy alap igényessége a higéniára, nem szívesen ér hozzá egy hajléktalanhoz pl, de akkor se hisztizek látványosan mert kultúrember vagyok. de amit a nők előadnak, van egy átlagos pasi, és játsszák a finnyásat, h ők nem érnek hozzá... miért b*meg a te kezed aranyból van, vagy mi?


Ez az amire főként a kérdésem vonatkozott és válasz nem igazán érkezett rá, ellenben sok felesleges fecsegés és néhány szép gondolat (Miguel pld), viszont az meg nem teljesen erre vonatkozott úgy éreztem. A nőkre miért jellemzőbb ez az alapundor a másik nem iránt? Egy normális férfi sose undorodik a nőtől, max. ha valaki annyira igénytelen, valamilyen rendellenessége van, vagy max. ha brutálcsúnya. A nők meg már egy olyan piedesztálról adják elő magukat, sokszor, h ők amikor leereszkednek hozzánk, akkor egy olyat szeretnének választani, akitől azért nem hányják ki a belüket. Nem az a kérdés, h ahhoz tudsz e hozzá érni akitől nem undorodsz, ezt még meg is értem, bár én akkor is hozzá érnék, ha a helyzet kötelezné, mert nem bunkózom, az ilyen nőkkel ellentétben, és tudom, h semmi bajom nem lesz (tudjátok, racionalitás). Hanem az a kérdés, h miért undorodsz, egyáltalán ez miért merül fel nálad párválasztásnál? Az italába verésnél, amúgy ez nyílván zaklatás, és nyílván a férfiak jogát is úgy kéne védeni. Csak én ezt kinevetném, ha ezen te felháborodnál, mert én magam is inkább élvezném :D. Míg egy nő, úgy csinál, mintha valami tragédia törént volna, és az a baj, h én is így érzem (!)


Itt a másik nemhez való alap hozzáállás a probléma, ha mi ált. tudunk úgy hozzáállni, h pozitívan, lehetséges társként, bármibe, és ha vki közeledik felénk, annak örülünk, még ha épp nem is őt képzeltük, el, ami sokkal ritkább eset, mint a nőknél, akkor is, tudjuk ezt egy pozitív élményként elkönyvelni, h tetszettünk neki és kulturáltan megmondani, h bocsi nem. Akkor a nők, miért hoznak be ilyen fogalmakat, érzelmeket, mint az undor, a szenvedés, miért rossz az nekik, ha valaki közeledik feléjük, vagy interakcióba kell lépni vele, miért van egy alapundor az átlagos fiú felé általuk, de ha a onedirectionos b*zigyerekek megjelennek, akkor miért nedvesedik ösztöneinek kiszolgáltatott állatként mindegyiknek a puncija, amikor előtte akkora felsőbbrendű, kulturlényeknek adták elő magukat?

2017. dec. 1. 11:59
 13/17 A kérdező kommentje:

11-27 12:45


Rád egy külön kommentet szánok... Nem sikerült megértened. Természetes, h vannak férfiak, akiket vonzónak találsz, de ők a személyiség miatt kilőve, vannak férfiak akiket meg nem, de náluk pedig épp az a jó. Lehet, h te épp nem is az vagy, aki a rosszfiúkra úgy nedvesedne, vagy befolyásolható lenne. De nekem a kérdésem nem az ilyen működésre vonatkozott, hanem már leírtam többször, h melyikre is. Nem egy ilyen triviális, jelentéktelen példára voltam kíváncsi, ezt tényleg felesleges volt idefecsegned. A lényeget épp nem írod le, nem arra vagyok kíváncsi, h van ilyen is olyan is, mert az mindenkinél. A lényeg inkább az, h általánosan, te hogy állsz az átlagos férfiakhoz, bár ezt a "kiráz a hideg" kiszólással már sejteni vélem, de mivel nem fejtetted ki milyen emberekről lenne szó, így csak vélem. És, h miért, mi miért tudunk máshogy stb.-stb. amiket feltettem a kérdésemben. Te helyette egy jelentéktelen példával letudod az egész kérdést, mindegy, h egyáltalán nem fedi le, de ráhúzod.


Fejfájást kapok az ilyen felesleges válaszok olvasásától. Nem tudom, h lehet veled beszélgetni, de sajnálom a körülötted lévőket akik feléd fordulnak tanácsért, vagy véleményért, mert tudod az összetett dolgokra, általában nem lehet egyszerűen felelni. És még ráadásul bele is mész személyeskedésbe. Köszönöm az életvezetési tanácsaidat, h miként kéne megváltoznom... de tökéletesen megvagyok. Van barátnőm, és úgy 15-20 ffi/lány barátom/haverom, akikkel élőben/neten, is-is, tartom a kapcsolatot és nagyon jól megvannak velem. Ha te neked ez ennyire nem megy, akkor ajánlom a jobb felső sarokba lévő piros kis gombot az x-el, hidd el egy csapásra elmúlik a kis fejfájásod. Nem kötelező olvasni a kérdést, reagálni pláne nem, főleg, hogyha úgyse tudsz érdemileg hozzátenni a kérdéshez, te kis mazochista csacsi ;)

2017. dec. 1. 12:21
 14/17 anonim ***** válasza:
100%

Megértem az okfejtésedet, kérdező, de kérlek, te is próbáld megérteni a nőket. Ha t kiütést kapsz a spenótfőzeléktől, nyilván nem szed meg minden nap. Pedig tök átlagos kaja!

Minden ember boldog akar lenni. Minden ember a saját boldogságát keresi. (Amíg nem válik szülővé.) A nők is a boldogságukat keresik, ebbe meg nem fér bele a naponkénti spenótfőzelék. Oké, meg lehet enni. Egyszer. Míg az ember rá nem jön, hogy ezt nem neki találták ki.

Azt írod; "a férfi úgy van a szexel, a másik iránti vonzódással, a párválasztással, h persze a nagy részünk igényes, de egy nem elhízott, mondjuk korunkbeli 20on éves, átlagos lány, aki nem kifejezetten csúnya az számunkra teljesen alkalmas, mint szexuális partner, mint pár stb."

Na, ezzel egyáltalán nem tudok egyetérteni. Amíg két nő van a földön, addig a férfi válogatni fog. Ugyanúgy, ahogy a nők is megválogatják, kit fogadnak magukba. Egy szűz fiúcskának nyilván nagy ajándék egy átlagos, csúnyácska lány is. De amint kinyílik a csipája, amint rájön, hogy ő tud csajozni, azonnal válogatni kezd, és onnantól egyre nehezebb babérokra tör. Erős Zsoltnak is hiába magyaráztad volna, hogy a műlábával ne a Himalájába menjen hegyet mászni, hanem elégedjen meg egy alföldi homokbuckával.

Ilyen a férfi. Ilyen az ember! Fejlődni akar, mindig többre, jobbra vágyik. Mert ez a boldogságának záloga.

2017. dec. 2. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Ez genetika. Nagyobb eséllyel születik fiú a szülőknél, hogy a nő majd több férfiból tudjon választani.
2021. okt. 28. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Az arány már a kamaszkorban kiegyenlítődik, és a párválasztáskor már több a nő. Amúgy se lenne elég az a pár százalék születéskori többlet a válogatásra, hiszen ezen az alapon csak minden negyvenedik-ötvenedik nőnek jutna két férfi, hogy válasszon.
2021. okt. 29. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Kérdező, téged az érdekel, hogy miért különbözik a nők gondolkodása a férfiakétól? Javaslom, hogy csatlakozz valamelyik kutatóintézethez, amelyik az ember pszichológiájának a fiziológiai hátterét tanulmányozza. Bőven van tere a kutatásnak!

Vagy valójában nem az okát akarod megérteni, hanem azon keseregsz-bosszankodsz, hogy nem minden nő viszonozza a vonzódásodat, aki tetszik neked? Ahogyan idősebb leszel, megtanulhatod felismerni, hogy melyik nő mutat érdeklődést irántad. Erre sincs recept, ugyanúgy ösztönös, mint a nőknél.

2021. okt. 29. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!