Kezdőoldal » Szexualitás » Heteroszexualitás » Férfiként lehet kiegyensúlyozo...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Férfiként lehet kiegyensúlyozott életet élni szex és párkapcsolat nélkül?

Figyelt kérdés
Érvek ellenérvek érdekelnének, ez mennyire lehetséges dolog?
2017. máj. 28. 10:51
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Lehet.
2017. máj. 28. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Nem okozna gondot mentálisan?
2017. máj. 28. 10:56
 3/17 anonim ***** válasza:
Nem, mert már más okozott, azért élsz egyedül...
2017. máj. 28. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Ez igaz, ettől függetlenül késöbb nem csavarodnák be vagy ilyesmi? eddig csak olyan 5 évnél tartok, ez nem fog kamatozni?
2017. máj. 28. 11:02
 5/17 anonim ***** válasza:

Hááát, nem lehet tudni. Valószínűleg egyre nehezebb lesz....

Az öt évnek oka van, az meglesz eztán is...

2017. máj. 28. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Szerintem átlagos vagy átlagon felüli libidóval nem lehet ezt megoldani hosszútávon, mert folyamatosan ösztönözve vagy a szaporodásra, aminek nem csak az ejakuláció a része - amit maszturbálással meg lehet oldani -, hanem például az intimitás is. A tested szexre tett kísérleteinek kudarcba fulladása miatt torzulni fog az önképed, ebből aztán mentális betegségek alakulnak ki, és máris nem kiegyensúlyozott az életed.
2017. máj. 28. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Persze de tegyük hozzá hogy nem arról van szó hogy nem akarnák csak nekem nem lehet

Szóval kényszerből, egyenlőre változó néha egész tűrhető néha roszabb, neked van tapasztalatod ebben? mire szoktál godolni hogy ne legyen olyan zavaró?

2017. máj. 28. 11:07
 8/17 Diavolino44 ***** válasza:

Ez beallitottsag kerdese leginkabb. En nagyon sokaig kapcsolatfuggo voltam, most mar egy ideje egyedul vagyok, s nem haltam bele, vannak pozitv oldalai is annak, hogy nem vagy parkapcsolatban. ;)

Szex mar kicsit nehezebb ugy, legalabbis nalam, mert en vagyok az a srac akitol a nok csak kapcsolatot akarnak csa szexet, senki sem, igy egy ideje nem voltam csajjal, de ez is kibirhato.

Amugy ha neked nem hianyzik, akkor teljesen kiegyensulyozott lehetsz, csak az idodet energiadat fektesd masba. Amig kapcsolatban eltem, hulyesegekkel toltottem az idomet, (sorozatok nezese) most szocializalodni jarok, meg tancolni, meg elkezdtem ujra tanfolyamokra jarni, alig van 10 perc szabadidom.

2017. máj. 28. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

23 éve ebben vagyok. Még nem csavarodtam be.


23/f


:D

2017. máj. 28. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Kérdező, itt válaszolok az üzenetedre, mert szeretném, hogy azok, akik hasonló problémával küzdenek és a jövőben elolvassák ezt a kérdést, találkozzanak vele és esetleg segítsen nekik is tisztán látni a helyzetüket.


Szóval az a helyzet, hogy szerintem a szexuális sikertelenség érzését a testünk működése miatt nem lehet végérvényesen elfogadni, csak lefojtani, vagy erőt venni magunkon és változtatni az állapoton - az előbbit elkezdeni könnyebb. A sokat hivatkozott Freud óta úgy gondoljuk, hogy a tudatalattiba száműzött (lefojtott) gondolatok és érzelmek valamilyen formában a felszínre fognak törni előbb-utóbb. Ez a szőnyeg alá söpört sikertelenség-érzés nálam bipoláris zavart idézett elő, és olvastam olyan emberek beszámolóját, akik hasonló cipőben járnak emiatt. Tehát az előző válaszban leírt véleményem a kérdésről tapasztalaton is alapul, de nem csak azon: szex és párkapcsolat nélkül nem lehet szavatolni a kiegyensúlyozott életet. Ámbár sokat segít a helyzeten, ha rendszeresen vagy olyan társaságban, ahol a saját értékrendedet, véleményedet fel tudod vállalni, és úgy általában jó és oldott hangulat a jellemző.

2017. máj. 28. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!