Kezdőoldal » Szexualitás » Heteroszexualitás » Ha bizonyíthatóvá válna, hogy...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha bizonyíthatóvá válna, hogy a házasság előtt szexelők rosszul járnak, mit tennétek?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, bizonyítanák, hogy létezik pokol, és a házasság előtt szexelők odakerülnek... mit tennétek?


Megérné pár évtizedig szexelni egy örökkévaló szenvedésért cserébe?


Esetleg sokan "megtérnének"?


Mi lenne akkor a társadalommal? Eluralkodna a szexuális frusztráció, esetleg gyors házasságkötések követnék egymást, szinte óránként?


Lehet, hogy sötét korszak köszöntene az emberiségre?


2017. febr. 1. 16:58
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Nem redukátam le semmit, Isten a 10 parancsolatot adta Mózesnek, a többi törvényt Mózes hozta (Isten engedélyével és jóvoltából) ami a korabeli társadalomnak megfelelt. Ettől függetlenül a hívő embertől mindig meg volt követleve, hogy ne sértse meg az adott kultúra és társadalom morális törvényeit, kivéve ha ezek az isteni törvényekkel szemben állnak.


Maga Jézus redukálta le amúgy az egész szentírást eképpen: szeresd Istent teljes szívedből és szeresd felebarátodat, mint tenmagadat, mert ez a teljes törvény és ez a próféták. Ezért bocsátott meg a házasságtörő nőnek, vagy a másik paráznának aki a lábát mosta.


A házasságom előtt csak a későbbi férjemmel éltem nemi életet. Ha ez bűn, vállalom :-) A mai világban viccesnek tartom, hogy valaki úgy képzeli el az univerzum teremtójét, hogy az alapján ítélget, hogy kiverted-e vagy volt-e kapcsolatod. :-)


Egyházak nagyon sok mindenre épülnek, a gondolkodó ember meg pontosan tudja, hogy az életéért, döntéseiért felelős. Én negyven évesen életem minden döntéséért felelősséget tudok vállalni, szerintem nem mindenki van így ezzel.

2018. febr. 4. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!