Kezdőoldal » Szexualitás » Heteroszexualitás » Napjainkban miért olyan ritka...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Napjainkban miért olyan ritka a monokinizés a strandokon, vízpartokon?

Figyelt kérdés
Emlékszem a nyolcavanas évek végén,a kilencvenes évek elején,ahogyan a strandokon,a Balatonon,a tengerpartokon,több volt a fürdőruha felső nélküli nők száma,mint azoké akik viselték a melltartót.Szinte már el volt terjedve ,hogy ez lessz a divat,hogy a nők ugyanúgy fognak strandolni,csak egy kis tangában,vagy bikini alsóban,mint a férfiak.Sőt még arra is emlékszem,hogy a strand környéki büfékben,voltak hölgyek akik monokinisen fagyiztak,kávéztak,és senkinek nem volt furcsa,mindenki elfogadta.Láttam ahogyan egy kétgyerekes anyuka,a férjével,plusz a baráti köre nyuodtan kávézgattak egyik Balatonparti büfében,és normálisan beszélgettek,senki nem figyelt oda ,hogy egyik hölgyen sincs melltartó,sem póló.Ma már nagyon ritka az ilyesmi,vajon miért?Ti szeretnétek,ha viszatérne a monokinis időszak a strandokon?

2016. jún. 4. 10:25
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sok igazság elhangzott.


Ezeket kiegészítve én úgy látom, a (tér)időben előre haladva nem feltétlenül haladunk előre közgondolkodásban. A test szabadsága, elfogadása terén például a 60-as-70-es-80-as évekhez képest abszolúte visszafelé folyamat játszódott le az elmúlt 30-40 évben, rosszabb a helyzet, mint akkor volt. Prűdebbek az emberek, és ez különösen igaz Magyarországra.


A test(részek) mindenároni szexualizálásában amúgy a celebmédiaipar is borzasztó ludas. A monokinizés vagy a meztelen strandolás szimplán praktikus dolog, életérzés, szabadságérzés, semmi szexuális nincs benne. A nyugati celebmédia azonban a nők minden porcikáját folyamatosan szexualitás tárgyává teszi. Mire gondolok? Itt van pl. a bimbóhiszti. A hetvenes években sima mozifilmekben, lemezborítókon szerepeltek nők melltartó nélkül. Senkinek se tűnt fel, természetes volt egy hegyes póló látványa. De még a Spice Girls Wannabe c. klipjében sincs melltartó a lányok trikója alatt, a kilencvenes évek végén.


Ma viszont médiatéma a melltartótlanság meg a tevetalp, és azért lett ez túlfetisizálva, hogy aztán a bulvárlapokat el lehessen adni exkluzív fotókkal, amin úrjézus, Beyoncé melltartó nélkül ment ki vásárolni, J.Lo meg „durva tevetalpat villantott”, ahogy azt írni szokták. Aztán erre most már a celebek is rájátszanak, amikor díjátadókon direkt villantanak ezt-azt. Így aztán témák lesznek. A hetvenes években ezzel senki se tudott volna címlapra kerülni, mert majd mindenkinek tevetalpa volt a szűk gatyában (a pasiknak meg látszott az oldalra csapott farka), és a mellbimbók is átütöttek a pólókon, sokszor posztereken, lemezborítókon is.

2016. aug. 28. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim ***** válasza:
100%
A rendszerváltással Amerikából jött ez a mindenáron mindenkinek mindenhol melltartó mozgalom, hogy aztán jöhessen a GoTopless mozgalom utána, szintén Amerikából. Azok is tartanak minden évben egy napot, amikor vonulnak, de nem látom, hogy lenne bármiféle látszatja a dolognak.
2016. aug. 28. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:
100%

#10-es hozzászólónak válaszolok.


"Ha valaki ruhában felvesz ugyanúgy törvénytelen. Ha felkerülne a netre rólam valami, könnyen kinyomozható, hogy ki volt, és kiperelném belőle a szart is"


--Angyalom tényleg így gondolod? Röhög a vakbelem. Ha több száz millió ember lementi a gépére a képedet. Őket is bepereled?? Mert a világon ezer weboldalra is felkerülhetsz! + ott a Torrent is!

Ami egyszer felkerül a Netre, az ott is marad!!

2017. febr. 25. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 anonim ***** válasza:
100%
én azért szoktam
2017. ápr. 18. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 A kérdező kommentje:
Végül is,ha régebben nem volt nagy kunc,hogy a cicik láthatóak voltak,mindenki megszokta a strandon,miért lenne napjainkban baj ha fénykép készülne a nyaralésról.Pont olyan kellene legyen mintha éppen melltratós fűrdőruhában lennének a hölgyek.Láttam már olyat is aki csoportos Horvátországi nyaralási képeket mutogatott,és a nők töbsége melltrartó nélkül volt a csoportban.
2017. máj. 4. 14:26
 26/38 anonim ***** válasza:
62%

#25 Mert valami gyökér megtalálja a képet, felrakja facebookra, én meg soha a büdös életben nem kapok normális állást utána, mert természetesen mindig csekkolják, hogy mi van fenn rólunk az interneten.

Elméletben tényleg menő ez a libsi-hibbi "ne szégyelld a tested" dolog, de a való életben 100ból 99 ember keményen ítélkezik az ilyenek miatt (olyanok is, akiknek a véleménye számít). Lehet, hogy sok nőnek nem kell feltétlenül ilyenek miatt aggódnia, de még többeknek igen.

2017. máj. 4. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 anonim válasza:
47%
Izé... Én akkor se csinálnám, ha ez lenne a divat.
2017. jún. 25. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim ***** válasza:
100%
Van helyette burkini :D
2017. jún. 29. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim ***** válasza:

Hát, azért nem hinném, hogy annyira természetes volt. Én párszor mentem úgy strandra, és akkor még nagyon jó alakom volt. Nagyon sok férfi megbámult, leszólított, és egy idő után elegem lett belőle.

És az is igaz, hogy akinek nem tökéletes az alakja, az nem is mer kimenni a strandra, én 2 gyerek után már bikiniben sem, nemhogy melltartó nélkül.

2017. jún. 29. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim válasza:
0%
Ez regen is csak az idiotaknak volt normalis! Nem kell mutogatni a noi testet, ezzel kb magara felhivja a figyelmet. mondhatnam egy szoval, hogy qrvás.
2017. jún. 29. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!