Kezdőoldal » Szexualitás » Heteroszexualitás » Szerintetek létezhet párkapcso...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek létezhet párkapcsolat szex nélkül?

Figyelt kérdés
Azért kérdezem mert hallottam róla hogy Jehova tanúi házasságon kívül nem szexelnem. Én viszont ismerek Jehova közösséget amelyben vannak fiatal párok de nincsenek megesküdve.
2016. jan. 24. 09:51
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Attól, hogy valakik együtt vannak, még nem feltétlenül szexelnek is. Azoknál, akik úgy döntenek, hogy nem szexelnek a házasságig, komolyan van ilyen, hogy tényleg nem szexelnek addig. Utána viszont igen.

De egyébként az ilyen vallási helyzetekben sokkal gyakoribb az, hogy a szülő erőlteti a nézeteit a gyerekére, és emiatt megtiltja neki, hogy szexeljen vagy bármi szexuális dolgot csináljon, amíg nem házas. A gyerekek pedig sokszor ezzel nem értenek egyet, és titokban már rég szexelnek. (Több ilyen családot is ismerek személyesen.)


De amúgy az aszexuális emberek pl. egyáltalán nem vágynak a szexre semmilyen formában, de szeretni tudnak és vágynak is rá, tehát aszexuális emberek között simán létezik olyan szerelmen alapuló romantikus párkapcsolat, amiben egyáltalán nincs szexualitás és nem is hiányzik belőle.

2016. jan. 24. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Én azt barátságnak nevezem,nem kapcsolatnak.De persze vannak olyan vallásos emberek,akik házasságig nem szexelnek,aminek szerintem az ég világon semmi értelme,de ezt mindenki döntse el maga :)
2016. jan. 24. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Jehováék, motoszka estet rendeznek. :D

Majd megkérdezek egy Jehovát. Itt nálunk, sokan vannak. Nem igazán szeretjük a fajtáját errefelé. :D /South Park/

2016. jan. 24. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Nem kell jehovanak lenni,nalunk is igy van ha en nem kezdek a parom se,de en mar meguntam es egymasra varunk....
2016. jan. 24. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Miért lenne barátság? Akkor te csókolgatod a barátodat és ölelgeted, együtt alszotok, stb. Az érzés is teljesen más, a párodba szerelmes vagy a barátaidba nem. Természetesen lehet párkapcsolat szex nélkül és nem kell hozzá vallásosnak lenni. Gondoljunk pl a legnyilvánvalóbb dologra, az aszexuálisokra. Nehogy már megvonjuk tőlük a kapcsolat fogalmát. Ez baromi sértő. A világ és a kapcsolatok se a szex körül forognak, még akkor se ha sokak életében nagy szerepet játszik. Fogadjuk el, hogy van akinek nem!
2016. jan. 24. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Nem.

Mert akkor az már valami más,vagy legalábbis nem egy egészséges párkapcsolat,ahhoz hozzátartozik.

Jehova tanúi...b+.

Na,hagyjuk:D

2016. jan. 24. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Házasságig nincs szex,vissza a sötét középkorba...ez teljesen életképtelen ötlet,és nagyon mérgező is,egy kapcsolatra mindenképpen.

Ez olyan,hogy házasodjunk össze,de ráér utána is összeköltözni...

2016. jan. 24. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
50%
Én négy éve élek együtt a barátommal és mindketten aszexuálisak vagyunk, még is boldog párkapcsolatban élünk. 19/L
2016. jan. 24. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

#8 te vagy a kivétel,rendben.

Van ilyen.

2016. jan. 24. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
0%
Az nem párkapcsolat...
2016. jan. 24. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!