Kezdőoldal » Szexualitás » Heteroszexualitás » Gyerekvállalás után változik...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Gyerekvállalás után változik a szex?

Figyelt kérdés

25 éves vagyok, nemrégiben kezdtem el dolgozni az egyetemi évek után. 4 éve vagyok együtt a szerelmemmel, két hónapja megkérte a kezem.:) Azóta egyre gyakrabban hozza szóba a baba témát. Azt mondja, hogy mindennél jobban vágyik egy közös csemetére, és külön öröm, hogy az ehhez szükséges "munka" 100%-ban élvezet.

Namost, nekem van két nővérem (30 és 32 évesek), mindketten férjnél, gyerkőcökkel. Nagyon jó a kapcsolatom Velük, gyakran beszélik meg velem ha valamilyen gondjuk akad otthon. Többször került már szóba, hogy mióta vannak a kicsik, már semmi sem ugyanaz. Persze nagyon szeretik őket, ölni tudnának értük, mégis hiányolják az intimitást a párjukkal. Azt mondják alig van idejük aludni, a szex lassan csak havi 3-4 alkalom. Pedig ők is kívánják, de a gyerekek elveszik az energiát. Meg ahogy hallottam tőlük, a szülés után más lesz a szex. Nem olyan érzékenyek odalent, mint fiatalon és mivel a testük is megváltozott, nehezen oldódtak fel újra.

Szeretnék én is gyerekeket, de ettől azért félek... Ismerem magunkat, ha sok a munka, és nem jut idő annyi szexre, morcosabbak vagyunk és több a veszekedés. Nem akarom, hogy ez általános állapot legyen közöttünk. Emellett nem jó belegondolni, hogy a hüvelyem már nem lesz olyan érzékeny. Így is nehezen élvezek el, idő kell hozzá. Bele se merek gondolni mi lenne mondjuk két baba után...

Apukák/anyukák, tudnátok tanácsot adni? Vagy esetleg elmesélni, hogy nálatok ez hogyan volt? Változott-e valami, és ha igen, meg tudtatok-e birkózni az új helyzettel?

25N



2015. dec. 5. 23:56
 1/3 anonim ***** válasza:

Pszichés változások is bekövetkeznek. Ha az anya csak a gyermekével foglalkozik, a partnere kitaszítottnak érezheti magát, ami miatt ő sem kezdeményez a nőnél. Valahogy meg kell értenie a nőknek azt is, hogy anya létükre még nők is pluszban. Fifty-fifty a két fél között ez. A férfinek megértőnek kell lennie, de nem a végtelenségig, a nőnek pedig gondoskodnia kell a férfi lelki és testi kielégüléséről is. Kompromisszumokat kell kötni, és mindig megbeszélni mindent, nem sértődni, mert az aláássa a kapcsolatot.


Nem vagyok apa, se anya. :D De remélem segítettem.

2015. dec. 6. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Két lányunk van. Az idősebb 9 a kicsi 6 éves. Volt időszak amikor az egyes hozzá szóló felvázolt helyzete alakult ki! Kb. Úgy két három éve valami meg változott. Bennem is és a páromban is. Nem lett annyival több a szex (heti 1-2) hanem inkább minőségibb lett és érzelmesebb. Ez teljes mértékben ki elégít mindkettőnket. Valóban ahogy írtad volt időszak amikor nem érzéketlen hanem inkább kellemetlen volt a páromnak ahogy elmeslte (igen bocs én férfi vagyok :) de ez idövel el mult. Addig nekem kellett gyengédebnek lennem. Előtte szerette ha a melleivel jatszottam. Szoptatas közben és utána útálta mert fájt neki és csikizte, mára nem szereti hanem követeli. Majdhogynem képes lenne attol csak el élvezni. Valóban az a helyzet hogy sok minden meg változik de ha türelmesek vagytok és oda figyeltek egymásra akkor minden jó lesz. De gondold át szerintem kértszer is mert egy gyerek az nagyon nagy felelősség és nem forsulhatsz vissza. Ha csak a szex miatt félsz akkor hajrá de én úgy selytem hogy inkább más van a dologban és ez csak kifogás. Bocs ha nem így van.
2015. dec. 6. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
sajnosd igen. egyre kevesebb idő jut a szerxre, ahogy nő felfelé a gyerek.
2015. dec. 6. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!