Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Mennyi rá az esélye?

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyi rá az esélye?

Figyelt kérdés
17eves vagyok 3eve vam baratom es 2eve nem vagyok szűz. Eddig gumival vedekeztunk de most szeretnek atterni a fogamzasgatló tablettara. A kerdesem, hogy mennyi annak az eselye, hogy amikor majd kesobb gyereket szeretnek nem lesz egeszseges, vagy nehezebben esek majd teherbe? Vagy egyatalan nem? (persze amikor majd gyereket szeretnek) Esetleg milyen kovetkezmenyei lehetnek a kesobbiekben? (normalis valaszokat lehyszi)

#szex #fogamzásgátlás #szerelem #kesobbiekben valo gyerekvállalás
2014. júl. 8. 11:35
 1/2 anonim ***** válasza:

A mai fogamzásgátlók alacsony hormontartalmúak, de minden szervezetre máshogy és másként hatnak így nehéz megmondani, hogy megbolygatja a szervezeted vagy sem. Viszont az alacsony hormontartalma miatt már a szedés alatt teherbe eshetsz ha nem figyelsz rendesen és pl hánysz, fosol vagy antibiotikumot szedsz alatta, amik gyengítik a hatását. Sokaknál az is előfordul, hogy az abbahagyás után rögtön teherbeestek. A legtöbb nőgyógyász azért azt mondja abbahagyás után félévig várjanak a párok, amíg visszaáll a nő normál ciklusa, így kevesebb komplikáció lesz a terhesség alatt.


Ha most semmilyen gond nincs a ciklusoddal tehát minden hónapban megjön, nem görcsölsz jelentősen és a mennyisége a vérzésnek se zavaró (tehát nem niagarát játszol), akkor két esélyes. Vagy visszaáll az abbahagyás úgy ahogy volt, vagy totál megbolondul.


Nekem pl a ciklusom rendben volt, de minden más gáz volt. Majdnem huszonévesen is zsíros, pattanásos volt a bőröm és a hajam, ami pluszban el kezdett hullani. Össze-vissza szőrösödtem (hasam, állam pl) és ráadásul az ultrahang szerint olyan volt a méhem, mint egy sivatag :) Így nekem kb kötelező jelleggel írta fel a nőgyógyász, hogy a későbbiekbe teherbe tudjak esni, mert akkori állapot szerint vajmi kevés esélyem lett volna rá, de a gyógyszer helyre rázta (jobban mondva biztosította) az állandó hormon szintet így helyre állt a sajátom is, mert volt egy időszak amikor abbahagytam és a hajhulláson kívül semmilyen más tünet nem jött vissza.


Tehát a tabletta szedés a későbbi gyerekvállalásnál eddigi kutatások szerint nem játszik szerepet, sőt, sok esetben segíti. Azt meg főleg nem jegyezték fel, hogy emiatt betegen született volna gyerek. A tabletta inkább a te egészségedet vághatja gallyra. Ezt kell átgondolni, hogy bevállalod-e. Sok pozitív hatása lehet de mellékhatása is és előre nem lehet tudni, hogy fogsz reagálni rá.


De a legfontosabb, hogy megfelelő nőgyógyászhoz kerülj, aki legalább egy vérvételre elküld mielőtt felírná. Remélem tudtam segíteni.


24 N

2014. júl. 8. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Elgondolkodtató tényleg! Nagyon koszonom :)
2014. júl. 8. 13:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!