Kezdőoldal » Szexualitás » Heteroszexualitás » Véleményetek szerint mennyire...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Véleményetek szerint mennyire esélyes ilyen partnert találni? 18/L

Figyelt kérdés

Reményeim szerint egyszer majd elkötelezem magam a férfi mellett akit szeretek,azonban valamilyen szinten nyitott kapcsolatot szeretnék. Elképzeléseim szerint úgy működne,hogy alkalmanként nekem és neki is megengedett lenne mással szexelni,esetleg embereket bevonni(hármas). Természetesen közös megegyezéssel,feltételekkel(!)(pl.: kizárólag olyan személlyel történhet meg aki iránt nincsenek érzéseink).

Akárhogyan is közelítem meg a dolgot,ha józan fejjel átgondolom mindig ott kötök ki,hogy -szerintem- igen is számtalan előnye van!

Én úgy gondolom ,hogy sokkal egészségtelenebbek azok a kapcsolatok amikben az évek során ellaposodik/unalmassá válik/megszűnik a szex,ahol mindkét fél valaki/valami más után epekedik,szexuálisan teljesen kielégületlen,ami végül megcsalásba torkollik.

Rendkívül álszent hozzáállásnak tartom azt,hogy -egyesek szinte felháborodással- védik azt az álláspontjukat,miszerint ha igazán szeretsz valakit nem kívánsz meg mást,eszedbe se jutna máshoz hozzá érni életed végéig... Eleinte mikor még lángol a tűz ez valóban így van,de idővel ez igen is megváltozik,ha őszinte magához az ember belátja,hogy bizony az idő előrehaladtával igen is a felszínre törnek ezek a dolgok. Ilyen beállítottságú az ember,vonzza az új,az ismeretlen,a kaland,és ezzel nincs is semmi probléma,fölösleges dolognak tartom elnyomni.

Én azt tartom elítélendőnek amikor a párok gerinctelen módon,egymás tudta nélkül félrekefélnek! Azzal hogy valakik tiszta lapokkal játszanak és kompromisszumokat kötnek,normális,emberi hozzáállást tanúsítanak.

Egy ilyen kapcsolatban tudnám igazán boldognak és felszabadultnak érezni magamat, feltétel nélkül, teljes szívből szeretni a páromat és kötődni hozzá. Ilyen kapcsolatban nincs helye féltékenykedésnek,nem kell rettegnie az embernek a megcsalástól,bármikor bárhova nyugodt szívvel el lehet engedni egymást,maximális bizalmat szül.

Sajnos ebben az a bökkenő,hogy a férfiakban általában nagy birtoklási vágy, ,,ami az enyém ahhoz senki egy ujjal sem érhet hozzá". Nyugtassatok meg,létezik olyan férfi aki egyetértene az én szemszögemmel,vagy nyugodjak bele hogy sosem találok erre partnert?


2015. nov. 22. 09:42
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
73%
Perszehogy, én benne lennék (ha jó nő vagy)! Csakhogy az ilyet ne hívd kapcsolatnak, magadat meg a barátnőmnek. Ha szeretek valakit másra rá se nézek, sajnállak ha nála ez nem működik. 21f
2015. nov. 22. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
100%

3-as vagyok.


Rengeteg gondolat megfogalmazódott bennem, de ez azért is van, mert engem is hosszabb ideje foglalkoztat ez a kérdés. Ezért nem leszek olyan logikus és összeszedett, mint Te vagy, hanem inkább vázlatos válaszom lesz.


Nem akarsz egyedül élni, társra vágysz, akivel megosztanád az életed. Nem töltik ki az ember életét az alkalmi kapcsolatok, ugyanakkor az életed végéig tartó monogámiát betarthatatlannak látod, vagy kb. olyannak, mint egy lottóötös, nem lehetetlen, de kicsi a valószínűsége.


Itt az a kérdés merül fel, hogy 19 évesen mit tartasz elkötelezettségnek, egy párkapcsolatot, ami nem is igazi definíció, mert nagyon széles skálán mozoghat a tartalma, vagy házasságot, amiből szintén nincs két egyforma. Valójában Te nagyon jó helyzetben vagy a fiatal korod miatt, sőt, felmerül bennem a kérdés, hogy honnan van ez az ellaposodással-megcsalással-vágyakozással kapcsolatos tapasztalatod, amit az elsőtől az utolsó szóig megerősítek, félre ne érts. Érdekel az is, hogy próbálkoztál-e monogám kapcsolattal, hányszor, mennyi ideig tartott, mi lett a vége, hány éves partnereid voltak.


Többynire egyébként a férfiak szoktak "kimenőre" vágyni, amit a nőjüknek már nem adnának meg, ez a nagy átlag hozzáállása. Mint ahogy azt olvashattuk, sokan mindenféle félrelépést kizártnak tartanak, de őket meg gyakran látom 4x évesen elhagyni a családot.


Személyesen felfogva a kérdést, azt mondom, hogy voltak életemben olyan nők és olyan élethelyzetek, amikor hallani se akartam volna ilyenről, de most lehet, hogy ha szabad lennék (és nem kísérleteznék éppen a monogámiával), akkor belemennék. Valóban megoldást jelenthet az Általad vázolt problémára, de felvet ezer másik problémát:


-a megegyezés a feltételekben bonyolult lehet, erősen leszűkíted a jelölteket ezzel, eleve vonzódnod kell hozzá, neki is Hozzád, komolyan gondolni a kapcsolatot, de poligám módon, minden egyes feltételben egyetértve

-pl. amit írsz, nincsenek érzéseink valaki iránt; ez meg is változhat, amikor megismersz valakit, megváltozhat Benned, a Párodban, nem beszélve a 3. fél érzelmeiről

-biztos, hogy a társadalmi megítélés sok embert meggátol ebben, akik mások véleményére adnak

-én valójában a szeriális monogámiában hiszek; meg tudok tisztelni egy nőt a hűségemmel, de nem örökké

-szintelméletet vedd figyelembe: a férfi értéke felmegy, gyakran 40 éves korára éri el a csúcsot, a nőé 30 után lefelé tart - sokszor a monogám kapcsolatoknak ez okozza a vesztét, de ez egy poligám kapcsolatot ugyanúgy tönkretehet

-szóval a monogámia valójában a nő ösztöne, és az ő érdeke: fiatalon, amikor szép és vonzó, sokkal jobb pozícióban van, és többet kaphat, minden szempontból jobb férfit, ezt a pozíciót igyekszik fixálni élete végéig, ami addig működött, amíg nem volt válás, ma a férfi már nem tartható így meg, csak a bejelentett jövedelme fele

-tehát ha a férjed/párod 44 évesen már elér a szakmája csúcsára, és szimpátia alapon feszes testű 25 éves lányok szexelnek majd vele a Te beleegyezéseddel, akkor nem lehetsz biztos benne, hogy nem hangolják ellened, hogy egy kényelmes egzisztenciát szerezzenek maguknak

-ha ehhez hozzávesszük azt, hogy ezt az egészet, amit leírsz, inkább 30-40 felettiek érzik át, mindenképpen jóval idősebb férfival fogsz tudni ilyen kapcsolatot kialakítani

-ahogy előttem írták, ez nem garancia az örökké együttlétre, mert az nemcsak a szexuális változatosság hiányán szokott megbukni

-én nem vagyok féltékeny típus, de az emberek 90% szerintem az, én a féltékenységet a gyengeség jelének tartom, önbizalomhiánynak

-az is kérdés, kinek mit jelent a szexualitás, valakinek a legmélyebb kincse, amit csak teljes érzelmi felfokozottságban tud megosztani, valakinek egy rekreációs tevékenység (kikapcsolódás, szórakozás), én inkább a második végponthoz vagyok közel (de senkit se láss 0%-nak vagy 100%-nak ebben a kérdésben)

-biszexuális férfi valószínűleg nagyobb eséllyel lesz ebbe benne, hiszen aki mindkét nemhez vonzódik, bajosan élhet monogám életet


Még gondolkozom, és írok :)


36/F

2015. nov. 22. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:

ami még eszembe jutott:

-az élet nem válik ettől sem tervezhetővé, mert ezer tényezős. Ahogy a romantikusok is 3 évente másnak mondják, hogy "Örökké Veled", illetve ahogyan a házasságok legnagyobb része végződik válással, úgy igazán Te se ismerheted a kimenetelét egy ilyen kapcsolatnak

-én magam valójában nem tudom Neked megmondani, hogyan kell élni, magam is tanácstalan vagyok, és hosszú ideje keresem a válaszokat, olvasok tudományos irodalmon át szextárskereső fórumán át mindent

-valójában egy olyan kérdés kiírása, amiben a nyitott kapcsolatban élők részletesen leírják a tapasztalataikat, buktatókat, hasznos lenne Neked, illetve netes fórumok túrása ebben a témában

-hogy találsz-e férfit, az attól is függ, hogy nézel ki, egy olyan dolgot akarsz, ami mondjuk 0,5-5%-át érdekli a férfiaknak valóban (tehát aki tényleg kapcsolatot akar, és nem behazudja, mert dugna Veled is), ezek közül olyan férfit találni, aki Neked is bejön, az attól függ, milyenek az elvárásaid, és mekkora a "merítés", ami pedig a Te kinézetedtől függ, hogy minek az x%-a a választék

-én pl. beszélgettem szinte tökéletes kinézetű (modell) párral a legnagyobb társkeresőn, és azt mondta a nő, hogy valójában prostikkal dobják fel magukat, mert épkézláb kinézetű nőt egyszerűen nem találnak. Szóval nőt találni szexre nem könnyű, mivel általában azok a nők, akik jól néznek ki, és van kereslet rájuk, magas elvárásokkal rendelkeznek (tökéletes kinézetű férfi, vagy valami előny: kapcsolat, anyagiak, nyaralás, bármi), tehát valamit szeretnének is kapni a szexért cserébe. Nem azt mondom, hogy egy nő nem szexel élvezetből, de ahhoz 9/10-es kinézetű férfi kell. Szóval feszültségforrás lehet az is, hogy Te is szabadon szexelhetsz, meg ő is, de nem egyformák a lehetőségeitek. Nekem is van útlevelem, meg az OTP vezérigazgatójának is, mindketten körbeutazhatjuk a világot egy luxusyachton, de az az érzésem, hogy én ezt nem fogom idén megtenni. :)

2015. nov. 22. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
Lehetséges, de nem lesz könnyű dolgod, ha komoly közegekben mozgolódsz. Bár ha a mai aberrált általános közfelfogást nézzük, még könnyebb is lehet végső soron ilyet találnod, de ehhez primitívebb erkölcsiségű társaságokban kell lenned.
2015. nov. 22. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:

második kiegészítés, a magasabb minőségű hím kérdésre a válaszom:


Az férfiak igyekeznek minél jobb nőt szerezni maguknak, és tudják, hogy egy jobb nőért többet kell tenni, plusz önként is szívesen tesznek érte többet, mert odavannak érte. Ez egyébként fordítva is igaz. Ugyanakkor a nekik kevésbé tetsző nőkkel is szexelnek, de csak ha nem túl fáradtságos vagy kockázatos a dolog (nemibetegség, verőember férj, maffiózó élettárs, stb.).


Szóval: vannak szintek. És ezt érzi az ember, hogy ezt az átlagos csajt megdughatom, elég neki megmutatni a lakásomat/kocsimat/bicepszemet/hasizmomat/verseket olvasni neki, stb. nem kívánt rész törlendő, ez kultúrkör meg ízlés dolga. És az ennél magasabbra értékelt nőknél kell többet tenni, komolyabban venni őket. Viszont a nálam magasabb szintű hímeknek az én álomnőm is csak egy numera, akit akkor dugnak meg, ha az ő álomnőjük elérhetetlen, és a 2. 3. 4. tartalék is kiesett.


Vagyis: ha valaki megdugja azt a nőt, akiért nekem kb. mindent meg kellett tennem, hogy az enyém lehessen, akkor az kisebbrendűségi érzést szülhet bennem, mint férfiban még akkor is, ha alacsonyabb-csúnyább-csóróbb nálam, és kisebb a farka :) (De valószínűleg ez fordítva is így működik, mivel a nő felfogja, hogy milyen szintű hímeket tud befogni férjnek, és alkalmi szexre ezerszer magasabb szintűt is kaphat, tehát a párjánál-férjénél klasszisokkal jobb férfival fog hobbiból szexelni).


Úgy látom, ez Neked nem annyira ismert jelenség, ezért a többieket kérem, erősítsék vagy cáfolják ezt meg piros/zöld kezekkel, lehetőleg csak férfiak, mivel most a férfiban felmerülő érzésről van szó.

2015. nov. 22. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:

mikor ilyen kislányok gondolatmenetét olvasom, mindig azon gondolkodom, hogy mégis honnan van ez a nagy életbölcselet? honnan van ennyi tapasztalat gyerekként?

te ezt láttad otthon a családi életedben? ha már legalább 30 lennél, akkor azt mondom, ok, láttál már eleget az életből, de banyek, csak 18 vagy

másrészt: egy kapcsolatban nem csak a szex a fontos, hanem a mögötte lévő lelki kapcsolat is, hogy kiegészítetek egymást, támogatjátok egymást

lehet 100 meg 100 másik szexpartnered, egyiktől sem fogod ezeket megkapni

illetve azt sem értem, hogy miért nem lehet elfogadni, hogy sokan máshogy vélekednek erről? sokaknak fontosabb egy igazi párkapcsolat, mint egy ilyen szexkapcsolat

ha neked ez a jó, akkor egészségedre, élj úgy, ahogy jónak látod, de ne akard már másnak a torkán letömni, hogy ez az elgondolás normális

2015. nov. 22. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
#15 mindenben egyetértek veled, talán csak annyi kiegészítést tennék hozzá, hogy a nők is a maximális birtoklás pártján állnak, így kérdező is kerülhet ilyan helyzetbe, bármennyire is azt gondolja, hogy ő nem ilyen.
2015. nov. 22. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:

17, a kérdező sokféle olyan helyzetbe kerülhet, amire nem gondol. Ez mindannyiunkra igaz, azokra is, akik az élethosszig tartó monogámiában hisznek, aztán elválnak, és azokra is, akik a nyitott kapcsolatokban hisznek.


Ha belegondolok, mennyit és hányszor változott meg a gondolkodásmódom 18 éves korom óta, akkor azt mondom, nincs biztos recept az élethez.


Nade, az eredeti kérdés az volt, hogy talál-e férfit ilyen kapcsolatra, szerintem ez jórészt a kinézetétől függ, ha csinos kiscsaj, akkor simán, aztán hogy alakul hosszútávon a kapcsolat, az ezer dologtól függ.

2015. nov. 22. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:

,,Ezért nem leszek olyan logikus és összeszedett, mint Te vagy, hanem inkább vázlatos válaszom lesz."

Ezen jót mosolyogtam,szerintem te sokkal logikusabb és összeszedettebb válaszokat írsz mint én. :)


Az elkötelezettség valóban nagyon tág fogalom,talán nem is tudom megfelelőképp definiálni számomra mit jelent,de azért röviden megpróbálom; elkötelezni olyasvalaki mellett tudnám magamat aki:

-számomra nagyon különleges személy

-aki iránt valódi szerelmet érzek(ez szintén lehet tág fogalom de nem fejteném ki),és ő ezt viszonozza

-akivel boldoggá tesszük egymást

-kölcsönösen tiszteljük egymást

-kételyek nélkül akarjuk egymást,együtt szeretnénk élni

-a céljaink,jövőképünk nem áll szöges ellentétben egymással

-akivel szexuálisan és érzelmileg is nagyjából egy szinten vagyunk

-akivel öröm együtt lenni,nem pedig örökös kínlódás


És még jó pár dolgot ide lehetne sorolni,amik nagyrészt minden jó kapcsolatban magától értetődőek.


Két monogám kapcsolatom volt idáig,az egyik amolyan ,,gyerek kapcsolat",13 éves koromban.A srác egy évvel volt idősebb nálam. Másfél évig tartott.

Az első komoly kapcsolatom nem olyan rég ért véget,majdnem 2 évig tartott. Öt évvel volt idősebb a partnerem. Soha fel sem merültek bennem azok a gondolatok amiket itt most megfogalmaztam nektek,de történt egy s más,és 180 fokos fordulatot vett a meglátásom/hozzáállásom.


A felsoroltakat meg sem próbálom megcáfolni,teljesen jól látod,én legalább is egyetértek veled! Ez egy másik hosszadalmas téma,szándékosan ezért nem is vetettem fel a kérdésemben,egyenlőre csak az érdekelt szerintetek mekkora eséllyel találok magam mellé olyan párt aki ebbe belemenne. A privát üzenetek alapján bőven akad aki vevő lenne rá!Haha.


Feltételezzük,hogy van párom akivel nyitott kapcsolatot folytatunk. Bízom benne hogy megfelelő partnerrel szexel,nem valami manipulatív libával,aki egy biztos háttér reményében ellenem hangolja,plusz ha valóban engem szeret akkor ilyesféle átlátszó duma hatással sem lenne rá. És persze megbeszélnénk ki lenne az akivel együtt lennénk,és ha úgy gondoljuk X személyre simán mondhatjuk hogy nem adunk rá engedélyt,így lehetne ,,szűrni".


Igazából itt minden buktató a két félen múlik,hogy mennyire képesek helyén kezelni a dolgokat! Lehet ezt okosan is csinálni szerintem.


Azért is állítom ilyen biztosan hogy bizony ez túlkomplikálás nélkül megfelelőképpen működhet mivel barátságos viszonyt ápolok(nem volt köztünk semmi) egy ilyen házaspárral! Sokat beszélgettem velük,és őket elnézve tetszett meg igazán ez a látásmód. Boldogok,kiegyensúlyozottak,szeretik,imádják egymást,nincs köztük féltékenység ami a legnagyobb méreg tud lenni egy kapcsolatban!


És ahogy mondtad,ehhez olyan szexuális beállítottság is kell! Remekül megfogalmaztad; ,,valakinek a legmélyebb kincse, amit csak teljes érzelmi felfokozottságban tud megosztani, valakinek egy rekreációs tevékenység (kikapcsolódás, szórakozás),de senki nem mondható 0%-nak vagy 100%-nak ebben a kérdésben".

Ezen nincs is mit ragozni!


,,Ha neked ez a jó, akkor egészségedre, élj úgy, ahogy jónak látod, de ne akard már másnak a torkán letömni, hogy ez az elgondolás normális."


Eszemben sincs,de ha figyelmesebben elolvastad volna a hozzászólásokat láthattad ,hogy nem áll szándékomban ráerőltetni senkire sem a véleményem. Egy kedves előző válaszolónak is mondtam,az ég világon nincs semmi gond azzal,ha valaki ezt nem úgy látja mint én! Mindenki éljen úgy ahogyan szeretne.

2015. nov. 22. 15:17
 20/23 A kérdező kommentje:

Köszi az értelmes válaszokat!


Így van,még alakul a világképem,a személyiségem,a kérdésben kifejtettekhez sem ragaszkodom foggal-körömmel,csak ismerkedem a lehetőségekkel,igyekszem tapasztalni,saját,helyénvaló szemszöget kialakítani.


Nyilvánvaló,hogyha majd valakivel kölcsönösen szerelmesek leszünk egymásba és ő sosem menne bele ilyesmibe,csupán ezért nem fogom elhajítani magamtól,hiszen ha igazán szeretem emiatt nem fogok lemondani róla,akkor hajlandó vagyok áldozatot hozni érte,de csak ha igazán szeretem és megéri! Életem szerelme(ha létezik egyáltalán ilyesmi) többet ér a szexuális örömöknél,noha bizonyosan életem végéig ez a hiány lyukat üt majd bennem,mivel én szexuálisan nagyon nyitott,túlfűtött vagyok. De ha döntenem kell a szerelmem és a nyitott szex között,az elsőt választom természetesen.

2015. nov. 22. 15:30
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!